reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja tez nie chce rozkrecac afery:) dla mnie to normalna rozmowa z wami. Z tego co sie dowiedzialam: te immunoglobuliny stosowane sa przy poronieniach nawykowych, obnizaja agresywne dzialanie cytokin i nk, maja duzo mniej skutkow ubocznych jak te wszystkie sterydy i tylko ze wzgledu na cene sa na razie tak rzadko stosowane. No i ponoc jest to ostatnia deska ratunku gdy nie dzialaja te cuda w postaci sterydow, szczepien - takze pullowanych i wszystkich innych wlewow typu intralipid. Nie jestem lekarzem i nie kwestionuje zalecen immunologow, nie zamierzam tez nikogo odwodzic od decyzji o leczeniu np u pasnika czy kpgos innego. Poszperam jeszcze troche, zrobie te badania ktore uznam za konieczne i wtedy wyniki skonsultuje z drem. On mi nic nie zleci bo powiedzial teraz ze nic nie musze badac. Zreszta musze sie dowiedziec czy po tej pierwszej dawce badania moga wyjsc zafalszowane, a obstawiam ze tak bedzie. Wiec chyba nie ma sensu. Ale jeszcze sie tego dowiem.
I tego co teraz napisze nie robie po to zeby komus dogadac, dosrac czy sie wymadrzac ALE kochana... skoro Ty lykasz tyle tych sterydow i innych cudow i masz za soba 17 transferow to wydaje mi sie ze moj chce zwyczajnie skrocic ta droge... raczej nie ma opcji zeby tym zaszkodzic. Czy Ty z kims rozmawialas moze na temat tych immunoglobulin? Pytam po prostu z ciekawosci bo temat jest troche malo znany i przyda siekazda opinia jakiegos lekarza:)
Sa rzadko stosowane ,bo po pierwsze sa bardzo kontrowersyjne i nie ma zadnych badan wskazujacych na to ze pomagaja,oprocz tego mozna i stosuje sie intralipid ktory ma podobne dzialanie.I kosztuje 10 razy mniej.
Tak mam za soba 17 transferow ,bo po 15 powiedzialam STOP i zrobilam cala immunologie i wyszla cala masa gow*** , 16 transfer robilam jeszcze bez lekow,17 z czescia i tez sie nie udalo. bo moje komorki sa zbyt juz stare i genetycznie zmienione ,dlatego jest teraz dawczyni.Oprocz tego brakuje mi calej masy KIRow i wlasnie na to bierze sie granocyty.czyli min. Accofil Mam bardzo madra pania doktor ,ktora powiedziala mi szczerze ,ze mozemy probowac ale mi niczego obiecywac nie bedzie bo u mnie to nie jedna rzecz a parenascie ,ktore "hacza "w temacie.Immunologia jest niestety b.mloda dziedzina i zanim zostanie uzana przez lekarzy jako powod " niepowodzen" mina dlugie lata.U mnie niestety jest wiele problemow z kazdej mozliwej strony i jak juz jedno zaskoczy to niestety wylazi drugie.Encorton biore dopiero przed transferem i koncze w momencie neg.bety.Zreszta wszystko co biore jest na cos ,a nie na zasadzie moze mi pomoze.
Asiu,rob jak uwazasz za sluszne.Powodzenia.
 
