reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Asia,
rob jak uwazasz ,na twoim miejscu nie podchodzilabym do zadnego transferu,tak dlugo jak nie wyjasnisz problemow z immunologia.Wyglada mi to na poronienia nawracajace ktore wskazuja na wysokie NK,mutacje ,badz inne problemy.Jesli bierzesz immunoglobiny bez podstaw,to mysle ze ten sam pan doktor powinien zlecic ci badania.Moje zdanie i nie pisze tego zeby zaraz byla afera,ale siedze w temacie juz 3 lata i mam troche pojecia.Mozesz oczywiscie dzialac dalej mi byloby szkoda zarodkow.Wiec albo to albo genetyka sie klania,chociaz na to chyba za mlodzi jestescie.
Ja tez nie chce rozkrecac afery:) dla mnie to normalna rozmowa z wami. Z tego co sie dowiedzialam: te immunoglobuliny stosowane sa przy poronieniach nawykowych, obnizaja agresywne dzialanie cytokin i nk, maja duzo mniej skutkow ubocznych jak te wszystkie sterydy i tylko ze wzgledu na cene sa na razie tak rzadko stosowane. No i ponoc jest to ostatnia deska ratunku gdy nie dzialaja te cuda w postaci sterydow, szczepien - takze pullowanych i wszystkich innych wlewow typu intralipid. Nie jestem lekarzem i nie kwestionuje zalecen immunologow, nie zamierzam tez nikogo odwodzic od decyzji o leczeniu np u pasnika czy kpgos innego. Poszperam jeszcze troche, zrobie te badania ktore uznam za konieczne i wtedy wyniki skonsultuje z drem. On mi nic nie zleci bo powiedzial teraz ze nic nie musze badac. Zreszta musze sie dowiedziec czy po tej pierwszej dawce badania moga wyjsc zafalszowane, a obstawiam ze tak bedzie. Wiec chyba nie ma sensu. Ale jeszcze sie tego dowiem.
I tego co teraz napisze nie robie po to zeby komus dogadac, dosrac czy sie wymadrzac ALE kochana... skoro Ty lykasz tyle tych sterydow i innych cudow i masz za soba 17 transferow to wydaje mi sie ze moj chce zwyczajnie skrocic ta droge... raczej nie ma opcji zeby tym zaszkodzic. Czy Ty z kims rozmawialas moze na temat tych immunoglobulin? Pytam po prostu z ciekawosci bo temat jest troche malo znany i przyda siekazda opinia jakiegos lekarza:)
 
W temacie nasienia to mój mąż brał profertil i poprawy nie było, chyba tylko liczba się zwiększyła nieznacznie. Przed IVF nie palił pół roku(I dalej nie pali) i jak ruchu A było 0% to do 5% się zwiększyło. W tym czasie brał salfazin, kwas foliowy, witaminę D oraz E. Teraz postanowiliśmy sprawdzić FertilMan i lyknal już 1 opakowanie. Na wyniki jeszcze za wcześnie, ale jego sperma nigdy tak intensywnie nie pachniała.
Mój nigdy nie palił...
Ilość 63 mln (min.39) koncentacja 18 mln/ml (min.15) ruch postepowy 33,5 (min.32 %).
Czyli wszystko w normie ale na granicy...

No i ta morfologia -min.4 a u nas 2%...niby 4% z 39 ml wychodzi niewiele więcej niż 2% z 63 mln...

Teraz przed iui spadła koncentracja -12 mln ale ruch szybki A zwiększył się z 4.3 do 10%...
Do 1 badania 4 dni przed iui 3 abstynencji.

8 lat temu inne normy były i w zwykłym labie ale też miał w dolnych granicach normy...a jak robił badanie ja już byłam w ciąży...

Niestety teraz przy tym zestawie-niedrożny jajowód+wiek+nasienie to już na cud kolejny nie liczę

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Milego grzybobrania tylko muchomorow nie zbieraj:-p tymczasem ja dalej w pizamce i lozku:happy2:
Grzybobranie udane :) muchomory byly piekne ale do jedzenia ble wiec nie zbieralam. Ale mamy 2 wiadra i reklamowke podrzybkow borowikow i trafily sie 2 kanie juz pozarte na obiad. Zbierac fajnie teraz gorzej to obierac :D ale narazie odpoczywamy bo nam nogi w dupe wlaza :)
 
Fertilman ma ten sam skład co profertil tylko trzeba go więcej łykać dawaj mężowi dużo natki pietruszki u mojego osobiście nasienie poprawiło się po profertilu Ale to u mnie jest problem a niei w nasieniu
Fertilman plus ma więcej składników niż profertil. Tylko chyba rzeczywiście dawkowanie większe. Ale ma więcej witamin

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No wlasnie tez bylam.w szoku. Ale Gosiu rob razem z M. I jak pytalam to to 30 czy 40 zl kosztuje. Jak podczytuje inne forum o immunologii to widzę ze Pasnik chyba kazdemu to zleca. Tylko dziewczyny pisza ze z krwi a bava w laboratorium mowila ze lepiej z kalu ale jak.zrobie z krwi. A trzeba bylo robic jak robiłam weryfikacje bety a tak.to zas musze sie kluc
Ja wtygladam juz jak narkomanka... obie rece tak poklute ze shock
 
Gosiu ja Ci powiem ze gdyby u m w biopsji cos znalezli to pewno byloby to i tak kiepskie i bujalibysmy sie latami probujac tak zapladniac a moje amh najlepsze nie jest. A z dawca widac ze plemniory silne byly bo zaskoczylo od razu no i dzisiaj sie na usg okazalo ze na 99% bedzie synus[emoji7][emoji7][emoji7]
Wiec brawo dla Twojego m i dobrze mowi! A na jakim etapie jestescie bo mi umknelo?
O tak szybko płeć? A miałaś usg przez Brzuch? Ja mam we wtorek ciekawe czy też coś wypatrzy. Będzie to 11 t i 5 d a ty który masz teraz :)
 
reklama
Jeszcze zrobilam beze ale musza mi się maliny ściąć zebym mogla skosztowac. Z masa kawowa do ktorej dodaje likier kawowy scheridan czy jak sie to pisze:-p a potem nazekam ze tyje po encortonie:laugh2:

A ja go nam prawie litr w barku i na szczescie nie doczekal sie wypicia [emoji6]

A daj przepis na ten krem prosze. Kiedys go zrobie bo musi byc pyszny
 
Do góry