reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja jestem w 7 t 2 d i od tygodnia jestem na 2x dziennie wcześnie 3x1 a za tydzień mam zejść na 1x dziennie stopniowo
Właśnie wielu lekarzy zmniejsza dawki od 6 tc, mój lekarz ani myśli. Idę teraz do niego dopiero w 7 tc, a on ani słowa o tym że zmniejszymy dawkę, za to mówił, że zaczniemy zmniejszać mi dawki leków z progesteronem. Wolałabym też już brać tylko 2 tabletki dziennie i zaraz jedną. Cóż pogadam z nim na wizycie.
 
reklama
Mie wiem jak teraz ale ja w Gyn mialam 2 wizyty u niego, 2razy zapisyealam sie na listy rezerwowe i final finałów wizytę mialam wczesniej niz najblizsza wizyta w dniu zapisu ale jak bylam naa prebatarnych to mowilt ze dal 4 terminy na jakis tam miesiac a jak ja bylam to byl 1 więc w sumie na dwoje babka wrozyla. A moze lepiej jechac do Pasnika z wynikami, w razie watpliwosci bedziesz mogla do niego maila wyslac i odpowie bezplatnie... no ciezki wybor. Ale u mnie on miał takie same zalecenia jak doc P
Zobacze jak to wszystko terminowo sie zgra.
To dobrze ze spytalam jesli tak to jesli Pasnik zaleci ci immunosupresje to najpierw rob stymulacje i zamroz zarodki te leki moga miec wplyw na komorki gdybym nie spytala to Pasnik by nie powiedzial. Oczywiscie moga a nie musza ale po co ryzykowac. Na forum fb jest dziewczyna ktora leczenie miala przed i zachodzila w ciaze ale wszystkie ciaze zle sie rozwijaly i ronila
A immunosupresja na ktory parametr pomaga? I co to konkretnie jest? Sterydy?
I rozumiem ze stymulacja najpierw, ale co z tymi niedojrzalymi komorkami/pecherzykami antralnymi? One przeciez sa zawsze w jajnikach. One tez moga sie zniszczyc?
 
Kachane, a brałyście estrofem po transferach. Ja biore, myślę, że będę brała do 9 tc, ale boję się, bo podobno on źle wpływa na płód. Miałam transfer świeżaczka, ale estradiol mam chyba niski, skoro lekarz każe brać cały czas. Jutro zaczynam 6 tc i estradiol z wczoraj - 567,6 pg. Prawie płacze nad każdą połkniętą tabletką, a biore 3x1 dziennie, chciałabym nie musieć tego brać.
Ja brałam i aktualnie biorę estrofem po kazdym transferze, z tym że go nie połykam a stosuje dopochwowo.
 
Kachane, a brałyście estrofem po transferach. Ja biore, myślę, że będę brała do 9 tc, ale boję się, bo podobno on źle wpływa na płód. Miałam transfer świeżaczka, ale estradiol mam chyba niski, skoro lekarz każe brać cały czas. Jutro zaczynam 6 tc i estradiol z wczoraj - 567,6 pg. Prawie płacze nad każdą połkniętą tabletką, a biore 3x1 dziennie, chciałabym nie musieć tego brać.
Raczej kazda z nas bierze i ja tez cos kolo 8-9tc schodzilam z niego i tez lykalam 3x
 
Kachane, a brałyście estrofem po transferach. Ja biore, myślę, że będę brała do 9 tc, ale boję się, bo podobno on źle wpływa na płód. Miałam transfer świeżaczka, ale estradiol mam chyba niski, skoro lekarz każe brać cały czas. Jutro zaczynam 6 tc i estradiol z wczoraj - 567,6 pg. Prawie płacze nad każdą połkniętą tabletką, a biore 3x1 dziennie, chciałabym nie musieć tego brać.
Estradiol jest ci bardzo potrzebny tzn dzidziusiowi do 12 tyg mozesz go spokojnie brac, nie masz wysokiego wyniku wiec kochana nie kombinuj:)Na plod wplywalby zle gdybys naturalnie zaszla w ciaze i ni z gruszki ni z pietruszki zaczela go brac, wtedy tak. W naszym przypadku jest tak samo wazny jak prg.trzymaj i nie puszczaj:)
 
Ja wczorwc mialam transfer 5 dniowej blastki. Powiedzieli mi ze zacznie sie zagniezdzacz jeszcze wczoraj lub dziś,ale nie mam żadnych objawow... Nie wiem czy to dobrze... Jutro jadę na badanie progesteronu i jakies kontrolne USG, tez tak mialyscie ? Pozdrawiam
Ja nic takiego nie mam. Ale chyba na tej podstawie będzie sprawdzal czy nie zmieniac Ci dawki lekow.
 
reklama
Do góry