reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mam nadzieję, że po punkcji będę czuła się dobrze bo w ten sam dzień idę do pracy:-/ nie mam szans na wolne. Ale będę silna dzisiaj jak wracałam mówię do męża, że za tydzień dwa nasze kropki będą w moim brzuszku i nie ważne ile będę to jest tak krok do przodu jak dla nas :-)
Zycze ci powodzenia w wytrzymaniu...bo moze byc ciezko...
 
reklama
Wystarczy wpisać chociażby w głupia wiki. Ale żeby nie było, jedna z licznych opinii ginekologa z internetu
Najważniejsze kierunki działań progesteronu wykorzystywane w medycynie dotyczą jego oddziaływań w obrębie żeńskiego układu rozrodczego, gdzie wywołuje on przemianę wydzielniczą w endometrium, wzmaga przekrwienie myometrium, znosi działanie estrogenów na gruczoły szyjki macicy, indukuje przerost warstw pośrednich w nabłonku pochwy, zwiększa czynność wydzielniczą endosalpinx i zwalnia perystaltykę jajowodów, powoduje wzrost pęcherzyków gruczołowych i nabłonka przewodów w obrębie sutka (24).
Podstawowym kierunkiem działania progesteronu (zgodnym z nazwą tego steroidu) jest jego działanie prociążowe. Składają się na nie takie właściwości progesteronu jak:
  • ułatwianie zagnieżdżenia,
  • działanie placentotropowe,
  • działanie relaksujące na myometrium poprzez zwiększenie liczby receptorów beta-adrenergicznych oraz zmniejszenie wrażliwości myometrium na działanie oksytocyny,
  • działanie kurczące na okolicę ujścia wewnętrznego szyjki,
  • zmniejszanie syntezy prostaglandyn,
  • poprawa ukrwienia i rozpulchnienia macicy oraz
  • działanie immunosupresyjne (7).

Piszecie, że niski prg jest skutkiem. Jak może być skutkiem skoro dzięki niemu dochodzi do zagnieżdzenia? I to co przytoczylas z forum potwierdza o czym mówie.

Dziewczyny zanim posłuchacie tych wszystkich mądrych rad stąd, wlozcie odrobinę wysiłku i poczytajcie na medycznych stronach. Art, via itp.

Straciłam ciążę przez niedobór progesteronu. I jego spadek nie miał nic wspólnego ze strata, a z nie przyswajaniem.
W obecnej ciąży historia zaczęła się powtarzać. Aaa i skutkiem jest mój syn w brzuchu. Jeśli już o skutkach progesteronu mówimy!
 
A co przygotowuje śluzówke jak nie progesteron?
Wprowadzaj dalej dziewczyny w błąd:)
"Ja o chlebie, Ty o niebie"... rozmawiałyśmy o P R O G E S T E R O N I E (skutek czy przyczyna) a nie o sluzowce więc nie odwracaj kota ogonem. Btw nikogo nie wprowadzam w błąd a wojny słowne uskuteczniaj sobie gdzie indziej bo my ich tu nie chcemy! [emoji16][emoji16][emoji16]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
"Ja o chlebie, Ty o niebie"... rozmawiałyśmy o P R O G E S T E R O N I E (skutek czy przyczyna) a nie o sluzowce więc nie odwracaj kota ogonem. Btw nikogo nie wprowadzam w błąd a wojny słowne uskuteczniaj sobie gdzie indziej bo my ich tu nie chcemy! [emoji16][emoji16][emoji16]

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
No właśnie! Jak Ci się nie podoba to nie czytaj. Wojny szukaj w domu :)
Ty serio nie umiesz czytać. :p
Napisałas o skutku. Jak moze być skutkiem jak pomaga ?? I to jest cały czas o progesteronie.
 
No właśnie! Jak Ci się nie podoba to nie czytaj. Wojny szukaj w domu :)
Ty serio nie umiesz czytać.[emoji14]
Napisałas o skutku. Jak moze być skutkiem jak pomaga ?? I to jest cały czas o progesteronie.
Progesteron moze byc zarowno skutkiem jak i przyczyna. Koniec tematu :) i mnie nie obrażaj bo umiem czytać :) pozdrawiam

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wystarczy wpisać chociażby w głupia wiki. Ale żeby nie było, jedna z licznych opinii ginekologa z internetu
Najważniejsze kierunki działań progesteronu wykorzystywane w medycynie dotyczą jego oddziaływań w obrębie żeńskiego układu rozrodczego, gdzie wywołuje on przemianę wydzielniczą w endometrium, wzmaga przekrwienie myometrium, znosi działanie estrogenów na gruczoły szyjki macicy, indukuje przerost warstw pośrednich w nabłonku pochwy, zwiększa czynność wydzielniczą endosalpinx i zwalnia perystaltykę jajowodów, powoduje wzrost pęcherzyków gruczołowych i nabłonka przewodów w obrębie sutka (24).
Podstawowym kierunkiem działania progesteronu (zgodnym z nazwą tego steroidu) jest jego działanie prociążowe. Składają się na nie takie właściwości progesteronu jak:
  • ułatwianie zagnieżdżenia,
  • działanie placentotropowe,
  • działanie relaksujące na myometrium poprzez zwiększenie liczby receptorów beta-adrenergicznych oraz zmniejszenie wrażliwości myometrium na działanie oksytocyny,
  • działanie kurczące na okolicę ujścia wewnętrznego szyjki,
  • zmniejszanie syntezy prostaglandyn,
  • poprawa ukrwienia i rozpulchnienia macicy oraz
  • działanie immunosupresyjne (7).

