reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dobrze wiedziec, ze taka pomoc jest dostepna. Ja z racji zawodu cos o tym wiem i uwazam, ze jest o takim rodzaju pomocy zbyt malo informacji


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Dokładnie, to zresztą wciąż temat tabu, ludzie się wstydzą i boją . A ja uważałam ze sama sobie poradzę. Nie zrobiłabym tego. Tk był trudny czas ale na szczęście już za mną

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Widze ze przeszlas sporo.silna z Ciebie babka naprawde.podziwiam i trzymam za Ciebie kciuki
Miałam dużo wsparcia wśród najbliższych ale byly takie dni ze ja płakałam a mój mąż siedział na łóżku z twarzą w dłoniach i tez płakał z bezsilności. Najgorsze było to ze wtedy żaden lekarz nie był w stanie znaleźć przyczyn poronień. Niby zdrowa babka a nie może donosic ciąży, no szok.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Miałam dużo wsparcia wśród najbliższych ale byly takie dni ze ja płakałam a mój mąż siedział na łóżku z twarzą w dłoniach i tez płakał z bezsilności. Najgorsze było to ze wtedy żaden lekarz nie był w stanie znaleźć przyczyn poronień. Niby zdrowa babka a nie może donosic ciąży, no szok.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
I co w koncu wyszlo?wiecie juz co moglo byc powodem tych poronien?
 
A ja wlasnie dzis odebralam wyniki przeciwcial ktore jednak po ostatnim dolku zdecydowalam sie zrobic
Bialko c i bialko s w normie :)
Antykoagulant toczniowy ujemny :)
Przeciwciala antykardiolipinowe ujemne :)
Przeciwciala b2-glikoproteinie ujemne :)

Ana 1 w tescie przesiewowym dodatnie :(
Jutro dozlecenie Ana2 i typy swiecenia
I wychodzi ze moja intuicja mnie nie mylila i oprocz hashi jednak cos jeszcze jest nie tak w mojej immunologi. A moj lekarz powinien dostac odemnie kopa w dupe ze nie chcial mi dac encortonu przy drugim podejsciu :p
Teraz przynajmniej wiem ze oprocz kiepskich wynikow nasienia tez moj uklad immunologiczny szfankuje plus homozygota MTHFR
Kolejne podejscie na encortonie i clexanie i mam nadzieje ze tym razem udane :)
 
A ja wlasnie dzis odebralam wyniki przeciwcial ktore jednak po ostatnim dolku zdecydowalam sie zrobic
Bialko c i bialko s w normie :)
Antykoagulant toczniowy ujemny :)
Przeciwciala antykardiolipinowe ujemne :)
Przeciwciala b2-glikoproteinie ujemne :)

Ana 1 w tescie przesiewowym dodatnie :(
Jutro dozlecenie Ana2 i typy swiecenia
I wychodzi ze moja intuicja mnie nie mylila i oprocz hashi jednak cos jeszcze jest nie tak w mojej immunologi. A moj lekarz powinien dostac odemnie kopa w dupe ze nie chcial mi dac encortonu przy drugim podejsciu :p
Teraz przynajmniej wiem ze oprocz kiepskich wynikow nasienia tez moj uklad immunologiczny szfankuje plus homozygota MTHFR
Kolejne podejscie na encortonie i clexanie i mam nadzieje ze tym razem udane :)
W koncu musi sie udac:tak:
 
Czesc :) ja na samym poczatku tez nie wiedziałam o czym dziewczyny tu piszą :) z czasem wszystkiego sie dowiedzialam.
Sama procedura zalezy od twojego lekarza i Twoich wynikow. moze byc długa lub krotka. ja mialam ok miesiaca stymulacje, wczoraj punkcje-czyli pobieranie komorek, a w sobote transfer zarodka do macicy :)
:) Hejka , ojjjj tak- ciężko to wszystko zrozumieć:( , myślę , że po pierwszej wizycie wszystko nam wytłumaczą i oczywiście mam nadzieję , że się uda ... A Ty pierwszy raz podchodzisz ? Trzymam mocno kciuki za sobotę i za was :)
 
I co w koncu wyszlo?wiecie juz co moglo byc powodem tych poronien?
W klinice cześć badań robiłam na zlecenie lekarza a cześć z własnego wyboru: mam stwierdzona mutacje w genie mthfr i w związku z tym dostałam kwas foliowy 15 mg I clexane 60, wyszły mu dodatnie ana 3 a dokładnie DSDNA i cytokiny tez zaburzone wiec przepisał dexamethason 0.5. Byłam u mądrego hematologa, reumatologa i immunologa. Duży postęp w dość szybkim czasie. W ciągu 3 lat poronilam 4 razy, w klinice od września - dwie stymulacje, badania preimplantacyjne zarodków no i portfel lżejszy o ponad 40 tys ale było warto [emoji38]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja wlasnie dzis odebralam wyniki przeciwcial ktore jednak po ostatnim dolku zdecydowalam sie zrobic
Bialko c i bialko s w normie :)
Antykoagulant toczniowy ujemny :)
Przeciwciala antykardiolipinowe ujemne :)
Przeciwciala b2-glikoproteinie ujemne :)

Ana 1 w tescie przesiewowym dodatnie :(
Jutro dozlecenie Ana2 i typy swiecenia
I wychodzi ze moja intuicja mnie nie mylila i oprocz hashi jednak cos jeszcze jest nie tak w mojej immunologi. A moj lekarz powinien dostac odemnie kopa w dupe ze nie chcial mi dac encortonu przy drugim podejsciu [emoji14]
Teraz przynajmniej wiem ze oprocz kiepskich wynikow nasienia tez moj uklad immunologiczny szfankuje plus homozygota MTHFR
Kolejne podejscie na encortonie i clexanie i mam nadzieje ze tym razem udane :)
Zastanów się na zrobieniem od razu ana2 i ana3. Mi tak hematolog zalecał i w sumie dopiero ana 3 coś pokazało. A długo czeka się na wyniki. ...

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry