reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

O matko! W sumie nawet bym nie pomyślała, że było inaczej zupełnie to prowadzone. Ale ciekawostka. Teraz mam ochotę sama poszperac.
Właśnie grzebię sobie trochę w historii ivf.
. Wiecie, na czym polegała stymulacja jajników w latach 80tych? W kanał szyjki macicy wkładano elektrodę i stymulowano prądem, by na zasadzie odruchu maciczno-przysadkowego wystymulować produkcję gonadotropin... Niezłe jaja...
 
reklama
Nie wiem kiedy będziesz mieć stymulacje ale wiem, ze żeby zobaczyć jakies efekty to musisz je brać przynajmniej 4 miesiące

30 stycznia mamy wizytę kontrolna i omówienie kariotypu i reszty badań
Potem stymulacja punkcja i reszta procedury ivf
Lekarz powiedział nam ze nie mamy czasu i chce szybko działać
 
Czy potraficie mi powiedzieć jak wyglądają skurcze przepowiadajace..? Bo do tej pory często miałam wrażenie, że Mała mi się tak jakoś napina i rozciąga. A teraz myślę czy to jednak nie skurcze...? Podpowie któraś coś?
Gotart to takie napinanie się brzucha. Robi się twardy i trzyma tak “stawia sie“. Trwa taki skurcz ok pół minutki i może mniej nawet, potem przerwa.
Nie boli ale nie jest zbyt przyjemne.
Macica ćwiczy :)
 
reklama
Do góry