reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

U mojego męża jest właśnie problem z nasieniem, i to w sumie jedyna rzecz przez którą musimy podchodzic do procedury. Mój na codzień nie pije nawet piwa ale jak wychodzimy do znajomych albo właśnie jedziemy na wakacje to lubi się "zrelaksować" :). Nie chce mu psuć urlopu i zabraniać całkowicie alkoholu ale z drugiej strony jakość nasienia jest dla nas najważniejsza. Jedziemy do Meksyku, ostatni urlop zanim zaczniemy wszystkie pieniądze przeznaczać na leczenie [emoji51]Wogóle nie czuje tego urlopu, bardziej myśle o sierpniowym wyjezdzie do Polski, o zastrzykach i wizytach u lekarza niz o tych wakacjach [emoji23]

Stres też ma bardzo duży wpływ na jakość nasienia, więc lepiej żeby wypił (z umiarem, nie 5 rumów w kokosie dziennie : ) i się zrelaksował, niż stresował tym że wszyscy piją a on o suchym pysku siedzi.
 
reklama
Wiesz co to są witaminy, acard, jedna jest na cukier. Nie miałam jakiś zaleceń co to stosowania. A powinnam wg Ciebie brać o różnych porach?
Powinno sie podzielic i zrobic odstep miedzy witaminami rozpuszczanymi w tluszczach i je brac po sniadaniu czyli wit d e kwasy omega
Osobno po ok 2 h brac magnez
Wit b rozpuszczane w wodzie mozna brac niezaleznie od posilkow
A acard najlepiej wieczorem
Laczac wszystkie naraz uposledzone jest wchlanianie witamin. A magnez przyjmowany razem z innymi lekami nie wchlania sie wogole i tez nie pozwala na wchloniecie sie witamin
 
Powinno sie podzielic i zrobic odstep miedzy witaminami rozpuszczanymi w tluszczach i je brac po sniadaniu czyli wit d e kwasy omega
Osobno po ok 2 h brac magnez
Wit b rozpuszczane w wodzie mozna brac niezaleznie od posilkow
A acard najlepiej wieczorem
Laczac wszystkie naraz uposledzone jest wchlanianie witamin. A magnez przyjmowany razem z innymi lekami nie wchlania sie wogole i tez nie pozwala na wchloniecie sie witamin
Biorę witam D3 K2, selen, cynk, omega 3-6-9, kwas foliowy, ma cukier glucophage 500 do śniadania; 750 do kolacji, antykoncepcja Baleara wieczorem, acard, witaminę C, witamina B 12 methylocobalamina, Witamina B complex b50.
 
Taka Sytuacja z wczoraj, odwiedzili nas znajomi wchodzą z prezentem, myśle do urodzin JeszcZce chwila ale może jakiś alko przynieśli, a koleżanka nagle ze gratuluje taka uradowana łzy prawie w oczach, jej mąż już skacze prawie do sufitu, ja dostałam prawie zawału pytam z jakiej okazji gratulacje ... mąż wysyłając info z zaproszeniem do kumpla dosłał emotkę butelki z mlekiem... bo innej nie było jak twierdzi :) wiec kolega pomyślał ze jestem w ciąży i zadowoleni przyszli opijać mój stan. Szkoda tylko ze miesiąc temu poroniłam, ale nic skąd oni mogli wiedzieć.. a chłopaki się nie dogadali i tak wyszło ze mam teraz super książkę ciężarówka przez .... i większa motywacje żeby mrozak został jednak z nami na zawsze :) gdybyście zobaczyły ich miny jak zapytałam o co chodzi .. chyba czuli się gorzej niż my, chociaż nie wiem czy można się czuć gorzej
 
Zobacz załącznik 846897 4 stymulacjia i 2 z niej transfer i jest Marcelina w lodówce 2 zarodki 3 dniowe .
Endometrioza 4 stopnia 3 operacjie na jajnikach .Przed 4 skupisko torbueliwe wielkości 10 cm z podejrzeniem nowotworu .

