reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny, u mnie postep. Endo od wtorku z 7.8 w najgrubszym miejscu uroslo do 9.2 w najgrubszym. Niestety sa jeszcze miejsca ktore nie maja minimum i nie chcialam jeszcze transferu. Podtrzymujemy leki do wtorku i podgladanie nowe we wtorek. Ale transfer w tym miesiacu bedzie :)
 
Dziewczyny, tak Was czytając zrobiłam sobie z ciekawości przy okazji innych badań homocysteinę. Wynik to 11,7, przy normie ponad 13. Niby się mieszczę, ale coś chyba pisałyście, że powinno być niżej. Dopiero od kilku dni biorę femibion (ma kwas foliowy, ale ten zwykły). Powiedzcie mi coś więcej o tej homocysteinie. Za około dwa tygodnie wypadnie mi criotransfer i nie wiem, czy ten wynik ma jakieś duże znaczenie? Ciężko coś konkretnego znaleźć w internecie.
 
Dziewczyny, u mnie postep. Endo od wtorku z 7.8 w najgrubszym miejscu uroslo do 9.2 w najgrubszym. Niestety sa jeszcze miejsca ktore nie maja minimum i nie chcialam jeszcze transferu. Podtrzymujemy leki do wtorku i podgladanie nowe we wtorek. Ale transfer w tym miesiacu bedzie :)
To ladnie podskoczylo do wtorku bedzie super :)
 
Dolaczam sie do pytania mokate mi homocysteina wyyszla 8,47 norma do 15 ale ktos kiedys wspomnial ze do ciązy powinno byc nizej ???
Mokate femibion ma zwykly kwas foliowy plus metafoline czyli ten ktory jest przysfajalny dla osob z mutacja mthfr
 
Ostatnia edycja:
Dolaczam sie do pytania mokate mi homocysteina wyyszla 8,47 norma do 15 ale ktos kiedys wspomnial ze do ciązy powinno byc nizej ???
Mokate femibion ma zwykly kwas foliowy plus metafoline czyli ten ktory jest przysfajalny dla osob z mutacja mthfr

Mi lekarz raz skomentowal ze homocysteina jak jest w normie to jest ok. U mnie decydujace bylo bialko c. Homocysteine mam 7 a bialko c 60% i dla lekarza to bylo wazniejsze. Biore clexane 40.
 
Moze kogos zainteresuje

Homocysteina jest ważna, choć wiedza na ten temat jest jeszcze mało rozpowszechniona i
wśród pacjentów i niestety również wśród lekarzy.

W skrócie wygląda to tak:
Homocysteina jest aminokwasem zawierającym siarkę, gra ona ważną rolę w
szeregu funkcji życiowych komórek, od których zależy prawidłowy stan
zdrowia całego organizmu. O ile obecność tego aminokwasu w średnim i
niskim stężeniu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, o tyle jego wysokie
stężenie może zaburzać procesy fizjologiczne komórek. W szczególności
dotyczy to tkanek podlegających intensywnemu rozwojowi. [ ] U wszystkich
tych osób, które spożywają dostateczną ilość niezbędnych katalizatorów
wymienionych reakcji (folany, wit. B6 i wit. B12) stężenie homocysteiny
utrzymuje się w bezpiecznych granicach.
Zwiększony poziom homocysteiny (hiperhomocysteinemia) może być skutkiem
uwarunkowanej genetycznie modyfikacji aktywności enzymów niezbędnych do
rozłożenia tego związku. Inną przyczyną hiperhomocysteinemii może być
nieodpowiednia ilość wit. B6, wit. B12 i folanów w diecie. [ ]
W wielu przypadkach za hiperhomocysteinemię odpowiedzialna jest zamiana
jednego aminokwasu w MTHFR i to właśnie zakłóca przemianę homocysteiny do
metioniny. U osób, mających ten defekt genetyczny zwiększa się ryzyko
występowania chorób serca i powstawanie powikłań ciąży. [ ]
Nie ma więc wątpliwości, że kobiety w wieku rozrodczym powinny dodatkowo
uzupełniać spożycie folanów, zarówno w okresie przed zajściem w ciążę jak
i we wczesnym jej okresie. Bronstrup i wsp. z Uniwersytetu w Bonn
twierdzą, że nie ma jeszcze pewności zarówno co do dawek jak i kombinacji
witamin, które byłyby najskuteczniejszym zabezpieczeniem przed
powikłaniami ciąży. Ale wydaje się, że skuteczność profilaktyczną mają
raczej połączenia witamin niż podawanie samego kwasu foliowego. [ ]
Autorzy analizowali cztery badania, przeprowadzone w sumie na 459
kobietach w wieku od 20 do 36 lat. Pacjentkom podawano witaminy według
dziewięciu, różniących się między sobą protokołów. W efekcie zaobserwowano
dość duże różnice w obniżeniu się poziomu homocysteiny w surowicy.
Podawanie samego kwasu foliowego w dawkach od 0,1 do 0,4 mg obniżało
poziom homocysteiny o 5% – 9%. Łączne podawanie 0,4 mg kwasu foliowego i
witaminy B12 (od 6 do 400 µg) + 2 mg witaminy B6 (lub bez niej) powodowało
obniżenie poziomu homocysteiny o 15%-18%. W podsumowaniu autorzy badania
mówią, że w grupie młodych kobiet, u których występuje niskie stężenie
homocysteiny w surowicy, najsłuszniejsze wydaje się łączne podawanie
witamin.
Homocysteina – normy Za bezpieczny uznaje się poziom homocysteiny we krwi na czczo wynoszący <10µmol/l. Mimo, że standardowo norma sięga wartości 15µmol/l, wykazano że i w niższym stężeniu substancja ta może wykazywać szkodliwy wpływ na śródbłonek naczyń krwionośnych. Eksperci rekomendują, by zakres referencyjny ustalany był dla każdej populacji osobno, przy uwzględnieniu cech różnicujących takich jak: płeć, wiek, ciąża, sposób żywienia, styl życia, zdiagnozowane choroby, pochodzenie etniczne. Nie bez znaczenia pozostaje też rodzaj zastosowanej metody analitycznej.

Link do: Cholesterol XXI wieku wywołuje groźne choroby
 
reklama
Juz po wizycie :)
Stymulacja przedluzona do niedzieli w poniedzialek kontrol i koniec :) w srode punkcja :)
Endo 8.5
Estradiol 1534
Progesteron 0.39
Tsh 1.42 ale to poprostu wtopa z tym wynikiem bo sie zapomnialam i jest po tabletce :)
Prawy jajnik 5 pecherzykow od 14 do 21 i pare malych
Lewy jajnik 5 dojrzalych 18-22 i 5 pecherzykow 12-15
 
Do góry