reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
wystarczy, jak silny, a jak slabizna?
transfer jutro jak im sie nie polepszy i nie padna, a jak przez noc odzyja i zaczna sie dzielic lepiej to w piatek. nie lubie tak czekac w niewiedzy!

Nie ma tak ze slabizny szanse nie maja. Mozna miec lebiode (np 4c) i sie uda.... a mozna miec i ladne 8aa i sie nie uda. ale oczywiscie szansa jest wieksza jak silniejszy zarodeczek - choc kazdy zarodek ma sznase

jeszcze sie wam dziewczyny przyznam, ze idiotka totalna ze mnie.

czy natka to w koncu zrobila jakies rzetelne testy, ktos wie??

Ano idiotka:)
Natka znaku nie daja -czekamy
 
no starosc, nie radosc :-p
no mialam wczoraj, z 40 pecherzykow 8 komorek wyjeli, 6 zaplodnili , 3 juz padly 3 slabiutnie, jeszcze dychaja, ale nie wroze im dobrze! :-:)-:)-(
kahaa ja miałam tylko 9 pęcherzyków , 7 zarodków 2 podane a reszta umarła:-:)-( ale tez nieżle wyprodukowałaś pęcherzyków, miłaś długi protokół czy krótki??
 
:-):-):-)Dla uścislenia zostało mi tylko 11.
TYLKO???
jaka zachlanna!!!:-p
poza tym jestes w ciazy, wiec nawet jakby ci nic nie zostalo, to w czym problem??:-p

dziekuje za dobre slowo!

kahaa ja miałam tylko 9 pęcherzyków , 7 zarodków 2 podane a reszta umarła:-:)-( ale tez nieżle wyprodukowałaś pęcherzyków, miłaś długi protokół czy krótki??
krotki, a nawet ultra krotki. i co z tego, ze pecherzykow duzo?!ty z 9 mialas 7 ja z 40 - 6. widac nie ma tu zadnej reguly! wolna amerykanka!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
no ja teraz mam mieć krótki, mam nadzieje że bedzie lepszy barzdiej dorodny i wychodujemy silne zarodeczki:-):-)

pewnie, ze tak. wszystkie kciuki potrzymamy i bedzie lepiej, zobaczysz!

ps. ciekawe kiedy mnie z pracy wywala? odkad przyszlam odpowiedzialam na 3 maile (w tym na jeden "no idea"), a ile razy pisalam na forum wole nie liczyc!:blink:
 
pewnie, ze tak. wszystkie kciuki potrzymamy i bedzie lepiej, zobaczysz!

ps. ciekawe kiedy mnie z pracy wywala? odkad przyszlam odpowiedzialam na 3 maile (w tym na jeden "no idea"), a ile razy pisalam na forum wole nie liczyc!:blink:
będzie dobrze, praca nie zając, nie ucieknie ale chyba na transfer bierzesz urlop czy od razu po polecisz do roboty szaleńcze??
 
no posiedze pare dni w domu, zwlaszcza, ze to weekend bedzie ;)
dorcia a ty kiedy znow probujesz?
lolitka, ekspercie, czy ja jeszcze mam chlac te wode czy juz moge sobie odpuscic i pic jak normalny czlowiek herbatke?
 
no posiedze pare dni w domu, zwlaszcza, ze to weekend bedzie ;)
dorcia a ty kiedy znow probujesz?
lolitka, ekspercie, czy ja jeszcze mam chlac te wode czy juz moge sobie odpuscic i pic jak normalny czlowiek herbatke?
ciesze się że poleżysz bo to ważne:tak::tak::tak:
ja planuje pod koniec marca ale tak wyliczyłam że transfer może wypaść w wielkanoc, więc wole nie ryzykować bo z lekarzami tez różnie bywa więc w kwietniu zapewne.

ja na tema t wody nic kompletnie nie wiedziałam że trzeba pić, może podpowiecie coś szczególnego co powinno się robić a czego nie przed inv, pewnie to nasz expert LOLITK mi pomoże najwięcej:-):-)
 
reklama
wode lolitka mi kazala pic, bo ze wzgledu na ilosc pecherzykow balam sie hyperstymulacji. kazal pic minimum 3litry wody dziennie, wiec pilam chociaz uwazam, ze to obrzydlistwo. teraz pije niejako z razpedu i na wszelki wypadek. przestalabym ale poczekam czy ekspert mi pozwoli.
co do diety, to ktos ja wklejal niedawno na forum - pamietam orzechy brazylijskie (dla facetow tez, bo poprawiaja jakosc spermy), ryby i suszone morele. i chyba winko czerwone, a poza tym nei pamietam,

To jest dieta z bocka. Jest dobra przy IVF ale tez naturalnych staraniach
*******************************
Gdy zaczynam wyciszacze zaczynam pic minimum 2l wody dziennie
Gdy zaczynam stymulacje pije nadal 2 l wody + 1l mleka , minimium 2%(nie wskazane odtluszczone)((opcjonalnie mozemy pic maslanki, jogurty,budynie)) oraz jem lody robione z mleka + zaczynam diete:

Jem kazdego dnia :
garsc orzechow brazylijskich(selen) bardzo wazne! Wlasnie ten rodzaj orzecha jest bardzo wskazany przy stymulacji. Wygladaja tak Bakalland , do dostania w bomi, auchan - na wage, w sklepach ze zdrowa zywnoscia oraz mozna zamowic przez internet.
2 lyzki masla orzechowego (nie mylic z nutellą)
2-3 jajka
tluste ryby /na przemian z kurczakiem(nienasycone kw.tluszczowe+proteiny)

RYBY TŁUSTE
węgorz
łosoś
śledź świeży
śledź solony
makrela świeża
tuńczyk
pstrąg tęczowy świeży
sardynka świeża

wiadomo owoce i warzywa
wszelkiego rodzaju warz.straczkowe(fasole,kukurydza)
sery/twarogi
kasze-najlepsza jaglana i gryczana
Nie pije alkoholu i kawy od 1wszego dnia stymulacji(lub szybciej,jak kto woli) . ( nie tyczy sie czerwonego winka , ktore mozemy pic jedna lampke dziennie od zaczecia stymulacji do dnia przed punkcja - wplywa super na ukrwienie i pogrubienie endo)

Dodatkowo biore witaminy i moj partner tez bierze. Bardzo wazne sa nienasycone kw. tluszczowe omega3 i 6 , najlepszym zrodlem oprocz tlustych ryb i orzechow jest wyciag z lnu( ja bralam i nadal biore 1000mg kapsulke /dziennie) przed starankami,w ciazy i podczas karmienia. Omegi sa jednym z wazniejszych suplimentow!

Po transferze jem wiecej czerwonego miesa i buraki, szpinak,suszone morele(kilka sztuk dziennie),jajka(mozna juz tez ograniczyc do kilku tygodniowo),mleko (juz troche mniej) Z suplimentacji juz tylko wit dla ciezarnych zawierajace folik oraz omegi.
znalazlam - wiadomo, lolitka wklejala,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry