reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Właśnie przy mniejszym wymiarze etatu nie ma tych przerw na karmienie.
Ja konsultowałam z prawnikiem sytuacje nadużywania przerw na karmienie przez matki z dziećmi powyżej 2 lat, które uczęszczają np do żłobków. I nie ma pracodawca żadnej możliwości zweryfikowania ani ograniczenia tego prawa. Nie ma górnej granicy. To jest prawo na oświadczenie. I dopoki pracownica chce to może korzystać z przerw. Nie ma również opcji skierowania na badanie.
Wiem, ze tak jest, ale bądźmy ludzmi. Po powrocie do 1,5 roku bym korzystała. A potem już głupio byłoby.. tym bardziej jeżeli pracodawca jest w porządku. No, ale ja nie siedzę na słuchawce.
Mam bardzo odpowiedzialną prace. Zmieszam coś z czymś i mi wybuchnie. Nie zakręcę zaworu to podtruje kolegów. Zniszczenia maszyn za miliony mniej istotne 🤣Na szczescie nasze pomyłki kończą się tylko na nas. A my zgodziliśmy się robic to co robimy. Nie mamy ubrań ochronnych a przelewamy czasem litry stężonych kwasów. Ostatnio dziewczyna wylała na siebie 50%HF reakcja szybka. Tylko poparzenie. Chyba najgorsza wtedy jest panika… Myśle, ze dlatego nie mamy dodatkowej presji. Mamy robić dobrze i bezpiecznie naszą robotę.
 
jak mozna nie wierzyć testowi z moczu. Ja miałam tylko takie do wykrycia ewentualnej ciąży i w moim przypadku w 8 dpt już test pokazał 2 kreski i były prawdziwe - miałam zrobić test sikany po 14dniach od transferu. Nie wiem jaka miałam betę bo nie badali.
ale Nelka85 pisała ze mówiła lekarzowi ze test jest pozytywny ona tylko poszła bhcg zrobić dla potwierdzenia a ten ze w testy nie wierzy.
Tylko, że ja już miałam kreski widoczne (na sikańcu) a beta negatywna.
Więc pewnie dlatego to powiedział (tym razem jednak beta też pozytywna)
 
Tylko, że ja już miałam kreski widoczne (na sikańcu) a beta negatywna.
Więc pewnie dlatego to powiedział (tym razem jednak beta też pozytywna)
ja za pierwszym sikaniem zrobiłam 5 testów, tyle testów raczej się nie myli. A w całej ciąży chyba z 20 zrobiłam. W ciągu 5 lat zrobiłam chyba z 100 testów po 10 po każdym stymulowanym cyklu z owulacja. Nigdy nie pokazała sie fałszywa druga kreska. Jak już była kreska to była to ciaza - raz biochemiczna i raz prawdziwa
 
ale Nelka85 pisała ze mówiła lekarzowi ze test jest pozytywny ona tylko poszła bhcg zrobić dla potwierdzenia a ten ze w testy nie wierzy.
Aha, w tym sensie. No trochę dziwnie powiedział hehehe. Wiadomo że klinika potrzebuje wynik beta HCG żeby dołączyć do kartoteki, mógł trochę inaczej się wypowiedzieć, no chyba że naprawdę nie wierzy w testy 😂
 
Cześć Dziewczyny. Chciałabym się przywitać i choć chwilę pobyć z Wami. Idę dzisiaj na monitorowanie owulacji i na początku tygodnia jak wszystko będzie dobrze transfer. Forum ma moc i nie wyobrażam sobie transferu bez Was. Macie jakieś rady co robić przed żeby pomóc kropkowi?
To będziemy mieć podobnie ,bo ja mam transfer w poniedziałek 😉
 
Ja w momencie transferu miałam skończone 34 i lekarz zrobił wyjątek 😉
Ja jestem z kwietnia 88 😉 dlatego tez nie omieszkam sprobowac poruszyć ten temat 🙃😂♥️
Już troszkę przeszłam . Chce przynajmniej dwójkę dzieci a zegar tyka 😉, czas ucieka . Mam już kilka argumentów których użyje w rozmowie z lekarzem . Jutro z rana jadę wlasnie porobić jeszcze wszystkie badania , poziomy hormonów , witamin , morfologię , homocysteine wszystkie wirusowki hpv - ki, próby wątrobowe , cukry , cholesterol itd 😉 mam pakiet zdrowotny z pracy także lekarka bez problemu wypisała mi wszystkie badania o jakie tylko prosiłam i na szczęście za free. Oby wyniki były dobre …

Jak zazwyczaj brakuje mi doby i czasu tak teraz chciałabym przyspieszyć czas do wizyty , do transferu , do bety …
 
reklama
Wiem, ze tak jest, ale bądźmy ludzmi. Po powrocie do 1,5 roku bym korzystała. A potem już głupio byłoby.. tym bardziej jeżeli pracodawca jest w porządku. No, ale ja nie siedzę na słuchawce.
Mam bardzo odpowiedzialną prace. Zmieszam coś z czymś i mi wybuchnie. Nie zakręcę zaworu to podtruje kolegów. Zniszczenia maszyn za miliony mniej istotne 🤣Na szczescie nasze pomyłki kończą się tylko na nas. A my zgodziliśmy się robic to co robimy. Nie mamy ubrań ochronnych a przelewamy czasem litry stężonych kwasów. Ostatnio dziewczyna wylała na siebie 50%HF reakcja szybka. Tylko poparzenie. Chyba najgorsza wtedy jest panika… Myśle, ze dlatego nie mamy dodatkowej presji. Mamy robić dobrze i bezpiecznie naszą robotę.
A czym sie dokładnie zajmujesz?
 
Do góry