reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kurna nienie mam tej kartki z nr do dr Czerwinskiej:(
Wlasnie dodzwonilam sie do dr G-K, bo dr G i P-A nie odbierali wiec lecialam juz po liscie ;). Bidula ba urlopie byla ale bardzo uprzejma i pomocna. Powiedziala, ze beta ladnie przyrasta, zeby zostac przy crinione i zeby na noc dolozyc jeszcze jeden duphaston czyli na noc 3. Powiedziala, ze crinone ma juz bardzo wysoka dawke progesteronu takze jak jesze tego jednego dupka doloze to bedzie dobrze napewno, bo jego bedzie wtedy duzo we krwi ale i tak nie bedzie wykrywalny jako progesteron tak jak mi tu pisalyscie,.Powiedziala, ze crinone jest wykrywalny we krwi bo t o jest naturalny progesteron. Powiedziala, ze czasami przy niskim progesteronie obawiaja sie ciazy pozamacicznej, ale skoro beta tak pedzi to raczej nie powinien to byc problem. Ja chyba po jutrzejszym swiecie jak tam zadzwonie bo bede musiala poprosic o dopisanie recept to im najwyzej powiem, ze na 1 dzien zmienilam na lutinus, ale ze mnie bardzo podraznial i plamilam i przerzucilam sie z powrotem na crinone, no bo musze miec recepty na crinone ;) jezu ile kombinowania, wykonczyc sie idzie :/ . A tak jeszcze od siebie dodam, ze wrrtuje tutejsze fora w uk i praktycznie wszystkie wpisy, k tore znajduje dziewczyny mowia, ze maja niaki progesteron na crinone i ze lekarz im nie kazal nawet badac bo nie ma sensu on jest gdzie ma byc...podobno...oby !
 
Dziewczyny poradzcie cos madre glowy bo wlasnie rozmawialam z koordynatorka i troche mi zabili klina, oprocz tego jestem troche wkurzona ich podejsciem. Odnosnie mojego progesteronu, aktualnie biore crinone x 2 i duphaston 3 x 2. Koordynatorka powiedziala, ze 'zlapala lekarza na korytarzu' i tak w pospiechu powiedzial, zebym od jutra zamienila crinone x 2 na lutinus 3 x 2. Dr nie odniosl sie w ogole do mojego pytania czy lek wychodzi w krwi bo krotka rozmowa z lekarzem odbywala sie jak to sama koordynatorka okreslila 'w biegu'. Wiec teraz mam taka sytuacje, przyjmuje crinone przy ktorym nie mam plamien i beta rosnie ladnie. Mam w zapasie 4 opakowania lutniusa z poprzedniego transferu, ale mam schize bo ostatnio mialam plamienia w trakcie przyjmowania lutinusa, no i transfer byl nieudany, wtedy jak sprawdzalam progesteron 12 dpt byl 7.93 wiec wyzszy ale tez szalu nie bylo. Wiec teraz pytanie zastosowac sie do tej konsultacji 'w biegu' czy dalej brac crinone, czy moze do lekarza dyzurujacego zadzwonic jeszcze i osobiscie zapytac, @misis czy dr Cz jest zawsze lekarzem dyzurujacym? Co myslicie zeby z z tym fantem zrobic? Boje sie zmieniac zeby czegos nie spieprzyc, bo beta przyrasta i nie plamie.
Ja bym zadzwonila do lekarza dyzurujacego i spytala czy ewentualnie masz dolozyc lutinus np 3x1 lub 2x1 do tego wszystkiego co juz bierzesz
 
Ja bym zadzwonila do lekarza dyzurujacego i spytala czy ewentualnie masz dolozyc lutinus np 3x1 lub 2x1 do tego wszystkiego co juz bierzesz
Dzieki Gosiu, wlasnie rozmawialam z lekarzem tak jak powyzej napisalam i kazala jednego dupka dolozyc i lutinusa nie dotykac. Bede miala przy sobie ten lutinus w razie czego moge jeszcze to dolozyc jak bedzie plamienie, a o prolutex czy jego odpowiednik tutejszy zapytam lekarza na wizycie zeby miec cos w razie w.
 
co do tej nospy to znalazłam gdzieś na necie na jakimś forum info, że powoduje zburzenia napięcia mięśniowego u dzieci... co by się generalnie z tymi moimi obserwacjami zgadzało... bo słabe napięcie mięśni buźki opóźnia rozwój mowy
Ja też gdzieś się natknęłam na takie opinie. Noe pamiętam tylko, ktory z lekarzy lub fizjoterapeutów mi o tym mówił. Głównie chodziło o 2 i 3 trymestr ciąży.
 
Dziewczyny, a co by sie stalo jakby wlasnie tak przykladowo do mojaj kombinacji crinone / dupek dolozyc lutinusa. Tzn nie mam narazie zamiaru tego robic, ale czy mozliwe jest przedawkowanie i mialoby to negatywny wplyw na zarodek czy po prostu brzuch bylby tylko jescze bardziej wzdety?
 
reklama
Od lekarza nic takiego nie slyszalam, ale od pan z apteki. Jedna nie chciala sprzedac mi nospy jak wspomnialam o transferze, bo rzekomo w ciazy sie nie powinno brac a juz napewno nie ta mocniejsza nospe. W Dr Max tak mi mowily panie. No ale jezeli lekarz zapisywal to juz nie wiem:errr:

Co to Sambutamol? Nie znajduje mi nic procz Salbutamolu, ale to na astme jest.
Salbutamol jest starym lekiem na astmę. Skutki uboczne to przede wsxtstkim drgania mięśni. Moja córeczka zażywała i ją trzęsło. Pediatra z jana pawła kazał odstawić że to stary lek, dziadostwo i jego nowsza i doskonalsza wersja to ventolin.
 
Do góry