reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Zabrzmialo jakbys chciala uciac temat ale we nie badz taka :)
Ja przez te moje szperania w internetach wlasnie probuje sie bronic bo lekarz mi nic nie zleca wiec niestety musze dzialac na wlasna reke. I dlatego zbieram info. On caly czas w rozmowach podpiera sie tym co ponoc na oxfordzie stosuja. I wez go przegadajjak to stary lis jest. Moze mam po prostu pecha i na zla klinike trafilam. Z innych lekarzy tam przyjmuje jego ziec i jakis dziwny doktor, ktorego juz 3 dziewczyny z tego forum nie polecaja. Reszty nie znam ale to i tak jedna mafia.
No @Ylona90 ma jakis problem z tymi kirami a sydor jej odradzil accofil - ponoc byl zbedny. Ocipiec idzie z tymi info...
Ja nie wiem co jest sluszne i przez to szukam... a powiedz mi, ten accofil bedziesz miec domacicznie pierwsza dawke?
NOVUM chyba kazda z nas kojarzy i tam tez nie sa za immunologia i dziewczyny cichaczem lecza się u immunologow
 
reklama
Ale ja mam nadzieje ze z czasem podejście klinik sie zmieni. Ja wlasnie odeszlam z kliniki w której leczy się Asia bo po poronieniu stwierdzili ze widocznie byl zly zarodek i nic wiecej. Pytalam jakie badania porobić a Ci ze zadne i trzeba podejsc do następnej proby. W tej klinice mialam IVF rządowe i tez po dokladnym przeczytaniu umowy sie wkur.... bo umowe mi dali w dniu punkcji, przed wszystkie wizyty platne, masa badan do zrobienia a tam delota jest baardzzo dluga a sie k...a okazalo ze czesc z tych badan powinnam miec za free bo oni dostali za to kase z rzadu i wizyty przygotowujace tez mialy byc za free a tu 200 zl za kazda wizyte. Moglabym.z nimi walczyc ale po prostu ich osralam bo zbyt bardzo cierpialam. A jak poszlam do tego lekarza u ktorego jestem od razu zlecił dodatkowe badania, od razu przepisal euthyrox na wysokie tsh ktore bylo prawie 3 a tam nikt nie mowil nic na ten temat. Moze gdyby mi sie tam udalo to inaczej bym mowila ale osobiscie kliniki nie polecam chyba ze ktos jest latwym przypadkiem. Ja myslalam ze takim jestem do momentu kiedy dowiedziałam sue ze immunologia u mnie szwankuje. I zauważyłam, co jest zjawiskiem pozytywnym, ze kliniki zaczynają wspolpracowac z immunologami. Teraz przed stymulacja 4 gin pierwsze skierowal mnie do immunologa, zrobilam badania i wiedziałam ze mie jest kolorowo. Za wysokie Nk, allo mlry 3%. Mialam 5 zarodkow i podeszlam do pierwszego transferu tylko z intralipidem, do drugiego po szczepieniach bo dr stwierdzil ze szczepienia naprawia wszystko i tez dupa. Teraz tez dupa a bylo i diszczepienie i intralioid i encirton, heparyna itp ale walcze dalej. Wierze w Pasnika i tak jak moj gin mowi ze bez naprawionej immumologi mnie widziec nie chce tak js bez naprawionej immunologi nie podejde do kolejnego transferu
I tu wlasnie nie chce sie z wami targowac bo nie o to chodzi tylko skoro te intralipidy i innenie cuda jak szczepienia nie do konca dzialaja to bede krolikiem doswiadczalnym i chyba sprobuje, ale tak jak pisalam - teraz mam troche czadu to jeszcze dowiem sie tego i owego, podzwonie w kilka miejsc i zobacze co z tego wyjdzie. Znakazlam tez jakis krotki watek i tam dziewczyny po kilku poronieniach donosily w koncu ciaze stosujac te immunoglobuliny. Jak sie czegos dowiem to bede pisac na biezaco. Nie mowie ze nie macie racji, ja po prostu musze wszystko sama namacalnie wyprobowac i dojsc do pewnych konkluzji. Taka juz jestem. Ale za wszelkie rady jestem wdzieczna i analizuje wszystko. To nie.jest tak ze je puszczam mimo uszu...
 
A kochana @dzoasiu my nie chcemy cie zmuszac do zmiany kliniki czy lekarza bron Boże. Ale może na prawde warto skonsulowac sie z immunogiem, on zleci ci badania, rozpisze leki a przecież gin nie musi wiedziec ze leczysz sie immunogicznie. Masz 2 tygodnie l4 wiec ja bym jakas wizytę zorganizowala ale jesli krakow to lepiej Sydor a mie szukac na wlasna rękę w internetach bo od tego idzie oszalec. Ja tak robilam i szukalam przyczyn po kazdym transferze oprocz tego i teraz najszybciej wrocilam do formy bo juz nie ma smutku, lez, tylko dalsze działanie. Ale zrobisz jsk uwazasz.
 
