reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mieciu , a gdzie ty chcesz rodzic dobra kobieto?[emoji173]️
Niestety twoja wada wzroku nie jest wskazaniem do cc, teze ze poglebia krotkowzrocznosc obalono juz jakies 10 lat temu, zaawansowana retinopatia albo odwarstwianie siatkowki, z tego co sie orientuje w Pl jest raczej maly wybor , wiec najlepiej poszukac sobie dobrego lekarza ktory pracuje w szpitalu gdzie chcesz rodzic i „ dopracowac” z nim temat. Na zachodzie mozesz sama zdecydowac.

Jesli nam sie uda do tego etapu dojsc to pewnie odbyloby sie to w uk, tzn wolalabym w polsce niz w tym ciemnogrodzie medycznym, ale wiazaloby sie to pewnie z conajmniej miesiecznym pobytem w polsce bo nawet nie pamietam do ktorego tygodnia wpuszczaja do samolotu, a na ta opcje nie moge sobie pozwolic bo mam 5 letniego zgredka, ktorego nie moge zostawic, a zabrac tez nie bo by musiala opuscic szkole, wiec nie chce jej mieszac. Wiec raczej jestem skazana na tutejsza opieke medyczna albo ewentualnie prywatna. Jesli chodzi o cc w uk to nigdy sie nie interesowalam bardzo tematem, wiekszosc znajomych, ktore mialy cc mialy ja w trybie emergency bo cos szlo nietak przy porodzie. Wiem, ze cesarek tez tu nie rozdaja jak leci. Znajoma kolezanki, ktora ma blizniaki chciala cc, ale jej nie chcieli zrobic. Pytalam o te oczy bo nie chcialabym sobie krzywdy zrobic jesli wada wzroku bylaby praeciwwskazaniem do naturalnego. Ja mialam duze rozdarcie przy porodzie i podobno szansa na to, ze powotorzyloby sie przy kolejnym jest wieksza wiec w oczach sluzby zdrowia w uk mam wskazanie do cc bo mi to mowili po porodzie, ale jaki porod lepszy to sama nie umiem zdecydowac. Na szczescie to zagadnienie przyszlosciowe i obysmy mieli ten dylemat! [emoji173]️
 
reklama
Aśka ale żeś elaborat pierdykneła:rofl2:.
Swoją drogą jak Ty to robisz? Ja cały dzień czytam żeby być na bieżąco, a Ty po pracy omieciesz wzrokiem w 5 minut i wszystko wiesz:-D.
Pisałaś o ciemnych kropkach na całej buzi. Tak wyglądają strupki po laserze:) I buzia jakby poparzona. Ale mniejsza z tym...jej sprawa...kto bogatemu zabroni:-D.
A porodówka moja za ok 2 tygodnie...już od tygodnia mam sraczkę ze strachu:D:p

Iskierko z ta sraka to masz przynajmniej odwrotny problem niz duza grupa tu na forum przyjmujaca progesteron [emoji12] ja sie chce zamienic [emoji38] a tak powaznie to nie pokojarzylam, ze porod juz takimi wielkimi krokami sie zbliza, super! [emoji173]️
 
No i znow obudzilam sie ze skurczem i na toalete. To jednak od jelit ech. Powiedzcie prosze, czy w przypadku biegunki Lutinus dopochowo jest chyba ok, ale Prog i Estrofem doustnie chyba trzeba powtorzyc? Nie chce tutaj rozwijac historii jelitowej przed sniadaniem, ale po zaparciu od czego byl teraz nad ranem skurcz przeszlo w biegunke. Mysle jednak ze tylko jednorazowa. Za godzine biore leki wiec wszystko ok, tylko co gdyby mnie cos takiego zlapalo np godzinke po zazyciu lekow?
Syrop na zaparcia juz kupilam ten co @Iskra_82 polecala, ale chyba musze jakis probiotyk dorzucic jeszcze. Ech, zawsze cos. Martwie sie tylko, aby to wplywu na kropki nie mialo. Dzis bedzie 2dpt :(
 
K@$$@@ to bardzo dziwne.. wszystkie kliniki mówią że nie ma znaczenia ile lat leżą zarodki a tu widzę że jednak jest inaczej.
Na forum zdarzały się przypadki że odmrazane zarodki nie przeżyły ale to raczej pojedyncze przypadki, nie wszystkie... :(

Mi powiedzieli ze tak 80% odmraża się prawidłowo. Myśle ze miałaś mega pecha....
 
Jestesmy juz po udanym ICSI wlasnie 8 lat temu. Teraz chcielismy wrocic po kolejny zarodek. Leczylismy sie w Bocianie w Bialymstoku, ale przenieslismy zarodki do Bociana do Warszawy bo mamy blizej. Tutaj tez przygotowywalismy sie do crio.
Zastanawiam sie czy nie napisac do Bociana prosby o udostepnienie protokolu/raportu z calej tej procedury. Nie wiem tylko czy cos takiego jest sporzadzane i czy moge o cos takiego prosic? Jak myslicie?

Myśle ze to Cię będzie tylko kosztowało nerwy. Oni w umowie zabezpieczają się tona paragrafów i na nic nie dają gwarancji.
 
Aśka ale żeś elaborat pierdykneła:rofl2:.
Swoją drogą jak Ty to robisz? Ja cały dzień czytam żeby być na bieżąco, a Ty po pracy omieciesz wzrokiem w 5 minut i wszystko wiesz:-D.
Pisałaś o ciemnych kropkach na całej buzi. Tak wyglądają strupki po laserze:) I buzia jakby poparzona. Ale mniejsza z tym...jej sprawa...kto bogatemu zabroni:-D.
A porodówka moja za ok 2 tygodnie...już od tygodnia mam sraczkę ze strachu:D:p
Nie ciemne - takie jakby mikro bąbelki, ja takie miewam od slonca (jak sie siedzi przez wiekszosc dnia w czelusciach piekielnych to potem od slonca i swiatla dziennego sie robia dziwne rzeczy na fejsie:p). A przy czytaniu mialam wczoraj dopalacza - po lebkach przelecialam bo szukalam wiadomosci od @Sol :D
Kurde ze starej ekipy to chyba zoslalam ja z @anett96 i @Kurcia, wszystkie juz sie szykujecie do odlotu albo juz rozpakowane jestescie. Se czlowiek nie zdaje sprawy z tego jak ten czas zapierd.la.
Trzymam kciuki zeby Jasiek wyszedl szybko, bezproblemowo i w miare bezbolesnie :)
 
Przy 2 probie mialam puste jajo plodowe, beta rosła ok, teraz zmieniłam klinikę, zarodek ładny, a nic nie drgnelo ;(
Nie wiem gdzie się leczysz ale jesliniedynym powodem do zmiany kliniki jest nieudany transfer to ja bym tego nie robiła. Wiele kobiet popełnia ten, moim zdaniem błąd i biega od lekarza do lekarza a in vitro to trochę taka zabawa w kotka i myszkę. Lekarz kombinuje z lekami, z dniem transferu i albo się uda albo nie. Wiesz doskonale jak wiele czynników ma wpływ na powodzenie implantacji...oczywiście zrobisz jak zechcesz, bo rozumiem że można mieć jakiś żal że nie wyszło a może dasz się lepiej poznać lekarzowi
 
reklama
Do góry