reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć!

Można się dosiąść tutaj??

U mnie staranka ruszyły od 2018 r. Za mną cp w 2019 r. i od tego czasu nic się nie ruszyło naturalnie. Chodziłam na monitoringi, rosły pęcherzyki, same pękały wszystko ful wypas a jednak nic to nie daje. 1 jajowód niedrożny.

Teraz padła decyzja, że zostaje tylko in vitro.

Czy jest ktoś komu się tu powiodło? Za którym razem??
Hej. Ja już też dołączyłam się do dziewczyn z kilkoma pytaniami :)
 
reklama
No i mój cały misterny plan wpi***u i mój optymizm tez wpi**u!!!
Stwierdzam ze dziecko i więcej ma tym mniej docenia !!! Dacie wiarę, ze pojechaliśmy do tego FunParku i po 40 min księżniczka stwierdziła ze nie chce tu być i chce do mamusi ... ma 7 lat.
Wiem, że czasy się zmieniają ale ja jak miałam 7 lat to jechałam na wakacje do kuzynki na wieś na całe lato i jak nam powiedzieli ze pojedziemy na basen albo nad morze na rybkę to w nocy spac nie mogłam taka byłam podekscytowana i wdzięczna za wszystko.
A smarkula jeszcze się obraziła, łaskawie zjadła gofra i obrażona nawet pa na koniec nam nie powiedziała. Zrobiliśmy 200 km, za bilet wstępu zapłaciliśmy 200 zł. Także sobie żałuje na wszystko, chciałam dziecku zrobić przyjemność i zostałam plama ciepłym moczem.
Nasz pies był sto razy bardziej wdzięczny za to ze wzięliśmy go nad jezioro ....
Jak zawsze wybaczcie ze mi się tak ulało i się tu wygadałam ale jakoś łzy ki się cisną do oczu 😭😭😭
Mieć dziecko, największy swój skarb i cud i wychować go w ten sposób ...
Ode mnie nie dostanie już nawet cukierka !
Też tak miałam z moja chrześnicą 8 lat temu. Chciałam zabrać do kina na pizzę lodu itd a wcisnęli mi całe jej rodzeństwo bo ona niby sama nie chciała ze mną jechać. Byłam dobra ciociai chciałam każde marzenie spełnić. Wyciągnęli ze mnie kupe kasy kino, pizza lody lemoniada popcorn wata cukrowa sala zabaw i nawet dziękuję nie uslyszalam.
 
No i mój cały misterny plan wpi***u i mój optymizm tez wpi**u!!!
Stwierdzam ze dziecko i więcej ma tym mniej docenia !!! Dacie wiarę, ze pojechaliśmy do tego FunParku i po 40 min księżniczka stwierdziła ze nie chce tu być i chce do mamusi ... ma 7 lat.
Wiem, że czasy się zmieniają ale ja jak miałam 7 lat to jechałam na wakacje do kuzynki na wieś na całe lato i jak nam powiedzieli ze pojedziemy na basen albo nad morze na rybkę to w nocy spac nie mogłam taka byłam podekscytowana i wdzięczna za wszystko.
A smarkula jeszcze się obraziła, łaskawie zjadła gofra i obrażona nawet pa na koniec nam nie powiedziała. Zrobiliśmy 200 km, za bilet wstępu zapłaciliśmy 200 zł. Także sobie żałuje na wszystko, chciałam dziecku zrobić przyjemność i zostałam plama ciepłym moczem.
Nasz pies był sto razy bardziej wdzięczny za to ze wzięliśmy go nad jezioro ....
Jak zawsze wybaczcie ze mi się tak ulało i się tu wygadałam ale jakoś łzy ki się cisną do oczu 😭😭😭
Mieć dziecko, największy swój skarb i cud i wychować go w ten sposób ...
Ode mnie nie dostanie już nawet cukierka !
A czemu się obraziła? Może wyczuła twoją złość ? Bardzo Ci zależało, żeby zrobić jej przyjemność i się zezłościłaś ze jej się nie podobało. To cudze dziecko może lubić coś innego, niż Ty sobie wymarzyłaś dla niej:-) Swoje dziecię będziesz znac i będziesz wiedzieć co się podoba. Dam Ci przykład pojechaliśmy z synem do sklepu kupić mu jakaś drogą obrzydliwie i niewychowawczo drogą zabawkę i w sumie miał zabawkę w dooopie. Bo kupiliśmy mały kosz do kibla taki na podpaski itp... A on jest fanem śmieciarek i wszystko co jest śmieciarką/ koszem jest super! Wiec jak mu oddałam do zabawy ten kosz z Ikea to usłyszałam: ze jestem super mama. Czaisz..??? Po prostu nie zawsze trafisz mimo ogromnych starań:-) My wychowywane byłyśmy ze dziewczynki to mają być grzeczne i ułożone, wiec razi to gdy taka śliczna buzia tak się zachowuje. No, ale pomyśl skoro na tyle sobie pozwoliła to znaczy, ze czuje się przy tobie komfortowo. Oczywiście o ile mówimy tutaj o typowym zachowaniu klasycznej 7 łatki:-) a nie samolubnej małolaty.
 
Cześć!

Można się dosiąść tutaj??

U mnie staranka ruszyły od 2018 r. Za mną cp w 2019 r. i od tego czasu nic się nie ruszyło naturalnie. Chodziłam na monitoringi, rosły pęcherzyki, same pękały wszystko ful wypas a jednak nic to nie daje. 1 jajowód niedrożny.

