reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
To ja pisałam o tej nodze w zimnej wodzie. 🤪
Zgadzam się z Tobą, ze dieta nie zawsze pomoże zwłaszcza gdy problem jest skomplikowanej natury medycznej. Natomiast nie moge zgodzic sie, że dieta w niczym nie pomaga. Pomaga i to bardzo, zdrowa dieta pozwala ustabilizować wiele jednostek chorobowych , które mogą prowadzić do problemów z zajsciem w ciażę czy jej utrzymaniem.
To ze w Twoim przypadku nie pomogła, to nie znaczy, ze nikomu nie pomoże.
W Hiszpani nie ma refundacji na in vitro jeżeli Twoje BMI nie jest prawidłowe, jeśli Tsh nie jest prawidłowe i kilka innych .
Więc moim zdanie ma ogromne znaczenie dieta , prawidłowa waga i milion innych małych rzeczy .
Czy to znaczy że 100 kg kobiet W z cukrzycą nie ma szans zająć w ciążę? Oczywiście że ma i może nawet uda jej się szybciej niż tej z BMI w normie i bez cukrzycy.
Ale to jest 1 z wielu czynników ważnych przy zajęciu w ciążę i jest w naszych rękach i naszej mocy . To czemu nie odjąć 1 że sryliona problemów....
 
ja mam 37 lat na koncie, 0 dzieci. znajomi wszyscy tak jak Ty dzieciaci. ja troche ograniczylam kontakty, dla wlasnego zdrowia psychicznego. Z tego co pamietam to jestes w ciazy? tylko czrkasz na serduszkowa wizyte? czemu takir negatywne myslenie przychodzi?
Tak. Miałam w tamtym tygodniu spore krwawienie i krwiaka. Wczoraj lała się ze mnie krew tak dosłownie. Żywa czerwona krew ze skrzepami. Jak tu wierzyć?
Powiem że mam kumpelę w moim wieku która nie chce mieć dzieci. Inwestuje w siebie. Uprawia różne sporty zdrowo się odżywia czyta zwiedza uczy różnych rzeczy. Ma stałego faceta. I wcale nie jest jej źle na widok dzieci a dzieci lubi, ale czyjeś. Czasem zazdroszczę jej tego luzu.
 
Tak. Miałam w tamtym tygodniu spore krwawienie i krwiaka. Wczoraj lała się ze mnie krew tak dosłownie. Żywa czerwona krew ze skrzepami. Jak tu wierzyć?
Powiem że mam kumpelę w moim wieku która nie chce mieć dzieci. Inwestuje w siebie. Uprawia różne sporty zdrowo się odżywia czyta zwiedza uczy różnych rzeczy. Ma stałego faceta. I wcale nie jest jej źle na widok dzieci a dzieci lubi, ale czyjeś. Czasem zazdroszczę jej tego luzu.
no wlasnie każdy z nas ma inne priorytety i wybory i każde trzeba szanować
Ja zawsze idę za głosem serca i tego co czuje choć z tylu głowy rozsądek tez mnie pilnuje bym nie zwariowała 😉😁
 
Tak. Miałam w tamtym tygodniu spore krwawienie i krwiaka. Wczoraj lała się ze mnie krew tak dosłownie. Żywa czerwona krew ze skrzepami. Jak tu wierzyć?
Powiem że mam kumpelę w moim wieku która nie chce mieć dzieci. Inwestuje w siebie. Uprawia różne sporty zdrowo się odżywia czyta zwiedza uczy różnych rzeczy. Ma stałego faceta. I wcale nie jest jej źle na widok dzieci a dzieci lubi, ale czyjeś. Czasem zazdroszczę jej tego luzu.
kiedy masz wizyte? trzymam kciuki zeby bylo dobrze. krew nie zawsze zle zwiastuje. ja mialam 3 poronienia i nigdy nie krwawilam
 
Witamy w naszej grupie wsparcia[emoji6][emoji8]
Ja doświadczyłam hiperstymulacji. No nie jest to nic przyjemnego, 2 dni leżałam w szpitalu,ból był okropny ale uważam, że nie powinnaś się nastawiać, że akurat tego doświadczysz i myślec o negatywnych skutkach. Jeśli Cię to spotka-odpoczywaj i jedz dużo białka. Ważne, żeby Cie tak stymulowali, żebyś dobrej jakości komórki miała. [emoji110][emoji110][emoji110]
Co do genetyki - my badaliśmy siebie (wszystko ok) i zarodki (ze względu na wcześniejsze poronienia i wysoka fragmentacje u męża).Jeśli nie masz powodów to zarodkow nie badaja .
A jeśli chodzi o płec - przy pierwszej próbie moja poprzednia doktor dała nam wybór płci a ja w ogóle tego nie chcialam. Mimo, że kiedyś jak każda kobieta marzyłam o dziewczynce - teraz marzę o zdrowym dziecku więc płec jest mi zupełnie obojętna.
Powodzenia[emoji8]
Co do genetycznych nie mam wyboru, tutaj gdzie mieszkam większość klinik ma to jako obowiązkowe, a nie jako opcję. Musiałabym jechać do innego stanu, żeby nie robić genetycznych, a to już za bardzo skomplikowane by było
 
Tak bardzo czekałam na swoją pierwszą wizytę w nowej klinice, czwartek był już tak blisko ale oczywiście mi ją przekładają [emoji36][emoji36][emoji36] Jak bym chciała iść do lekarza którego sobie wybrałam to termin za trzy tygodnie no normalnie masakra [emoji36][emoji36][emoji36] Jeszcze tam nawet nie byłam a już mnie zaczynają denerwować chyba to dobrze nie wróży [emoji23][emoji23][emoji23] Wizyta przesunięta na 27.04
 
reklama
Kochana ja mówię sobie ze obym do 40 się wyrobiła 😉a jak się nie uda nawet i po 40 nie będę mamą to będę globtroterką 😍👍
I tak się powinno myśleć. Luzik 😎 zapewniam cię że i taka opcja jest fajna gdybym miała inny tryb życia to chyba też została bym globtroterką :) eeeh prawdę mówiąc samolub trochę że mnie. Może dziecko mnie ustatkuje wreszcie 🤔
 
Do góry