reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
@Katka11 a napisz mi jak szybko po histeroskopii podchodziłaś do stymulacji?
Histeroskopie robią od 6-10 dc (u mnie, bo owu mam ok 12) a musi być przed owu, więc ten cykl na wykurowanie, bez se. iku a od następnego można już działać,
Co do stymulacji to nie wiem, chociaż ja histero miałam 28.08, we wrześniu dostałam skierowanie na imunologie i teraz już z wynikami 2.11 mam usg i mam mieć rozpisaną stymulacje na ten cykl, to moja pierwsza stymulacja będzie
 
Mam pytanko, mam mieć stymulacje Gonal F 300j, lekarz napisał ok 10 dawek, dzisiaj dzwoniłam po aptekach pytać o ceny, i pani mówi że to zestaw z 8 igłami i wszystko zależy ile trzeba brać, o co chodzi tak na "chłopski rozum" bo ja myślałam, że muszę kupić 10szt, a bez refundacji robi się niezła kwota (400zł jeden zestaw podobno cena ustawowa? , urzędowa? ) i zgłupiałam
 
Przechodziłam obok kliniki i odebrałam papiery z procedury z sierpnia kiedy była biochemiczna - miałam 2zarodki 5dniowe 3AA podAne, przy ciazy bliźniaczej 3dniowe wiec kurde chyba teraz powinnam 1dniowe mieć żeby wyszło.....
 
Mam pytanko, mam mieć stymulacje Gonal F 300j, lekarz napisał ok 10 dawek, dzisiaj dzwoniłam po aptekach pytać o ceny, i pani mówi że to zestaw z 8 igłami i wszystko zależy ile trzeba brać, o co chodzi tak na "chłopski rozum" bo ja myślałam, że muszę kupić 10szt, a bez refundacji robi się niezła kwota (400zł jeden zestaw podobno cena ustawowa? , urzędowa? ) i zgłupiałam
Zapytaj koniecznie o gonal pakowany po 900 jednostek - z jednego zrobisz 3 zastrzyki po 300 jednostek (to się dawkuje takim pokrętełkiem) a z tego co mi się wydaje to powinno się bardziej opłacić.
To jest taki PEN, wygląda jak długopis i z niego pobierasz tyle ile musisz (wartości chyba są co 12,5 jednostki). Do każdego zastrzyku wkręcasz nową igłę.
 
A jaką wartość miało przed?
Beta może nie wyjść, bo wiadomo ciąża to nie matematyka. Czasem zdarzają się cuda, jak ten u mojej koleżanki... 10dpt i 30 beta przy blastce... ale to rzadkość.
Rozumiem, że lekarz kazał nadal brać leki?


Tak kazał brać dalej i zwiększył estrofem o 1 tabl wartość poprzednia była 1400 .Wiem doskonale ze byłby to cud niewiem juz co myśleć czy liczyć na coś czy się nie nastawiać
 
Mam pytanko, mam mieć stymulacje Gonal F 300j, lekarz napisał ok 10 dawek, dzisiaj dzwoniłam po aptekach pytać o ceny, i pani mówi że to zestaw z 8 igłami i wszystko zależy ile trzeba brać, o co chodzi tak na "chłopski rozum" bo ja myślałam, że muszę kupić 10szt, a bez refundacji robi się niezła kwota (400zł jeden zestaw podobno cena ustawowa? , urzędowa? ) i zgłupiałam
Czy na pewno dobrze zrozumiałaś lekarza? Zwykle bierze się od 50 jednostek w górę.... czyli jak masz tego pena z gonalem, to przekręcasz na tyle jednostek ile ci zlecił lekarz.
10 dawek to jakoś mało [emoji15][emoji15][emoji15] no chyba ze ten gonal ma inne oznaczenia niż pozostałe ....
Masz jakieś inne leki poza gonalem?
 
reklama
Tak kazał brać dalej i zwiększył estrofem o 1 tabl wartość poprzednia była 1400 .Wiem doskonale ze byłby to cud niewiem juz co myśleć czy liczyć na coś czy się nie nastawiać
Szczerze, nie nastawiałbym się. Ale a nóż życie cię zaskoczy. Może to też leniuszek jakiś [emoji51]
Trzymam za cud [emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️[emoji110]️
 
Do góry