reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziekuje Wam za odpowiedz :)Obgadam temat z lekarzem podczas 3 ostatniej iui. Im dluzszy bedzie ten cykl tym wieksza szansa,ze zalapiemy sie na punkcje w przyszlym.
 
reklama
24 mam wizytę i zobaczymy co dalej jak dobrze pójdzie to może 27 transfer. Dzisiaj @ jest na całego więc nie mam pojęcia kiedy tak naprawdę był u mnie pierwszy dzień.
Jeszcze raz z zapytam jeśli mogę hehe :p może ktoś zna odp w który dzień implantuje sie 3 dniowy zarodek i w który dzień najwcześniej mogę zrobić betę.Pytam na przyszłość bo nie wiem jak to będzie teraz choć cicho liczę, że będzie transfer
No to życzę ci transferu 27 :).
Dziewczyny tak Was czytam i cieszę się z Waszych bet, stymulacji, punkcji i transferów! Ja już nie moge doczekac się okresu - jeszcze niecały tydzień (chyba, że się będzie ze mną droczył :p) i zaczynam antykoncepcję. I mimo, że to jeszcze nie stymulacja to już się cieszę, że coś się zacznie!
 
Cześć Dziewczyny dołączam do wątku :)
Jestem po 3 IUI i zaczełam stymulację do 4 tej ostatniej. W miedzyczasie przygotowuję się do ivf. Widzę kilka Dziewczyn z wątku o iui :) Mam plan zacząć sczytywać wątek od początku. Mam troche czasu do ivf - będzie pewnie w ostatnim tygodniu kwietnia.
 
Cześć Dziewczyny dołączam do wątku :)
Jestem po 3 IUI i zaczełam stymulację do 4 tej ostatniej. W miedzyczasie przygotowuję się do ivf. Widzę kilka Dziewczyn z wątku o iui :) Mam plan zacząć sczytywać wątek od początku. Mam troche czasu do ivf - będzie pewnie w ostatnim tygodniu kwietnia.
Witaj. Życzę aby 4 iui się udała, a jeśli nie to trafiłaś w najlepsze miejsce z możliwych [emoji8]
 
t
kochana Tobie tez sie uda, to samo mialam, 4 lata po slubie wszyscy w ciazy tylko nie ja, ale w koncu sie udalo, tobie tez sie uda :)
i ja tak mialam... i te ciagle pytania... kiedy? juz? juz? masakra jakas
ale sie doczekalismy w koncu ;) - kazda z nas sie doczeka

mi do glowy nie przychodzi zeby tak sie wypytywac ludzi kiedy beda rodzicami, tyle ludzi teraz ma prblemy...
 
Witam,
jestem studentką logopedii i piszę pracę magisterska na temat rozwoju mowy dzieci poczętych DZIĘKI metodzie in vitro. Czy jest taka możliwość i Panie mogłyby mi pomóc wypełniając ankietę?
Celem mojej pracy jest ukazanie, że dzieci te są wspaniałe a ich mowa w żaden sposób nie odbiega od dzieci poczętych "naturalnie".
Dlaczego wybrałam ten temat?
Piszę o in vitro, bo niedługo sama zostanę mamą wyczekanego dziecka. Nasze starania zainspirowały mnie do napisania takiej pracy. Niestety spotkałam się z wieloma przykrymi sytuacjami pomiędzy mną a innymi ludźmi, kiedy rozmawialiśmy o problemach niepłodności. Chcę chociaż w jakiś sposób udowodnić, że in vitro jest metodą leczenia i nie ma żadnego negatywnego wpływu na rozwój dzieci. Szczególnie, że ludzie często powołują się na badania wyssane z palca, wyczytane w internecie.
W pracy skupiam się tylko na aspekcie rozwoju mowy :)
Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczna !
link do ankiety:

Link do: Rozwój mowy dzieci


Pozdrawiam
Kasia
Przez ankietę nie przebrnelam, bo wielu sanych po prostu nie pamiętam. Ale mój synek na bilansie dwulatka czysto, wyraźnie i płynnie poinformował, że jak wchodzi na zjeżdżalnię to mama go asekuruje. Na tym się bilans zakończył, już nic więcej od nas nie chcieli.
 
Dokładnie , najlepsze jest zdystansowanie. Myślenie pozytywne, ale nie nastawianie sie na sukces. Ja sie modlę nie o JAKAS betę, ale o zupełnie jednoznaczna. Żebym nie musiała latać do lab wiecej niz 2-3 razy. Poprzednim razem sie nalatalam. Wciąż były jakies niepewności. Starałam sie podchodzić zadaniowo, od wizyty do wizyty, od badania do badania, nie planowałam przyszłości. Straszne to było, ale lepsze niz jakbym w skowronkach latała śpiewając na prawo i lewo co sie we mnie dzieje. Dystans dystans i jeszcze raz dystans.
Teraz , 3dpt tez mi ciezko, staram sie o tym nie myślec , choc nie omija mnie huśtawka "na pewno sie uda<-->na pewno nic z tego nie bedzie... "
Zastanawiam sie kiedy zrobić betę, kusi mnie 9dpt, a nie 10, jak powiedział lekarz. Chciałabym uniknąć kilku weryfikacji, do labu mam spory kawałek No i kasa-£35-40 kosztuje mnie jedno badanie, w Pl zaczęłabym pewnie od 8dpt :)

@Felia, cześć , milo Cie 'poznac' , kiedy betujesz??



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana ja po kazdej inseminacji robilam milion testow sikancow i bet, bo moze sie ponylili, bo moze za wczesnie i tak wkolko, teraz postanowilam ze wytrzymam te 10dni i wytrzymalam!!! I tak bedziesz musiala powtorzyc ja czy rosnie takze moim zdaniem wczesniej nie ma sensu robic :)
 
reklama
Czesc :) ja na samym poczatku tez nie wiedziałam o czym dziewczyny tu piszą :) z czasem wszystkiego sie dowiedzialam.
Sama procedura zalezy od twojego lekarza i Twoich wynikow. moze byc długa lub krotka. ja mialam ok miesiaca stymulacje, wczoraj punkcje-czyli pobieranie komorek, a w sobote transfer zarodka do macicy :)
Hej ja mialam krotki protokol i w miesiacu sie wyrobilismy, jak bede jutro miala czaas to zrobie ci liste badan jakie musielismy przygotowac, ale pamietaj zebys za wczesnie ich nie robila bo niektore sa wazne tylko 3 miesiace :)
 
Do góry