reklama
Sa rzadko stosowane ,bo po pierwsze sa bardzo kontrowersyjne i nie ma zadnych badan wskazujacych na to ze pomagaja,oprocz tego mozna i stosuje sie intralipid ktory ma podobne dzialanie.I kosztuje 10 razy mniej.
Tak mam za soba 17 transferow ,bo po 15 powiedzialam STOP i zrobilam cala immunologie i wyszla cala masa gow*** , 16 transfer robilam jeszcze bez lekow,17 z czescia i tez sie nie udalo. bo moje komorki sa zbyt juz stare i genetycznie zmienione ,dlatego jest teraz dawczyni.Oprocz tego brakuje mi calej masy KIRow i wlasnie na to bierze sie granocyty.czyli min. Accofil Mam bardzo madra pania doktor ,ktora powiedziala mi szczerze ,ze mozemy probowac ale mi niczego obiecywac nie bedzie bo u mnie to nie jedna rzecz a parenascie ,ktore "hacza "w temacie.Immunologia jest niestety b.mloda dziedzina i zanim zostanie uzana przez lekarzy jako powod " niepowodzen" mina dlugie lata.U mnie niestety jest wiele problemow z kazdej mozliwej strony i jak juz jedno zaskoczy to niestety wylazi drugie.Encorton biore dopiero przed transferem i koncze w momencie neg.bety.Zreszta wszystko co biore jest na cos ,a nie na zasadzie moze mi pomoze.
Asiu,rob jak uwazasz za sluszne.Powodzenia.
Zabrzmialo jakbys chciala uciac temat ale we nie badz taka :)
Ja przez te moje szperania w internetach wlasnie probuje sie bronic bo lekarz mi nic nie zleca wiec niestety musze dzialac na wlasna reke. I dlatego zbieram info. On caly czas w rozmowach podpiera sie tym co ponoc na oxfordzie stosuja. I wez go przegadajjak to stary lis jest. Moze mam po prostu pecha i na zla klinike trafilam. Z innych lekarzy tam przyjmuje jego ziec i jakis dziwny doktor, ktorego juz 3 dziewczyny z tego forum nie polecaja. Reszty nie znam ale to i tak jedna mafia.
No @Ylona90 ma jakis problem z tymi kirami a sydor jej odradzil accofil - ponoc byl zbedny. Ocipiec idzie z tymi info...
Ja nie wiem co jest sluszne i przez to szukam... a powiedz mi, ten accofil bedziesz miec domacicznie pierwsza dawke?
 
Ja doskonale rozumiem. Ale to wasze wybory.
Ja nie chciałabym żyć w świadomości że ktoś inny wychowuje moje dziecko.
Kropka.
To tak samo można powiedzieć -zaadoptuj dziecko z domu dziecka. Po co chcesz koniecznie urodzić?
Nie narzucajmy innym naszych wyborów.
Jak ktoś mi powie że nie chce mieć dzieci nigdy to też rozumiem. Jego wybór,jego życie...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Hmm no adopcja dziecka a jego urodzenie to dwie rozne rzeczy. Nawet jesli z dawca czy dawczynia to jest moje dziecko ktore rozwijalo sue i roslo w miom.brzuchu przezywalam to 9 miesiecy i sama urodzilam. To bez porownania do adopcji. Choc nic do niej nie mam bo jeszcze jak mialam 20 lat i nie wiedzialam ze bedzie taki problem to zawsze marzylam o 2 swoich dzieci i zaadoptowaniu jednego biednego szkraba z domu dziecka. Ale zycue napisalo inny scenariusz :(
 
@gosia321 ja i tak już myślę że mi się na głowę rzuciło żeby myśleć o in vitro skoro 1 dziecko mam...
Uwierz mi że rozumiem i akceptuję każdy wybór. Przerwanie ciąży też...
To nie moje życie i nie mam prawa kogoś osądzać. To że ja bym coś zrobiła lub czegoś nie zrobiła nie znaczy że każdy musi myśleć na dany temat to samo co ja.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
I na odwrot oczywiscie :)
Kochana tak to juz jest na tym forum ze poprostu ktos rzuci jakis temat i wszystkie go komentujemy nikt nie ma do ciebie pretensji ani nie chxe wzbudzic poczucia winy ani tym bardziej przekonac cie do swoich racji. To poprostu nasze wypowiedzi do twojego wrzuconego tekstu. Jesli cie cos urazilo to przepraszam nie mialam takiego zamiaru. My juz tu w wiekszosci wiemy co i w jaki sposob ktoras pisze :) wiec wiemy kiedy nalezy sie gniewac i zaznaczyc ze to mi nie pasuje a kiedy jest to poprostu wyrazenie swojego zdania
 
I na odwrot oczywiscie :)
Kochana tak to juz jest na tym forum ze poprostu ktos rzuci jakis temat i wszystkie go komentujemy nikt nie ma do ciebie pretensji ani nie chxe wzbudzic poczucia winy ani tym bardziej przekonac cie do swoich racji. To poprostu nasze wypowiedzi do twojego wrzuconego tekstu. Jesli cie cos urazilo to przepraszam nie mialam takiego zamiaru. My juz tu w wiekszosci wiemy co i w jaki sposob ktoras pisze :) wiec wiemy kiedy nalezy sie gniewac i zaznaczyc ze to mi nie pasuje a kiedy jest to poprostu wyrazenie swojego zdania
Gosia przeciez my sie tu na siebie nie gniewamy:)
 