Ja sie nie zgubilam ,ale jak czytam na temat immunologii i tych wszystkich lekow ,ktore chcecie jak witaminy lykac ( bez podstaw w postaci badan )to za glowe sie chwytam,wiec lepiej czasami zamilczec i pozwolic kazdemu na wlasne przemyslenia i decyzje:D:D:D:D:D
mamy dawczynie, jestem juz na antykoncepcji i synchronizujemy sie z mama genetyczna.
Super kochana trzymam kciuki za udane podejscie tobie sie to juz nalezy po tylu przejsciach
 
A kochana @dzoasiu my nie chcemy cie zmuszac do zmiany kliniki czy lekarza bron Boże. Ale może na prawde warto skonsulowac sie z immunogiem, on zleci ci badania, rozpisze leki a przecież gin nie musi wiedziec ze leczysz sie immunogicznie. Masz 2 tygodnie l4 wiec ja bym jakas wizytę zorganizowala ale jesli krakow to lepiej Sydor a mie szukac na wlasna rękę w internetach bo od tego idzie oszalec. Ja tak robilam i szukalam przyczyn po kazdym transferze oprocz tego i teraz najszybciej wrocilam do formy bo juz nie ma smutku, lez, tylko dalsze działanie. Ale zrobisz jsk uwazasz.
Tylko wlasnie sie zastanawiam czy jest sens robie teraz jakies badania bo przez ten wlew i accofil juz moga byc zafalszowane. Podzwonie pewnie w pon po jakichs labo...
 
No wlasnie tez bylam.w szoku. Ale Gosiu rob razem z M. I jak pytalam to to 30 czy 40 zl kosztuje. Jak podczytuje inne forum o immunologii to widzę ze Pasnik chyba kazdemu to zleca. Tylko dziewczyny pisza ze z krwi a bava w laboratorium mowila ze lepiej z kalu ale jak.zrobie z krwi. A trzeba bylo robic jak robiłam weryfikacje bety a tak.to zas musze sie kluc
Tak tak zrobimy razem
 

Co do terminów u Pasnika to właśnie ja przedwczoraj zadzwoniłam i zwolniła się wizyta na wczoraj i pojechałam. W środę jak dzwoniłam to umówiłam się na 4.10.
 
I tu wlasnie nie chce sie z wami targowac bo nie o to chodzi tylko skoro te intralipidy i innenie cuda jak szczepienia nie do konca dzialaja to bede krolikiem doswiadczalnym i chyba sprobuje, ale tak jak pisalam - teraz mam troche czadu to jeszcze dowiem sie tego i owego, podzwonie w kilka miejsc i zobacze co z tego wyjdzie. Znakazlam tez jakis krotki watek i tam dziewczyny po kilku poronieniach donosily w koncu ciaze stosujac te immunoglobuliny. Jak sie czegos dowiem to bede pisac na biezaco. Nie mowie ze nie macie racji, ja po prostu musze wszystko sama namacalnie wyprobowac i dojsc do pewnych konkluzji. Taka juz jestem. Ale za wszelkie rady jestem wdzieczna i analizuje wszystko. To nie.jest tak ze je puszczam mimo uszu...
Jeszcxe tylko.kwestie finansowe. Twoja jedna ommumoglobina kosztuje 4 tys a zlecił ci 3. Intralipid kosztuje w klinice 350 zl i jak bedzie ok i bedzuesz w ciąży to dls bezpieczenstwa buezesz co 4 tygodnie 1 a przed transferem 2 albo 3 wiec to koszt max 1750 zl chyva ze wysepisz recepte na intralipid i w tedy 40 zl w aptece. Szczepienia seria to 3 krakow 880, Łódź 600. Wiec 2440 jesli allo mlry sie poprawia po serii w najdrozszej opcji a moze u ciebie nie potrzeba szczepień ani intralipidu tylko np heparyny. Wczoraj rozmawialam z kobieta ktora dlugo starala sie o dziecko. Za 4 razem dopiero donosila ciaze a tak to dziecko zawsze umieralo uwaga w 6 miesiącu! I co pomoglo? Pojechala do lekarza do Wrocławia chyba dr Zamora, zlecił jej badania, jak sie okazalo ze jest w cuazy to przepisal heparyne i encirton i brala do konca ciazy i urodzils zdrowe dzieciątko. Wczesniej nikt tego nie zlecil
 
reklama
Odebrałam wynik z posiewu, dziewczyny po całej tej luteinie .........nabawiłam się grzybicy, niby mam dużo dobrych bakterii ale po co te grzyby.
Za miesiąc miałam rozpoczynać kolejną procedurę mam nadzieję, że zdążę się wyleczyć.
Kurczę nie używam dużo cukru a jednak.
Muszę zmienić dietę, jakieś propozycję?
 
Do góry