reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No właśnie ani razu nie wymiotowalam, ale w 1 trymestrze miałam napady mega mdłości (mi pomagały ciasteczka owsiane czekoladowe Sonko czy jakoś tak ;) ). W sumie to jadłam do 15 a potem już nic nie mogłam przełknąć.
Nie przejmuj się tak waga ,widać Twoje maleństwo potrzebuje więcej :)
Zresztą mam też koleżankę,która jest nawet troszkę wyższa ode mnie i też brzuszek pokazał się jej ok 5 miesiąca dopiero i lekarz powiedział jej,że u wysokich kobiet często dużo później widać brzuszek. Zakładam,że to o to chodzi :) mam też teraz niskie tsh (1.2), może też dlatego nie tyje za dużo.
No i mnie za to odrzuca od gotowanego :( mogłabym całe dnie jeść kanapki i mandarynki plus pomarańcze.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

To by miało sens :) ja mam 1,60 m [emoji41]
Mdłości mam już coraz rzadziej, ale są przeważnie jak jestem głodna..no i jem..i chyba stąd te kg.. kiedyś uwielbiałam uczucie głodu, a dziś to mi zaraz źle , słabo i niedobrze...

Ja na potęgę jem pomarańcze, mandarynki i winogrona i jeszcze zapijam sokiem pomarańczowym :)

A jak czesto masz wizyty? Bierzesz jeszcze jakieś leki? Ja co dwa tygodnie mam wizytę, mąż mówi że to chyba za często, ale mnie te wizyty uspokajają..


I IVF - mój Bąbelek ma 12 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
 
reklama
To by miało sens :) ja mam 1,60 m [emoji41]
Mdłości mam już coraz rzadziej, ale są przeważnie jak jestem głodna..no i jem..i chyba stąd te kg.. kiedyś uwielbiałam uczucie głodu, a dziś to mi zaraz źle , słabo i niedobrze...

Ja na potęgę jem pomarańcze, mandarynki i winogrona i jeszcze zapijam sokiem pomarańczowym :)

A jak czesto masz wizyty? Bierzesz jeszcze jakieś leki? Ja co dwa tygodnie mam wizytę, mąż mówi że to chyba za często, ale mnie te wizyty uspokajają..


I IVF - mój Bąbelek ma 12 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
Zaraz mdłości miną a w 2 trymestrze zazwyczaj jest super samopoczucie :)
Ja się teraz mega super czuje :)
Ja mam wizyty razie w miesiącu, pani dr zleca mi badania i przychodzę na omówienie wyników i po L4.
Z leków biorę kwas foliowy,wit D3 2000.
Jeszcze powiedziała żebym brała do kolejnej wizyty luteine i lutinus. Teoretycznie już mogłabym odstawić bo 12-13 tydz powinnam już mieć wszystko uformowane i produkować progesteron,ale na wszelki wypadek jeszcze biorę przez ok 2 tyg.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A dużo przytyłaś podczas stymulacji?
Dobrze że nie jestem sama [emoji6]



I IVF - mój Bąbelek ma 12 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
Zawsze ważyłam 52 kg, po stymulacji, tydzien po transferze dobiłam do 57 i ta waga trzyma sie juz przez 10 tyg ciąży. Tak to wyglada. No a brzuszek od początku był wydęty i taki pozostał. O swoich jeansach moge zapomnieć chyba ze nosze je z rozpiętym rozporkiem ;)
 
Przy pierwszej ciazy zawsze mniejszy brzuch jest :-) mi wywalilo dopiero w 5 miesiacu. A teraz od poczatku jestem wielka [emoji30]. A mam 180, wiec teoria z wzrostem pada.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
To by miało sens :) ja mam 1,60 m [emoji41]
Mdłości mam już coraz rzadziej, ale są przeważnie jak jestem głodna..no i jem..i chyba stąd te kg.. kiedyś uwielbiałam uczucie głodu, a dziś to mi zaraz źle , słabo i niedobrze...

Ja na potęgę jem pomarańcze, mandarynki i winogrona i jeszcze zapijam sokiem pomarańczowym :)

A jak czesto masz wizyty? Bierzesz jeszcze jakieś leki? Ja co dwa tygodnie mam wizytę, mąż mówi że to chyba za często, ale mnie te wizyty uspokajają..


I IVF - mój Bąbelek ma 12 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]

Beatko to może uważaj bo jesz cukier który zapijasz cukrem. Wszystko co wymieniłaś ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. Szczególnie sok i winogrona. Mam n a myśli ryzyko cukrzycy.

I dobrze miec przy sobie paczuszkę czegoś na ząb i zjeść zanim się mdłości pojawia, u mnie max co 3 godziny to było. Ale lepiej się czułam co 2. Jak tak robiłam czułam się dobrze a mdłości nie przychodziły. Swietnie się sprawdzało kilka orzechów.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
 
Zawsze ważyłam 52 kg, po stymulacji, tydzien po transferze dobiłam do 57 i ta waga trzyma sie juz przez 10 tyg ciąży. Tak to wyglada. No a brzuszek od początku był wydęty i taki pozostał. O swoich jeansach moge zapomnieć chyba ze nosze je z rozpiętym rozporkiem ;)

Po stymulacji byłaś pełna wody. Ja nie miałam transferu ale troszkę potrwało zanika woda ze mnie zleciała po stymulce. Pozatykają wzdecia. Ciąża kolaży mi się ze sporym gazowankiem, dlatego bywałych dni, gdzie brzuszek totalnie wywalało.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
 
Dziewczyny Ja już po :) dostałam dwa ostatnie zarodki 7A i 8B .Dziś był zupełnie inny lekarz Dr Grygoluk taki ciepły człowiek i tak mu z oczu dobrze patrzyło i tak sobie pomyślałam oby Mi przyniósł szczęście :) a teraz nic tylko czekać .... przy pierwszym podejściu byłam w domu ale teraz mam zamiar pracować , czeka mnie inwentaryzacja wiec mam nadzieje ze czas szybko zleci :) trzymajcie kciuki


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ropuszka [emoji110]️[emoji3]
Beata to chyva nie od tsh zalezy mi spada teraz Po tabletksch i mam 1.9 a tyje przy 184 cm mam 84 kg a przed ciaza 71 Ale widac tylko brzuch u mnie ,podczas stymulacji zero przytylam
Tez tak sadze ze brzuszki to indywidualna sprawa i jesli badania sa ok nie ma czym sie przejmowac;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ropuszka [emoji110]️[emoji3]
Beata to chyva nie od tsh zalezy mi spada teraz Po tabletksch i mam 1.9 a tyje przy 184 cm mam 84 kg a przed ciaza 71 Ale widac tylko brzuch u mnie ,podczas stymulacji zero przytylam
Tez tak sadze ze brzuszki to indywidualna sprawa i jesli badania sa ok nie ma czym sie przejmowac;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ano :-) ja mam tsh 1.04 i z 107 w pasie [emoji32]


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry