reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czy potraficie mi powiedzieć jak wyglądają skurcze przepowiadajace..? Bo do tej pory często miałam wrażenie, że Mała mi się tak jakoś napina i rozciąga. A teraz myślę czy to jednak nie skurcze...? Podpowie któraś coś?
 
reklama
O matko... Brzmi strasznie. Czytasz w necie czy jest jakaś literatura?
W necie sobie googluję :)

O...... Ale historia, co tam jeszcze ciekawego?
Pierwsze dziecko z ivf w Polsce - dziewczynka, urodziła się w 1987, ivf w Białymstoku :)
A pierwsze dziecko z krio na świecie w 1984. Też dziewczynka :). Louise Brown jak wiadomo też, coś jest na rzeczy z tymi babami :)

Ale przynajmniej może było mniejsze stężenie i później mniejsze ryzyko raka jajników.... bo wiecie dziewczynki ze po invitro to trzeba jajniki na usg wysyłać raz w roku. Cytologia sprawdza tylko szyjkeZ
Niby tak ale mnie wzdryga na samą myśl...
A co do ryzyka raka to prawda, choć nikt o tym głośno nie mówi... Ja do tego mam obciążenie rodzinne jajnik/pierś... świadomie zrezygnowałam z badania genetyki pod tym kątem przed ivf.
 
@mariakowalska89 moja droga, nie jestem pewna ale wydaje mi się że to mniej więcej wyglada tak: zwykle L4 (80%płatne) możesz mieć ciągiem 182 dni , czyli to jest L4 od internisty i ginekologa w trakcie leczenia. Jeśli jesteś w ciąży to powinnaś mieć jeden dzień przerwy między świadczeniami( zwykle i ciążowe) i iść wtedy na L4 ciążowe 270 dni i 100% płatne. Ten dzień przerwy nie musi być fizycznym stawieniem się w pracy a wystarczy dzień wolny albo urlop. Jeśli nie będziesz miała tego jednego dnia przerwy to chyba wtedy sumują Ci się dni na L4 zwykłym i na L 4 ciążowym i ta suma może być max 270 dni na świadczeniach łącznie. Tak mi się wydaje bo trochę poczytałam na ten temat na stronach HR. Pozdrawiam
@mariakowalska89 tak jak pisze nadziejamooja musisz mieć jeden dzień przerwy, z tym że kod choroby po tym dniu przerwy musi być inny niż te wcześniejsze. Jeżeli nie chcesz brać dnia wolnego, to możesz po wykorzystaniu tych 270 dni L4 wystąpić do zusu o zasiłek rehabilitacyjny (płatny 80-100% - decyduje urzędnik). Wniosek o zasiłek najlepiej złożyć 2 miesiące wcześniej.
 
Czy potraficie mi powiedzieć jak wyglądają skurcze przepowiadajace..? Bo do tej pory często miałam wrażenie, że Mała mi się tak jakoś napina i rozciąga. A teraz myślę czy to jednak nie skurcze...? Podpowie któraś coś?
Bóle jak przy miesiączce,napinanie się macicy twardniejacy brzuch, bynajmniej jak tak mialam
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny jestem 8 dpt beta 139,74, to moj drugi criotransfer, nie moge uwierzyc [emoji6] powtarzam w czwartek, do pracy chodze i lepiej mi z tym niz przy poprsednim transferze, gdy siedzialam w domu, czekam co bedzie dalej, ale to moja pieresza pozytywna beta i ze ruszyla jest super, pozdrawiam was wszystkie
@Justbreath1 kurcze zaczynam się martwić ,że moja beta w 8dpt 81 jest za niska :((( patrząc na Twoją. Ile zarodków miałaś podanych?:)
 
Wypryski mogą zniknąć ale niekoniecznie .mi się strasznie zaczęły tluscic włosy i wydaje mi się ze coraz więcej ich zostaje na grzebieniu . Doczytałam gdzieś ze faktycznie tak może się zadziac ale tez nie każdy tak może reagować także trzymam kciuki za Twoje . Bierzesz je z polecenia przez lekarza ??

Tak biore je z polecenia lekarza i będę je brać do czasu stymulacji
 
reklama
Do góry