reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, czy zaraz po transferze mozna brac np. Espumisan?
Chodzi o to, ze wzdecia ktore mialam przybieraja na sile i boje sie, ze beda skurcze czy cos. Wyczytalam juz, ze moga one byc po Lutinus lub Duphastonie i ze Nospe mozna zazywac, ale niestety nic o Espumisanie.
Kurde nie mam zielonego pojecia. Zadzwoń do kliniki zapytac
 
reklama
Dzisiejsza beta 581,3:) wyniki mialy byc na cito, krew oddana o 9 a wyniki przed 20. TSH zrobilam na czco i przed tabletka i wyszlo 2.08 czyli mysle ze mam dobra dawkę leku. Jeju jak sie ciesze. Dziewczyny nie poddawajcie sie!!! To jest warte kazdych pieniedzy! A szczerze to czasen zaczynalam watpic czy sie nam kiedykolwiek uda

Super Misis. Nawet sobie nie możesz wyobrazić, jak bardzo cieszę się razem z Tobą/Wami :)
Idziesz na pęcherzykowe czy czekasz z usg na serduszka?
 
Ja się zastanawiam nad kolejnym usg u kogoś innego w 7 tc 1 d, bo nie wiem jak tu wytrzymać do stycznia, mojego lekarza w tym czasie nie ma. Co myslicie warto czy lepiej poczekać do 8 tyg?
 
reklama
Koniczynko jeśli chodzi o immunologię to są jeszcze takie "cuda" jak wlewy z immunoglobulin, które wg niektórych lekarzy mają podobną skuteczność, ale są dużo dokładniej przebadane pod względem skutków ubocznych w przyszłości, tzn są ponoć bardzo bezpieczne. Jeśli chodzi o szczepienia - różnie są opinie, wg jednych są bezpieczne, inni mówią, że są jakieś skutki uboczne w przyszłości - jakie dokładnie mam zamiar dowiedzieć się w piątek :) Tylko te wlewy są zajebiście drogie, bo jeden kosztuje ok 4 tys zł a jeśli się uda zajść to trzeba ich kilka, mi mówiono o 3 wlewach w odstępie ok 4 tygodnie, czyli w pierwszym trymestrze.
Ja się jeszcze waham, ale na pewno przy kolejnym podejściu będę albo szczepiona albo skorzystam z tych wlewów.

Mi wczoraj doc. Paśnik mówił, że szczepienia nie dają żadnych skutków ubocznych, bo ich działanie trwa tylko pół roku. Potem wszystko wraca do stanu z przed szczepień, chyba że się uda, to po porodzie przez 1,5 roku można zachodzić ponownie bez doszczepiania się :)
Co do skuteczności, to ok 60% par po szczepieniach doczekuje bobasa.
Wszystko zależy od tego, jak bardzo skopane są wyniki. I jakie są podstawowe problemy w zaciążeniu.
U nas wielki problem z nasieniem, więc nawet jakby mi po szczepieniach allo mlr skoczyło do 100% to ciąża dalej jest loterią.
 
Do góry