Teraz padła decyzja, że zostaje tylko in vitro.

Czy jest ktoś komu się tu powiodło? Za którym razem??
Cześć. Liczę na to że tym co się udało czas nie pozwala tu bywać 😍
 
Cześć!

Można się dosiąść tutaj??

U mnie staranka ruszyły od 2018 r. Za mną cp w 2019 r. i od tego czasu nic się nie ruszyło naturalnie. Chodziłam na monitoringi, rosły pęcherzyki, same pękały wszystko ful wypas a jednak nic to nie daje. 1 jajowód niedrożny.

Teraz padła decyzja, że zostaje tylko in vitro.

Czy jest ktoś komu się tu powiodło? Za którym razem??
Dużo nas tu😊in vitro to dobra droga. Trudna, różnie wychodzi czasowo, ale w większości sytuacji jednak się udaje. Nam się udał drugi transfer. A potem dopiero piąty.
Może być różnie, ale na pewno wsparcie Ci się przyda😊witamy, zapraszamy 😊
Skad jesteś?
 
Niestety, to nie do końca chodzi o wychowanie ani o to, że takie pokolenie niewdzięczne tylko o tzw. kryzys 6-7latka :) rozwojowo bardzo dobra rzecz, a w którą stronę pójdzie dalej zależy od podejścia rodziców i rozumienia zachowań dziecka ;) dziewczynki mają wtedy tzw. etap księżniczki, a chłopcy wszystko wymuszają i chcą być w centrum uwagi, nie ma opcji żeby np ciocia czy wujek posiedzieli z rodzicami, tylko z nim bo inaczej foch. My prawdopodobnie też tak miałyśmy tylko inaczej to pamiętamy, a że się cieszył człowiek z wyjazdu na basen to wiadomo inne czasy, nasi rodzice się cieszyli z pomarańczy na święta i to nie znaczy że wtedy było lepiej, tylko teraz nam się lepiej powodzi i chwała Bogu 😊 a to że dziecko np. chwali się że ma bogatych rodziców i docenia prezenty tylko drogie to już ok zgodzę się- kwestia wychowania :)
P.s. i nie ma się co obrażać na 7 letnia dziewczynkę, co w tym złego, że chciała do mamusi? 😛 Wiem co masz na myśli bo kilka dobrych lat pracowałam w przedszkolu więc wiedziałam że 6 i 7 letnie zwłaszcza księżniczki doprowadzają mnie do szału.. ale taki etap i trzeba znaleźć na to sposób np. może zamiast takich drogich prezentów przyjechać na 2h i się z nią pobawić w ulubiona zabawę? I wilk syty i owca cała, ona będzie mieć radoche że ktoś chciał się pobawić i spędzić z nią czas tak jak lubi, a Wam kasa zostanie w kieszeni :p
Moj ma wlasnie ma 6.5 roku i często mam wrażenie że ja coś robię źle, syn się nie chce nas słuchać, zdecydowanie widzę u niego skok rozwojowy, ale cały czas tłumaczę sobie ze ma swój charakter i na siłę go nie zmienie. Na szczęście do innych odnosi się z szacunkiem i cieszy się jak coś dostaje, jest za to czasem szczery do bólu do innych :szok: mówi co myśli a z tego wychodzą , ciekawe sytuacje!
 
Cześć!

Można się dosiąść tutaj??

U mnie staranka ruszyły od 2018 r. Za mną cp w 2019 r. i od tego czasu nic się nie ruszyło naturalnie. Chodziłam na monitoringi, rosły pęcherzyki, same pękały wszystko ful wypas a jednak nic to nie daje. 1 jajowód niedrożny.

Teraz padła decyzja, że zostaje tylko in vitro.

Czy jest ktoś komu się tu powiodło? Za którym razem??
Nie ma reguł czasem udaje się za pierwszym a czasem za piątym:-)
 
Wiesz tylko problem w tym ze jakby coś chciała to może i bym jej to kupiła bo naprawdę taki wyjazd był kosztowny i sami z mężem chcieliśmy skorzystać z wielu atrakcji bo to nie tylko dla dzieci .... ale nie było nam dane 🤷🏼‍♀️No i mój mąż jest wściekły bo jego siostrzenicy nie wzięliśmy ...
Mi nie chodzi akurat o cenę tego loda ale o sam fakt- zabierasz gdzieś dziecko, zobaczy co innego a Ty się nie godzisz i już foch 🤦🏼‍♀️
Ręce opadają ..
 
reklama
Dobre to o cycku 😂. Nie dałaś się pomacać?😂
Po tym co się dzieje na forum, to gdyby mój lekarz śmiał się z immuno, to bym go pizgła w łeb 🤷. Ale weź się zastanów ja poważnie, masz teraz dużo czasu to może warto cosik więcej zbadać 😘. Mi Paśnik powiedział, że po 3- cim transferze już powinnam się do niego zgłosić🙂
No głupio było tak spytać czy nie chce zbadać? 😂
Dobrze ze mi tak piszesz, bo ja serio coraz częściej myśle o zmienie lekarza. Mam ta klientkę za poltora tyg na zabieg i odważę się i zagadam. Ona wogole dużo gada wiec będzie mi łatwiej. Kusi mnie, bo wiem ze pracowała z najlepszymi... bo już ja sprawdziłam i inna klientka mi mówiła. Tylko spytam jaki ma stosunek do immunologii...
 
Do góry