reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Już wszystko załatwione, będzie intralipid. :)
Ja już się chwytam każdej opcji, żeby tylko się udało.
Zostało jeszcze kilka dni. Zastanawiam się czy na te ostatnie dni do transferu jeszcze nie podrasować diety. Jakieś propozycje macie może?
Mozesz jeszcze zapytac o embrioglue? Jestem ostatnia osoba ktora w to wierzy a dwa razy w ciaze z tym zaszlam;););)
 
Coś mi tu napisała gin, że intralipid jednak nie, bo on tylko do 5 dniowych zarodków.
Napewno chodzi o intralipid(immunologia, obniza NK)? Nie o Embrioglue- podłoże do transferu?

W kazdym razie jesli chodzi o embrioglue to sie nie zgadzam. Zdaniem lekarzy z embriologow z I-Med wawa a poszlam do embriologow sie upewnic emmbrioglue polecaja jesli juz to wlasnie do wczesnych zarodków, pomagavprzetrwac zanim sie nie zaimplantuja. W blastkach mniej ma do podzialania bo one prawie od razu sie wgryzaja. Czytalam artykuly gdzie z badan wynikalo ze zwuekszal szanse we wczesnych zarodkach a w blastkach za duzej ruznicy nie bylo. W 3 dniowych brala bym na bank, w blastkach sie zastanawialam właśnie, odradzano. Raz nie bralam raz bralam bo spytalam czy nie moze zaszkodzic. Odpowiedz ze nie... no to powiedzialam ze chce i koniec. Teraz jestem w Novum a tam maja w standardzie to podloze bez wyboru wiec nie mam rozkminy.

Edit
Doczytalam ze faktycznie chodzi o intralipid. I kompletnie nie wiem o co babce chodzi bo on sie nijak nie ma do wieku zarodka. Daje sie go w roznych momentach przed/po/w dzien transferu. Dziwne rzeczy opowiada.

A embrioglue jesli chcesz to ci podadzą. W 3 dniowych bym brala.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny która z was korzystała z dawstwa komórek??
Agonia jak sie nie uda, układaj sobie w głowie i korzystaj z planu B. Dziewczynki mają kd. i to się też udaje. Na kafeterii in vitro z komórką dawczyni jest taki piękny wątek jak bidulki walczą ale większości sie udaje. No zresztą Annemarie szlaki przeciera. Trzymam kciuki za każdą decyzję jaką podejmiesz. Ale nieustającą wierzę, ze obecny transfer się odbędzie. Osobiście gdybym nie miała dziecka napewno dałabym sobie taką szansę.
 
reklama
Też chciałam embrioglue ale doktor odradził.Powiedział że przy blastkach lepiej zastosować a nie przy 3 dniowych. U mnie i tak nie doszło do transferu ale widzę że zdania lekarzy są podzielone.I bądź tu człowieku mądry...;)
 
Do góry