reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny, mam wyniki dzisiejszej bety i trochę się podłamałam, chociaz nie nastawiałam się jakoś bardzo :/

Dziś o 9:30 byłam w Alabie na becie (8dpt), przy okazji też zbadałam estradiol i progesteron. Wyniki miały być za 2 dni, a jednak już są:

BETA HCG - 44,8 mlU/ml
Progesteron - 99,30 ng/ml
Estradiol - 346,20 pg/ml

Ze względu na to, że wyniki miały być za dwa dni udało mi się wcisnąć na 17:40 do Bociana na taki sam zestaw badań i wyniki już też mam:

BETA HCG - 43,62 mlU/ml
Progesteron - >60,00 ng/ml
Estradiol - 311,8 pg/ml

I moje obawy są co do bety, bo przecież pomiędzy porannym badaniem, a wieczornym minęło ponad 8h, a beta jest praktycznie taka sama. Ja wiem, że to są dwa różne laboratoria, ale kurde już po tylu godzinach powinna być wyższa... 🤔

różne labo
różne metody oznaczania
różny sprzęt do oznaczania bety

nie ma co porównywać z innych labo, luzik :)

bedzie dobrze koleżanko!

to jak porównywać stringi i majty na tyłku i dziwić się że jedne dupsko odkrywają a inne prawie całe zasłonią a przecież to majty i to majty :D

jestem po 12 h pracy także zawsze jakieś głupie porównania mam wtedy 🤣🤣🤣
 
Warto spróbować, nowy nabytek invicta;)
Hej, kojarzę lekarza, robił mi jedno usg.. był bardzo dokładny i rozmowny co u lekarzy Invicta jest rzadkością! Jest chyba bardzo młody... Nawet widzial bliznę prawie 7 lat po CC co mnie zaskoczyło.. on prowadzi stymulacje u pacjentek ? Myslalam ze on się tam przyucza
 
Dziewczyny czy miala któraś z Was sytuację ze po kilku stymulacjach jedna po drugiej wydłużał Wam się cykl a wcześniej zawsze miałyście regularne cykle? U mnie 2 tygodnie opóźnienia wlasnie mijają, na początku codziennie objawy jak na okres a teraz juz prawie ucichły... Nigdy nie miałam żadnych cyst, mięśniaków itd..endometriozy nie mam.. Przychodzi mi tylko do głowy ze cos się przez te stymulacje i ciągle tabletki anty poprzestawiało... niestety w takim wypadku nie uda juz mi sie raczej podejsc do transferu na koniec października, potem dopiero świeta. Myślałam jeszcze o włączeniu progesteron i odstawieniu po 7- 10 dniach może to wywola okres.. Mialyscie podobna sytuacje ?
 
Dziś druga weryfikacja ✊✊✊ Proszę Trzymakcje kciuki za pozytywny przyrost ❤ ja już w kolejce do labo. Jutro wyniki i się okaże co dalej bo dzwonię do lekarza ❤

Trzymaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy !!

Powiem wam hita 🤣🤣🤣 siedzę w przychodni na krew i tak czekam i czekam( oczywoscie byłam przed czasem, laboratorium od 7:30 a ja od 7 tu kwitnę) standardowo numerek mialam 14.ale nic siedzę bo przecież musze zrobić 2 weryfikację... No pach godzina 7:30 otwierają laboratorium i wołają po kolei (u mnie osobno numerki pobierają kobiety w ciąży osobno całą resztą) pierw kobieta w ciąży, później jakiś jakiś pan znów kobieta w ciąży i tak na przemian. Az w końcu juz normalnie żadnej kobiety w ciąży nie było(tej potwierdzonej oczywoscie) no i czytają po kolei 8,9 aż w końcu bach kobieta w ciąży. Siedzę rozglądam się bo nie wiedziałam żeby jakąś weszła i pobrała numerek... No ale szukam wzrokiem z tajniaka 🤣🤣🤣🤣🤣 patrze wstaje taka babcia ja wiem około 70 lat(nie umiem określić jej wieku) z głową podniesiona dumnie maszeruje do zabiegowego 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

No to ja do dziadka (pacjenta) mówie że musi mieć maila, by dostać dokumentacje medyczną a on pyta się mnie czy jak pójdzie do sklepu naprzeciwko to kupi... :errr::errr:

Hej dziewczyny ☺ wpadam się pochwalić że wczoraj urodziłam i zwalniam brzuszek dla następnej staraczki ♥♥♥
3200 gr 55cm szczęścia do kochania. Wspaniałe uczucie😄😄życzę każdej z was takiej chwili szczęścia😍😍
Najważniejsze to się nie poddawać 💪

Pięknie !! Ogromne gratulacje !!