Sa rzadko stosowane ,bo po pierwsze sa bardzo kontrowersyjne i nie ma zadnych badan wskazujacych na to ze pomagaja,oprocz tego mozna i stosuje sie intralipid ktory ma podobne dzialanie.I kosztuje 10 razy mniej.
Tak mam za soba 17 transferow ,bo po 15 powiedzialam STOP i zrobilam cala immunologie i wyszla cala masa gow*** , 16 transfer robilam jeszcze bez lekow,17 z czescia i tez sie nie udalo. bo moje komorki sa zbyt juz stare i genetycznie zmienione ,dlatego jest teraz dawczyni.Oprocz tego brakuje mi calej masy KIRow i wlasnie na to bierze sie granocyty.czyli min. Accofil Mam bardzo madra pania doktor ,ktora powiedziala mi szczerze ,ze mozemy probowac ale mi niczego obiecywac nie bedzie bo u mnie to nie jedna rzecz a parenascie ,ktore "hacza "w temacie.Immunologia jest niestety b.mloda dziedzina i zanim zostanie uzana przez lekarzy jako powod " niepowodzen" mina dlugie lata.U mnie niestety jest wiele problemow z kazdej mozliwej strony i jak juz jedno zaskoczy to niestety wylazi drugie.Encorton biore dopiero przed transferem i koncze w momencie neg.bety.Zreszta wszystko co biore jest na cos ,a nie na zasadzie moze mi pomoze.
Asiu,rob jak uwazasz za sluszne.Powodzenia.
Ale ja mam nadzieje ze z czasem podejście klinik sie zmieni. Ja wlasnie odeszlam z kliniki w której leczy się Asia bo po poronieniu stwierdzili ze widocznie byl zly zarodek i nic wiecej. Pytalam jakie badania porobić a Ci ze zadne i trzeba podejsc do następnej proby. W tej klinice mialam IVF rządowe i tez po dokladnym przeczytaniu umowy sie wkur.... bo umowe mi dali w dniu punkcji, przed wszystkie wizyty platne, masa badan do zrobienia a tam delota jest baardzzo dluga a sie k...a okazalo ze czesc z tych badan powinnam miec za free bo oni dostali za to kase z rzadu i wizyty przygotowujace tez mialy byc za free a tu 200 zl za kazda wizyte. Moglabym.z nimi walczyc ale po prostu ich osralam bo zbyt bardzo cierpialam. A jak poszlam do tego lekarza u ktorego jestem od razu zlecił dodatkowe badania, od razu przepisal euthyrox na wysokie tsh ktore bylo prawie 3 a tam nikt nie mowil nic na ten temat. Moze gdyby mi sie tam udalo to inaczej bym mowila ale osobiscie kliniki nie polecam chyba ze ktos jest latwym przypadkiem. Ja myslalam ze takim jestem do momentu kiedy dowiedziałam sue ze immunologia u mnie szwankuje. I zauważyłam, co jest zjawiskiem pozytywnym, ze kliniki zaczynają wspolpracowac z immunologami. Teraz przed stymulacja 4 gin pierwsze skierowal mnie do immunologa, zrobilam badania i wiedziałam ze mie jest kolorowo. Za wysokie Nk, allo mlry 3%. Mialam 5 zarodkow i podeszlam do pierwszego transferu tylko z intralipidem, do drugiego po szczepieniach bo dr stwierdzil ze szczepienia naprawia wszystko i tez dupa. Teraz tez dupa a bylo i diszczepienie i intralioid i encirton, heparyna itp ale walcze dalej. Wierze w Pasnika i tak jak moj gin mowi ze bez naprawionej immumologi mnie widziec nie chce tak js bez naprawionej immunologi nie podejde do kolejnego transferu
 
reklama
@gosia321 i jak tam grzybobranie?:-) :) u nas przez ostatnie poltora tygodnia byl straszny wysyp i to glownie prawdziwkow:biggrin2: wlasnie wciaglam duetetyczne tagiatelle z prawdziwkami i kurczakiem w sosie śmietanowym:rofl2: ale byla tam tez pietruszka zeby choc troche zdrowo bylo:D
Ale grzybki bardzo zdrowe maja duzo mineralow. Ja na poniedzialek planuje zrobic tem makaronik z serem ktory byl ostatnio polecany :) chcialam jutro ale Tesciowa :D zaprosila na obiad
 
Do góry