reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kupowałam też Inofem w aptece na dole -Gync.
Teraz zamawiam przez allegro.
Tyle ze nie rozumiem aptek. Jak nie mają jakiegoś leku mogą podzwonić po hurtowniach to trwa chwile.
Choć powiem tak u mnie w mieścinie apteki i banki powstaja jak grzyby po deszczu. Biznes jak nic...
Zależy jak apteka stara się o klienta. Ogólnie nie ma problemu ze sprowadzeniem leku, ale zależy jaka cene Ci zaśpiewają. Bo jak u poprzedniego gina stymulowałam sie gonalem, to jak sobie wycieczke po aptekach to potrafili zaśpiewać cene że o maaaaatkoooo :wściekła/y:
Teraz krople dla córy w jednej aptece klecili mi 4 dni. A jak mąż poszedł po odbiór to sie okazało że ich nie ma (wystarczyło sklecić 2 leki do kupy) A facet obiecał mi że max te 4 dni i będą. Wkurzyłam sie zadzwoniłam do apteki to baba tłumaczyła że MOŻE bedą na 2 gi dzień a jak nie to po weekendzie. To jej mówie że tak sie nie robi. Ze obiecuje sie klientowi że bedzie a nie ma. Ze mogli powiedzieć to bym poszła gdzie indziej. I cooo. Pan z apteki osobiście przywiózł mi je do domu po 2 godz od telefonu ( robili je w innym mieście oddalonym o 20 km- paranoja). Nagle krople dla dziecka w cudowny sposób się teleportowały z innego miasta do mojego domu. Jestem stałym klientem tej apteki, ale teraz to mi się jakoś odwidziało... Dodam że krople były na 100 % wiec tym bardziej powinni sie postarac a nie takie coś odprawiać
 
Ostatnia edycja:
calieczkaa dla Ciebie, ale to było trudne i mam nadzieję, że dobrze przetłumaczę.

Mamy analogi GnRH( GnRH odpowiada on za produkcję FSH, LH i tosteronu)
W czasie cyklu FSH rośnie, tak samo LH, gdy osiągnie maksimum komórka w pęcherzyku dojrzeje.

Protokół długi, bądz krótki z agonistą. Analog (agonista GnRH, gonapeptyl). Wzmacinia dzialanie GnRH, łacząc się z nim, co powduję wzrost produkcji testosteronu, FSH, LH. Produkcja jest tak duża że następuję desensybilizacja przysadki(przestaje być wrażliwa) na dziąłnie hormonów i w efekcie ich poziom spada prawie do zera(chyba przestają być produkowane) Powoduje tez obniżenie estradiolu wskazany przy endometriozie.

protokól krótki z antagonistą np. cetrotide. Analog (cetrotide) blokuję dzialanie receptorów natychmiast. Nie ma produkcji testosteronu, LH. Wyłacza przysadkę od razu. Na logikę przy PCO chyba ten jest lepszy bo nie ma nadmiernej produkcji androgenów.

Przy krótkim uzyskuję się mniej komórek. Obydwa powodują wyłaczenie przysadki, jeden przed stymulacją drugi w trakcie.

GnRH agonists and antagonists exhibit different mechanisms of action. Agonists bind to GnRH receptors and produce an initial intense stimulation. This causes marked increases in LH, FSH and testosterone. Sustained pituitary overstimulation will eventually down-regulate/desensitize GnRH receptors with a consequent decrease in hormone levels.[SUP][10][/SUP] In contrast, antagonists block receptors, immediately stopping LH secretion, producing rapid testosterone suppression without the initial LH and testosterone surge.[SUP][11][/SUP]
 
Kate, powtórzę się, jesteś boska:-)
Czyli jak mam teraz 11 pęcherzyków, to nie wszystkie urosną?Cały czas tego nie kumam.
 
calineczkaa- cetrotide zawsze rano miedzy 7:00-9:00 i najlepiej codziennie o tej samej porze,ja robilam codziennie o 8:00
a zamiast menopuru mialam puregon i robilam zastrzyk zawsze popoludniu ok 17-ej. Cetrotide jest na to zeby jajca zawczesnie nie popekaly, hamuje wzrost LH. Gonapeptyl wydaje mi sie za hamuje fsh i lh, chociaz ja gonapeptyl x2 mialam dwa dni przed punkcja zamiast ovitrelle.

GizaS- Gratuluje kochana :)
 
Chyba jak mam 11 pęcherzyków, to nie grozi mi hiperstymulacja, to po co ten cetroide.
A gonapeptyl to jakie miał działanie przy menopurze?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cetrotide nie jest na hiperkę, tylko powstrzymuję pękniecie pęcherzyków-tak mówiąc dosłownie. Działa jak gonapeptyl. Puregon, menopur, gonal na wzrost a gonapeptyl, cetrotide na proces luteinizacji, czyli żeby wszystkie pęcherzyki mogły dojrzeć do optymalnej średnicy:sorry:

Inofem zaczęłam pić jak się dowiedziałam o mutacjach swoich, czyli 6-7 tyg przed stymulacją i pije nadal
 
Do góry