Niech sie zdrowo chowa :)
 
Cześć jestem tu nowa, wcześniej byłam z dziewczynami na temacie poronienia nawykowe. Mamy 4 aniołki, teraz mamy mieć szczepienia i in vitro bo żołniezyki znacznie osłabły. No i oczywiście mały problem z kirami u nas. Trafiłam do was bo szczerze mówiąc jestem zielona w temacie in vitro, w przygotowaniach do i wg. Chodzimy do Przybycienia do Tarnowa choć zabieg będzie w Krakowie, ale prócz tego że mam się zgłosić w 15 dniu cyklu jak się zdecydujemy i zacznę brać antykoncepcyjne tab. To nic nie wiem, tyle tylko że przygotowania będą trwać 6 tyg. A chciałabym wprowadzić już jakieś leki i suplementy przed no i nastawić się psychicznie na wszystko a nie tylko finansow. Zaczynamy w styczniu. Z góry dziękuję za wsparcie i informacje, cieszę się że tu jestem bo już nie raz podniosłam się dzięki wam z totalnego dołka
 
Chodzi wielkościowo czy o umiejscowienie? :) Ogólnie krwawie od 6t0d ciąży, wczesniejszy krwiak był tak z boku łożyska i był malutki. Teraz był pomiędzy łożyskiem, a ujściem szyjki macicy i on był już spory. Poprzedni lekarz powzolił mi wychodzic raz dziennie w domu i nie zauwazyl chyba, ze moje lozysko tak nisko sie umiejscowilo. Leżałam kilka dni i się zagoiło wszystko. Lekarz kazał leżec i przyjmować nospę, bo wg niego mam twardy brzuch, a po drugie ja często odczuwam bóle. Jakoś to przetrwamy :)


Nie 😅 Ja miałam wybrane Grzegorz, Leon ( po męża dziadku ) i Paulina ;) Ostatnie po wczoraj odpadło, a męskich jeszcze mąż dołożył kilka i nie mamy nic ;)
Jak się czujesz w ogóle? :)
@mary.m jak Twoje plamienia? Wszystko ok? :)
Ogólnie czuje sie dobrze ale stresuje sie bo czekam na wyniki z prenatalnych bo mialam w poniedziałek. W piatek mam wizyte u mojego lekarza i znowu zobacze moje malenstwo🥰
Leon bardzo mi sie podoba. My w sumie mamy imiona dla chlopczyka i dziewczynki. Dla chlopca Franek a dziewczynka Małgosia po mamie mojego męża.
Niewiem jak ty ale ja ciagle nie wierze ze to sie dzieje🥰
 
Cześć jestem tu nowa, wcześniej byłam z dziewczynami na temacie poronienia nawykowe. Mamy 4 aniołki, teraz mamy mieć szczepienia i in vitro bo żołniezyki znacznie osłabły. No i oczywiście mały problem z kirami u nas. Trafiłam do was bo szczerze mówiąc jestem zielona w temacie in vitro, w przygotowaniach do i wg. Chodzimy do Przybycienia do Tarnowa choć zabieg będzie w Krakowie, ale prócz tego że mam się zgłosić w 15 dniu cyklu jak się zdecydujemy i zacznę brać antykoncepcyjne tab. To nic nie wiem, tyle tylko że przygotowania będą trwać 6 tyg. A chciałabym wprowadzić już jakieś leki i suplementy przed no i nastawić się psychicznie na wszystko a nie tylko finansow. Zaczynamy w styczniu. Z góry dziękuję za wsparcie i informacje, cieszę się że tu jestem bo już nie raz podniosłam się dzięki wam z totalnego dołka
Rozmawiałaś z lekarzem jak zapobiec poronienia przy in vitro ? Jaki ma plan ? Co do przygotowań to Na pewno zdrowy tryb życia, wyeliminowanie przetworzonej żywności itp co do suplementów to osobiście jestem zdania, że to indywidualna sprawa i najlepiej skonsultować z lekarzem ponieważ np. niektóre zioła mogą osłabić działanie leków. Warto uzbroić się w cierpliwość i sporą dawkę optymizmu :) powodzenia :)
 
reklama
Do góry