Piszecie, że niski prg jest skutkiem. Jak może być skutkiem skoro dzięki niemu dochodzi do zagnieżdzenia? I to co przytoczylas z forum potwierdza o czym mówie.

Dziewczyny zanim posłuchacie tych wszystkich mądrych rad stąd, wlozcie odrobinę wysiłku i poczytajcie na medycznych stronach. Art, via itp.

Straciłam ciążę przez niedobór progesteronu. I jego spadek nie miał nic wspólnego ze strata, a z nie przyswajaniem.
W obecnej ciąży historia zaczęła się powtarzać. Aaa i skutkiem jest mój syn w brzuchu. Jeśli już o skutkach progesteronu mówimy!
Przykro mi, że straciłaś ciążę. Gratuluję synka w brzuchu. Informacje które wkleiłaś są jak najbardziej poprawne i zarówno Mawila jak i każda interesująca sie tematem osoba sie pod nimi podpisze.

Niestety nie słuchasz. Mówiłyśmy z Mawilą o sytuacji innej niż twoja stracona ciąża. Oczywiście pewien poziom progesteronu jest podstawowym czynnikiem podtrzymującym ciążę. Ale nim też coś kieruje. Tak to już jest w biologi. Miedzy hormonami jest cała masa zależności na poziomie immunologicznym, sprzężenia zwrotne. Ta sama substancja może jednocześnie pobudzać jak i hamować w zależności od stężenia. W tym konkretnym przypadku może sie zdarzyć, że np. zarodek nie jest prawidłowy. I z tego powodu zatrzyma sie w rozwoju. Dalej - nie będzie odpowiednich sygnałów podtrzymujących ciałko żółte. Zacznie wiec ono zanikać a poziom progesteronu sie zmniejszy. Wtedy będzie ono skutkiem.

Znam niestety dwa rożne takie przypadki, koleżanek z innego forum. Poroniły bardzo wczesne ciąże. Progesteron musiał spaść aby do poronienia mogło dojść. Ze względu na wcześniejsze tragedie (wada genetyczna wykryta w poprzedniej ciazy) jedna i druga zebrała resztki płodu do słoika i zawiozła na badania. Na kariotyp. Po prosty musiały wiedzieć. W obydwu przypadkach wyszedł kariotyp 47 (+22). Trisomia chromosomu 22 będąca najczęstsza przyczyna wczesnych poronień. Tylko, ze jesli ktoś nie spotkał sie z wada genetyczna płodu twarzą w twarz na badaniu prenatalnym nawet o tym nie myśli.

Naprawdę, życzę ci dużo spokoju, jasne ze bardzo sie progesteronem przejmujesz szczególnie, ze u ciebie był z ńim problem. Ale inne osoby mogą miec inne problemy, pamiętaj o tym.
 
Hej dziewczyny. Jesteśmy po nieudanej IUI, wyniki męża coraz gorsze. Nie chcemy próbować dalej, bo to się mija z celem. Jesteśmy zdecydowani na in vitro. Przeraża mnie cały ten proces. Ktoś mógłby opowiedzieć jak to wszystko wygląda? Nie chcę teorii, ale realne przeżycia....
 
reklama
Hej dziewczyny. Jesteśmy po nieudanej IUI, wyniki męża coraz gorsze. Nie chcemy próbować dalej, bo to się mija z celem. Jesteśmy zdecydowani na in vitro. Przeraża mnie cały ten proces. Ktoś mógłby opowiedzieć jak to wszystko wygląda? Nie chcę teorii, ale realne przeżycia....

Hej :) życzę powodzenia. To masz podobna sytuacje jak ja, tyle że my zdecydowaliśmy się nie tracić sił na IUI. Maż miał przez jakiś czas nasienie z morfologią 0% wiec od początku myśleliśmy o in vitro. Tylko pewne sprawy się w naszym życiu sprawiły, że mogliśmy do niego podejść dopiero półtora roku po tych pierwszych wynikach. A w miedzy czasie nasienie się poprawiło, po roku było na poziomie około 3% ale potem znowu spadło, 1,6 i 0,8 ( maż badał co 3 miesiące). No i czekam na pierwsze betowanie, jeśli się nie udało mamy jeszcze 3 zarodki.

W skrócie in vitro to jedno wielkie czekanie. A w trakcie czekania masa myśli, dlatego ważne żeby zapytać o wszystko na pierwszej wizycie zanim sie zdecydujecie na konkretnego lekarz, na konkretna klinikę. No i ceny... Sa naprawdę w dużym rozrzucie. Warto poszperać wczesniej.


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
 
Do góry