reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witajcie dziewczyny :-)
Czy ktoras z Was miala moze weryfikacje po transferze? Chyba malo ktora klinika je zleca a szukam jakiegos punktu odniesienia.
Mialam 2 blastki , 1BC i 3BB
3dpt - beta 1.9
6dpt - beta 16.34
Czy ktoras z Was moze miala podobnie?
Powodzenia dla wszystkich :-) bociany juz lataja wiec tylko czekac na wiosenne dobre wiesci :-)
Beta bardzo obiecująca. Bądź dobrej myśli [emoji6]

[emoji127] 28.10.2017
 
reklama
Ja zaczynam w maju krotki to moze sie jakos zrównamy!! :) teoretycznie @ powinnam dostać 4.03, wiec jesli bierzesz pełny cykl antyki to będziemy szły równo :)


Vinszka, mutacja genu który ci wyszedł bądź v-Leiden, który masz zrobić (czyli trombofilia) to wpływa tylko na krzepliwość i nie musisz wg mnie badać z tego powodu zarodków, tylko brac cała ciąże porządna dawkę clexane i acard. Obowiązkowo. Tylko tak sie leczy trombofilie. W zasadzie odkrytą trombofilie łatwo sie "leczy" w ciąży bo wlasnie wdraża sie clexane + acard i gotowe.



I ja jestem z wątku IUI :)
Ja tu pierwsza wpadłam a ostatnia ruszam ze stymulacja. Niespodziewane niestety kłody pod nogi ciagle jakies mogą nas spotkać. Takze mam nadzieje ze w maju to juz na 100% ruszę ze stymulką!


--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku
Mutacja w genach może mieć związek z większym ryzykiem poronienia m.in ze względu na krzepliwosc i mikrozakrzepy w pierwszych tygodniach ciąży. Ja mając mutacje mthfr usłyszałam od genetyka ze mam zwiększonej ryzyko urodzenia dziecka np z zespołem downa i dlatego robiłam pgs. Ale na pocieszenie ton połowa populacji żeńskiej ma jedną z badanych przez kliniki mutacji

[emoji127] 28.10.2017
 
Gosiu trzymam kciuki żeby diagnostyka szybko poszła. A jak Twój M - jak oparzenia?
DZiekuje kochana :)
A emek i jego oparzone nozki juz wyleczone zostal jeszcze jeden maly fragment bez skory wielkosci 1x1 cm takze leczenie mozna uznac za zakonczone. Pieknie wyglada z plamami brunatnymi na dwoch nogach :) dobrze ze nie jest kobieta to ma to gdzies :)
Ja bym sie zalamala majac 40 cm place na obu lydkach :)
Mam nadziehe ze uda mi sie szybko zrobic badanua a przede wszystkim dostac zielone swiatlo na ivf
 
Pgd nie ingeruje w zarodki tylko sprawdza ich poprawności genetyczna a właściwie aberacji w chromosomach.

[emoji127] 28.10.2017
O ile się nie mylę pobierany jest jeden blastomer do badania wiec ingeruje. Poza tym ostatnio przeprowadzone badania wskazują ze PGD obnizylo sukces rate u par ktore pomimo braku wskazań zastosowaly te procedurę
 
Yyyy druga noc już nie śpię nie boli mnie głowa. Ale nie mogę spać :|
Roksi, ja juz kilka nocy nieprzespanych, a to za sprawa rosnacej bhcg. Moze u Ciebie to objaw ciazy :) Czesto poczatki ciazy tak wygladaja, mnie tylko zdziwilo ze tym razem zaczelo sie to tak wczesnie.
Z tego co obserwuje na forach i u siebie to te poczatkowe objawy potrafia byc takie: nieprzespane noce, bol w okolicach krzyza, erotyczne sny (tak tak). Natomiast powiekszone piersi, ciagniecia w macicy i bol jak na @ sa rownie czesto objawem ciazy jak i hormonow, ktore bierzemy. A chyba najczestszy objaw ciazy, to brak objawow, ale wiadomo kazda z nas po transferze nasluchuje swojego ciala.
 
Jak u was bylo z zarodkiem w 4 dobie tzn ile komorek posiadal bo nasz jedynaczek ma 12 zrobil postep od wczoraj ale obawiam sie że za mały
W 4 dobie- morula powinna miec od 12 do 16 blastomerow ale najlepiej rokuje jak zarodek kompaktuje. Czyli zlewają sie komórki w całość. A to oznacza ze nie widac ile ich jest wtedy many oznaczenie P8 powyżej 8 blastomerów.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje kochana, mam taka nadzieje,ze to kropek był słaby [emoji6]



Przyrosty miałam ok 160% wysoko ale mieściła sie w normach. A serduszko pokazało sie razem z zarodkiem, który dopiero w 6 tyg sie pokazał i tydzień pózniej sie zatrzymał. Gdzieś wyczytałam, ze bardzo wysoka beta moze świadczyć o wadach ale czy właśnie tak u mnie było....? Niby badania genetyczne mamy dobre z mężem ale on ma słaba morfologię... No zobaczymy jak to z moimi blastakim bedzie. Statystykę mamy słaba: 6 kom , 5 sie zaplodnilo, jedna sie złe rozwijała, 2 trzydniowe miałam podane- nie udało sie i jeszcze 2 blastki czekają [emoji58]



U mnie chyba koło 3 dpt zaczęły sie ukłucia w podbrzuszu, podwyższona temp, i spulchnienie pochwy



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Za wysoka beta to przyrostyv5-6x wieksze. Na samym poczatku hcg moze wzrastac nawet 3-4 krotnie. Potem powinno zwolnic ale I tak nie ma. Ja mialam bete 6dpt blastki 46 9dpt 206 11dpt 306 I mialam bardzo silne mdlosci. Moja beta podwajala sie potem powoli a u nie ktorych caly czas 2x w ciagu 48 I dzieci Sa. Paradoksalnie idealne przyrosty bety okazywaly sie pustym jajem a Te niebidealne idealna ciaza:-)
Statystyke Te macie dobra:-) po pieresze 5 na 6 zaplodnionych to super wynik! Niestety z 6 czesto jest jedno dziecko. Na 10 zaplodnionych komorek jest 1-2 blastocysty srednio 1 dziecko. A prawdodobienstwo poronienia po ivf jest wyzsze biz przy naturalnych staraniach. Do samego potwierdzenia USG jest 30%. Konczac elaborat wszystko z toba wporzadu:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry