reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Tez tak mysle ze nie ma takiej opcji,zeby komus je wciskac,nawet za darmo.Nie logiczne,nie etyczne i nie moralne to jest.Ale moze sie myle,czekam az te gnoje wezma sie za in vitro wlasnie pod tym katem.ale mam nadzieje,ze sie myle😙
No właśnie zastanawiam się co ten wyrok oznacza w przypadku diagnostyki zarodków. Akurat w PL. nie ma jasnego prawa w tym temacie ani rozstrzygnięcia czy zarodek na szkle jest równy temu w macicy. Po ostatnich wydarzeniach nic nie jest pewne, w zasadzie mogą zrobić co im sie podoba, a z powodu zakazu in vitro takiej zadymy nie będzie jak jest teraz. Choć z drugiej strony refundację leków zostawili.
 
reklama
Dziewczyny help! Pisałam dziś, że boli mnie gardło, Głowa ćmi od kilku dni, czasami bolała badziej, ale jescze nie brałam nic przeciwbólowego i tak sobie uświadamiam, że pokasłuje też od kilku dni kilka-kilkanaście razy dziennie. Oprocz tego jakoś słabo się czułam bez siły i jakby trochę było mi niedobrze. Czytałam, że od 9 tyg objawy mogą sie nasilać. (jutro 9tc, z innego kalkulatora 9t2d) Mąż mnie przywiózł do domu, padłam w sypialni, zmierzyłam temperature i 37 :szok: Gdzie zazwyczaj mam niższą nić 36,6. Już sobie wkręcam - korona :szok:
Wstałam teraz i zrobiłam sobie zimową herbatkę, mąż ma zrobić rosół jak wróci. Głównie ja gotuje, ale jakoś nie jestem na siłach stać przy garach, chociaż bardzo lubie. Niech chłop też się wykaże :-D Jego gotowanie odstresowuje. Ale do brzegu! :rofl2: Czy jakiekolwek leki mogę brać oprócz paracetamolu? Często ból gardła poprzedzał katar, jeżeli to się sprawdzi, to jak ja przeżyje w nocy katar bez wpuszczenia kropli???! :angry: Czy któraś z Was była przeziębiona w ciąży??




Ooo ja tak mam z tymi bólami tez myślałam ze jajników, bardziej prawego, że jak np. czasami wstaje to muszę sobie przytrzymać brzuch na dole, nie wiem czy to normalne! A zaraz jest ok i tak kilka razy dziennie...
Duzo kobiet jest przeziebiona w ciazy. czasami nawet przeziebienie we weczsnej ciazy przed zrobieniem bety zwiasatuje pozytywny wynik. Trzeba uwazac zeby sie goraczka za bardzo nie rozkrecila. 37 to nie goraczka to jest stan podgoraczkowy i wieczorem jest zawsze wyzej. Ja tez bylam nauczona do kropli ale odkad jestem w ciazy tak sie musze pochwalize ze nie wzielam ani jedenej tabletki przeciwbolowej, zadnej nospy, zadnych kropli NIC A NIC farmakologicznego poza lekami przepisanymi przez lekarza czyli glownie progesteron. Nie uzylm nawet masci czy amolu - pewnie dozwolony ale uwazam ze bez tego mozna dac sobie rade ;) A glowa mnie czasami tak napierd......lala ze calymi dniami nie wstawalam z lozka. Dla mnie najlepszym lekarstwem jest sen i jak pospalam to przechodzilo.
 
oo kutwa z tym sie jeszcze nie spotkalam. Jak dla mnie to bet za niska w takim razie a bialko za wysokie. Dziwnie bardzo.
No właśnie dlatego pytam bo większość ma na odwrót a jak prof. zobaczył wynik w mom i podstawił do usg bo miałam wszystko w jednym dniu to powiedział, że krew bardzo ładnie skorygowała mi ryzyko i że teraz to już niskie bo i faktycznie wyszły niskie wartości, jeszcze zapytam lekarza prowadzącego. Na nasz bocian widziałam podobne przypadki i też ryzyko było niskie. No ale co oznaczają poszczególne wartości to ciekawa jestem.
 
Dziewczyny help! Pisałam dziś, że boli mnie gardło, Głowa ćmi od kilku dni, czasami bolała badziej, ale jescze nie brałam nic przeciwbólowego i tak sobie uświadamiam, że pokasłuje też od kilku dni kilka-kilkanaście razy dziennie. Oprocz tego jakoś słabo się czułam bez siły i jakby trochę było mi niedobrze. Czytałam, że od 9 tyg objawy mogą sie nasilać. (jutro 9tc, z innego kalkulatora 9t2d) Mąż mnie przywiózł do domu, padłam w sypialni, zmierzyłam temperature i 37 :szok: Gdzie zazwyczaj mam niższą nić 36,6. Już sobie wkręcam - korona :szok:
Wstałam teraz i zrobiłam sobie zimową herbatkę, mąż ma zrobić rosół jak wróci. Głównie ja gotuje, ale jakoś nie jestem na siłach stać przy garach, chociaż bardzo lubie. Niech chłop też się wykaże :-D Jego gotowanie odstresowuje. Ale do brzegu! :rofl2: Czy jakiekolwek leki mogę brać oprócz paracetamolu? Często ból gardła poprzedzał katar, jeżeli to się sprawdzi, to jak ja przeżyje w nocy katar bez wpuszczenia kropli???! :angry: Czy któraś z Was była przeziębiona w ciąży??




Ooo ja tak mam z tymi bólami tez myślałam ze jajników, bardziej prawego, że jak np. czasami wstaje to muszę sobie przytrzymać brzuch na dole, nie wiem czy to normalne! A zaraz jest ok i tak kilka razy dziennie...
W 9 tc to domowe sposoby, syrop z cebuli, ciepłe napoje i wypoczynek. 37 stopni to nie gorączka. Dzieciom staram się nic nie podawać, przechodzi samo po 7-10 dniach. Czasem jakiś Nurofen na noc aby spały. Wszystkie apteczne syropki i inne cuda nie leczą. Na gardło dobra jest ziołowa Isla, nawilża. Sprawdź czy można w ciąży.
Jeśli poczujesz się gorzej zadzwoń do lekarza rodzinnego, on zdecyduje co dalej....w sensie testu na Covid.
 
Dziewczyny help! Pisałam dziś, że boli mnie gardło, Głowa ćmi od kilku dni, czasami bolała badziej, ale jescze nie brałam nic przeciwbólowego i tak sobie uświadamiam, że pokasłuje też od kilku dni kilka-kilkanaście razy dziennie. Oprocz tego jakoś słabo się czułam bez siły i jakby trochę było mi niedobrze. Czytałam, że od 9 tyg objawy mogą sie nasilać. (jutro 9tc, z innego kalkulatora 9t2d) Mąż mnie przywiózł do domu, padłam w sypialni, zmierzyłam temperature i 37 :szok: Gdzie zazwyczaj mam niższą nić 36,6. Już sobie wkręcam - korona :szok:
Wstałam teraz i zrobiłam sobie zimową herbatkę, mąż ma zrobić rosół jak wróci. Głównie ja gotuje, ale jakoś nie jestem na siłach stać przy garach, chociaż bardzo lubie. Niech chłop też się wykaże :-D Jego gotowanie odstresowuje. Ale do brzegu! :rofl2: Czy jakiekolwek leki mogę brać oprócz paracetamolu? Często ból gardła poprzedzał katar, jeżeli to się sprawdzi, to jak ja przeżyje w nocy katar bez wpuszczenia kropli???! :angry: Czy któraś z Was była przeziębiona w ciąży??




Ooo ja tak mam z tymi bólami tez myślałam ze jajników, bardziej prawego, że jak np. czasami wstaje to muszę sobie przytrzymać brzuch na dole, nie wiem czy to normalne! A zaraz jest ok i tak kilka razy dziennie...

czosnek i imbir to najlepszy antybiotyk ;)

a gardło możesz płukać wodą ultenioną - u mnie tylko to się sprawdza nawet przy anginie ;)
 
Duzo kobiet jest przeziebiona w ciazy. czasami nawet przeziebienie we weczsnej ciazy przed zrobieniem bety zwiasatuje pozytywny wynik. Trzeba uwazac zeby sie goraczka za bardzo nie rozkrecila. 37 to nie goraczka to jest stan podgoraczkowy i wieczorem jest zawsze wyzej. Ja tez bylam nauczona do kropli ale odkad jestem w ciazy tak sie musze pochwalize ze nie wzielam ani jedenej tabletki przeciwbolowej, zadnej nospy, zadnych kropli NIC A NIC farmakologicznego poza lekami przepisanymi przez lekarza czyli glownie progesteron. Nie uzylm nawet masci czy amolu - pewnie dozwolony ale uwazam ze bez tego mozna dac sobie rade ;) A glowa mnie czasami tak napierd......lala ze calymi dniami nie wstawalam z lozka. Dla mnie najlepszym lekarstwem jest sen i jak pospalam to przechodzilo.


Dziękuję za uspokojenie 😘 Głowa raz mnie bolała tak bardziej, że gdyby nie ciąża wziełabym ibuprom. Ale akurat już szłam spać i w nocy przeszło. Też jeszcze nie brałam ani nic przeciwbólowego ani nospy (właśnie sobie przypomniałam, że nospę próbowałam kilka lat temu, bo mi polecali na okres, ale na moje bóle nic nie dała i od tamtej pory nie brałam ani razu), chociaż kupiłam i leży :-D
Tak się boję przyszłych tygodni co będzie, bo przecież nigdy niewiadomo :no2:
 
W 9 tc to domowe sposoby, syrop z cebuli, ciepłe napoje i wypoczynek. 37 stopni to nie gorączka. Dzieciom staram się nic nie podawać, przechodzi samo po 7-10 dniach. Czasem jakiś Nurofen na noc aby spały. Wszystkie apteczne syropki i inne cuda nie leczą. Na gardło dobra jest ziołowa Isla, nawilża. Sprawdź czy można w ciąży.
Jeśli poczujesz się gorzej zadzwoń do lekarza rodzinnego, on zdecyduje co dalej....w sensie testu na Covid.

Właśnie mąż dziś zrobi mi mleko z czosnkiem 🙈
 
Dziewczyny która dawała niedawno przepis makaron z pieczarkami avocado i orzeszki pini? Wlasnie zrobilam ale cis spierdzieliwszy chyba. Danie pachnie mi smalcem😂🤣 i tak tez smakuje😂🤣 fakt że zamiast orzeszków linki dalam nerkowca bo nie mialam. Czuć tez goryczke w daniu. cebulę powinnam podsmażyć? Pomidora poddusić tez z pieczarkami?

Co do ruchów ja też mam łożyska z przodu i nie czuje żadnego szkraba. Mam dziś prawie 19tc .
Co do wagi przytulam jedynie 2 kg. Nie mam ochoty nic jeść. Bylam u diwtetyczki ma mi ułożyć diet e pod wyniki badań ciążowa bo żelazo niskie wiadomo. Czekam z utęsknieniem.w końcu nede wiedziala czego i ile zrec😊
 
reklama
Do góry