Mój lekarz powiedział nam, ze w Hiszpania to jeden z najlepszych ośrodków leczenia sposobem in vitro. W jakiejś klinice wprowadzają wiele nowości. Z mężem mieliśmy plan, ze jak nam się w PL nie uda to do Hiszpanii jedziemy się leczyć. [emoji4]
 
Taka Sytuacja z wczoraj, odwiedzili nas znajomi wchodzą z prezentem, myśle do urodzin JeszcZce chwila ale może jakiś alko przynieśli, a koleżanka nagle ze gratuluje taka uradowana łzy prawie w oczach, jej mąż już skacze prawie do sufitu, ja dostałam prawie zawału pytam z jakiej okazji gratulacje ... mąż wysyłając info z zaproszeniem do kumpla dosłał emotkę butelki z mlekiem... bo innej nie było jak twierdzi :) wiec kolega pomyślał ze jestem w ciąży i zadowoleni przyszli opijać mój stan. Szkoda tylko ze miesiąc temu poroniłam, ale nic skąd oni mogli wiedzieć.. a chłopaki się nie dogadali i tak wyszło ze mam teraz super książkę ciężarówka przez .... i większa motywacje żeby mrozak został jednak z nami na zawsze :) gdybyście zobaczyły ich miny jak zapytałam o co chodzi .. chyba czuli się gorzej niż my, chociaż nie wiem czy można się czuć gorzej
No strasznie glupia sytuacja. Ale z drugiej strony widac szczerosc w waszych znajomych. nie jakies gratulacje od niechcenia tylko lzy radosci. A motywacja super✊✊✊
 
Bylam i odeszlam zmienilam klinike na inna obecnie Invicta Gdańsk. W Artemidzie 3 pelne procedury ani jedna nie zakonczona sukcesem.
Jaki jest u was problem?

Współczuję. Cztery lata temu ślub. Nic nie wychodziła. Mąż zrobił sobie badania. Mała ruchliwość, zawsze w okolicach średniej. Ja zmieniłam ginekologa i okazało się, że mam endometriozę na prawym jajniku. Operacja, trzy miesiąca przerwy i trzy stymulacje. Ja zawsze regularne okresy, owulacje były. Po dwóch stymulacjach na cyklach naturalnych, trzecia na lekach. Ginekolog stwierdziła, że szkoda kasy, i czasu lepiej podejść do in vitro. Później mała przerwa (problemy rodzinne ) i od grudnia na tabletkach antykoncepcyjnych. W styczniu punkcja, 18 komórek pobranych, 4 puste, 6 do zapłodnienia, 2 zapłodnione. Niestety miałam hiperstymulacje, transfer odwleczony. Próba przyjęcia na cyklu naturalnym, niestety owulacja nie była taka jaka lekarz oczekiwał. Odwleczony transfer. Długo nie mogłam dostać okresu, a jak się zjawiła była bardzo słaba ale zaczęłam przyjmować przepisane tabsy. Śluzówka osiągnęła 10mm i ginekolog zdecydowała się na transfer. Odbył się 5.04. Lekarz kazał po 12 dniach zrobić test. Wypada na wtorek, ale będe mogła zrobić. Betę zrobię w środę popołudniu. Wynik będzie po dwóch godzinach, więc wieczorem w środę będzie wszystko wiadomo. Strasznie się boję. NIe chce robić tych badaniach.W środę kończą mi się zastrzyki z progesteronem więc muszę zrobić badania. Dziewczyny, jak tak strasznie się boję...To nasz pierwszy transfer
Nie czuję by coś się działo w moim organizmie...
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie decyzja o kd była przemyślana i oboje z mężem wiemy że innej drogi nie ma.Nie mieliśmy żadnych wątpliwości.U mnie komórki były tragiczne ,ale próbowaliśmy z całych sił.Nie wyszło.Może teraz ta droga którą wybraliśmy okaże się szczęśliwa.Czas pokaże.:)

Kochana a skąd wiesz, ze komórki są złe? AMH? Czy coś innego to potwierdza? Masz IO, które uszkadza komórki? Badalas immunoligię i ten problem wykluczony?
Bo sama chciałbym wiedzieć jsk potwierdzić czy u mnie to zła komórka czy choroba autoimmunologiczna i przrz to walka z zarodkiem :/
 
Do góry