reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do ginekologa musi iść z opiekunem, bo nie skończyła 18 lat.
Glupoty gadasz, ja 1 wizytę u ginekologa mialam w wieku 17 lat, po srodki anty i nie potrzebowalam do tego mamy.

"Opiekun nie musi być w gabinecie podczas wizyty – wystarczy, że przyjdzie i wyrazi zgodę na badanie oraz ewentualne wdrożenie leczenia. Jeśli chodzi o pacjentów do 16. roku życia to lekarz musi uzyskać zgodę na badanie i leczenie od rodzica lub opiekuna"

DO 16 rż.
 
reklama
Glupoty gadasz, ja 1 wizytę u ginekologa mialam w wieku 17 lat, po srodki anty i nie potrzebowalam do tego mamy.

"Opiekun nie musi być w gabinecie podczas wizyty – wystarczy, że przyjdzie i wyrazi zgodę na badanie oraz ewentualne wdrożenie leczenia. Jeśli chodzi o pacjentów do 16. roku życia to lekarz musi uzyskać zgodę na badanie i leczenie od rodzica lub opiekuna"

DO 16 rż.
No chyba raczej nie.
"'Jeżeli jesteś pomiędzy 16. a 18. rokiem życia, to musisz na wizytę lekarską pójść z rodzicem (opiekunem), ale masz także prawo nie iść na taką wizytę lub nie poddać się badaniu i/lub leczeniu, jeżeli nie wyrażasz na to zgody "
 
Bo polskie prawo mówi, że do 18 roku życia nie możemy iść sami do lekarza, zarówno do dentysty, laryngologa jak i do ginekologa. Osoba niepełnoletnia może udać się do lekarza tylko z opiekunem prawnym.

Ważne! Opiekun NIE musi być w gabinecie w czasie wizyty. Wystarczy, że osoba dorosła przyjdzie i wyrazi zgodę na badanie. Jednak o ile w przypadku pacjentów do 16 roku życia zgodę na badanie i leczenie musi wyrazić tylko rodzic lub opiekun, to w przypadku pacjentów między 16 a 18 rokiem życia zgodę wyraża nie tylko rodzic lub opiekun ale RÓWNIEŻ sam pacjent.
 
Glupoty gadasz, ja 1 wizytę u ginekologa mialam w wieku 17 lat, po srodki anty i nie potrzebowalam do tego mamy.

"Opiekun nie musi być w gabinecie podczas wizyty – wystarczy, że przyjdzie i wyrazi zgodę na badanie oraz ewentualne wdrożenie leczenia. Jeśli chodzi o pacjentów do 16. roku życia to lekarz musi uzyskać zgodę na badanie i leczenie od rodzica lub opiekuna"

DO 16 rż.
nie musi być w gabinecie, ale Musi wyrazić zgodę na badanie. Czyli i tak musi iść z prawnym opiekunem.
 
To masz 17 lat i starasz się o dziecko, jesteś fryzjerka czy boisz się powiedzieć rodzicom o ciąży ? co w końcu? Dla mnie mocno to naciągane 🙂 dla mnie to ktoś się nudzi :)
 
Nie musisz byc pełnoletnia by pojsc do ginekologa. Umów się chociaż na wizytę .

Masz 17 lat, umow sie do ginekologa na jutro koniecznie i niech sprawdzi co sie dzieje. Nie musisz miec 18 lat by do lekarza isc sama. Jesli to poronienie samoistne całkowite, unikniesz mowienia o tym rodzicom, jesli tego nie chcesz.
Mama powiedziała że na jutro umówi mnie gdzie tylko się da
 
reklama
Tonidź do niej jeszcze raz i powiedz, że potrzebujesz jechać do szpitala. A jeżeli oleje po raz drugi to zadzwoń po ojca dziecka, weźcie taksę i jedźcie.
Czy jego rodzice wiedzą i mogą Was zawieżć?
Mama powiedziała że na jutro mnie omówi do ginekologa i pojedziemy porobić badania
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry