reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja do 7tc bralam 3x2 i jesten teraz przerazona
No to odpuść sobie kochana te nerwy. Każdy lek niesie za sobą jakieś ryzyko. Czy to jest no spa, apap, antybiotyk czy sterydy....lekarze wybierają tzw. mniejsze zło. Zresztą ryzyko wystąpienia jakiejś wady, patrz powikłania po zażyciu leku to wciąż tylko ryzyko a nie pewnik. Ile osób choruje na raka pluć czy krtani a nie zapalili w życiu nawet jednego papierosa?
 
reklama
A kiedy Twoj transfer? :) mialam cykl sztuczny i estrofem mialam od 2 dnia cyklu, a progesterom przy 5 dniowym zarodku mialam wlaczony 5 dni przed transferem.
A to praktycznie tak samo jak u Ciebie (z lekami) transfer mam mieć w piątek :) od 3dc estrofem a od pon dodali progesteron. U mnie też jest 5 dniowy zarodek. A miałaś podane dwa zarodki czy jeden?
 
Od lekarza nic takiego nie slyszalam, ale od pan z apteki. Jedna nie chciala sprzedac mi nospy jak wspomnialam o transferze, bo rzekomo w ciazy sie nie powinno brac a juz napewno nie ta mocniejsza nospe. W Dr Max tak mi mowily panie. No ale jezeli lekarz zapisywal to juz nie wiem:errr:

Co to Sambutamol? Nie znajduje mi nic procz Salbutamolu, ale to na astme jest.
Tak lek na astmę który zmniejsza skorcze macicy często podawany
 
A to praktycznie tak samo jak u Ciebie (z lekami) transfer mam mieć w piątek :) od 3dc estrofem a od pon dodali progesteron. U mnie też jest 5 dniowy zarodek. A miałaś podane dwa zarodki czy jeden?
No to faktycznie bardzo podobnie, ja jeszcze mialam steryd (encorton) od 2dc i heparyne kilka dni przed transferem, ale to roznie w roznych klinikacj daja na wszelki wypadek, a w innych nie. Za pierwszym razem mialam 2 trzydniowe zarodki, beta lekko ruszyla,ale jak doszla do 70 to zaczela spacac. Tym razem mialam 1 blastke :) Ty bierzesz jeden? Trzymamy kciuki :) W jakiej jestes klinice?
 
Z nospa jest tak ze obniza ona czasem napięcie mięśniowe u dzieci. Dlatego ze "rozluznia". I potem moga byc rozne problemy ze ssaniem, mowieniem, zaburzenia integracji sensorycznej itp.
Ale nie muszą one wystapic.
I wiadomo kiedy bierzemy nospe na początku przy transferze to nic sie nie dzieje.
Chodzi o długotrwałe branie nospy. Ale trzeba tez rozwazyc plusy i minusy. Bo nospa ma wady ale lepiej ja brac niz urorzic w 20tyg przez skurcze prawda?
Tak samo jest z dupkiem. Moze u chlopcow wywolywac chyba spodziectwo. Mega rzadko ale moze. Ale tez sie ponosi to ryzyko w obliczu np ryzyka poronienia.
 
Kochane, umowilam sie na wizyte serduszkowa na 25 sierpnia, to bedzie 26 dzien po transferze mojej blastkowej mrozonki, to chyba powinno byc juz cos widac jesli ma byc widac? Ten gabinet, ktory mi klinika polecila jest czynny tylko w weekend bo na codzien oni w katowicach pracuja wiec nawet mi to pasuje, nie bedzie trzeba w pracy kombinowac.
 
Kochane, umowilam sie na wizyte serduszkowa na 25 sierpnia, to bedzie 26 dzien po transferze mojej blastkowej mrozonki, to chyba powinno byc juz cos widac jesli ma byc widac? Ten gabinet, ktory mi klinika polecila jest czynny tylko w weekend bo na codzien oni w katowicach pracuja wiec nawet mi to pasuje, nie bedzie trzeba w pracy kombinowac.
U mnie już w tedy bylo serduszko a mialam zarodek dwudniowy:) tylko bylo za wczesnie zeby gi posluchac
 
reklama
Do góry