reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krok po kroczku, czyli postępy naszych Maluszków

TRINA gratki!
My też jesteśmy na etapie nauki picia z kubeczka. Najbardziej cieszy mnie mówienie "am", tyle, że to oznacza zarówno "jeść" jak i "pić" :-)

Mariczka coraz częściej i dłuzej stoi bez trzymanki. Odważna jest! Ciekawa jestem, kiedy postawi pierwszy kroczek. Na razie biega ze mną jak piesek po całym mieszkaniu :-D:-D:-D.

A koło 18.00 jak jest pora mojego powrotu z pracy to mówić do babci: "mama-mama". Wzruszające...
 
reklama
pięknie rosną dzieciaczki :-)
moja Ani też szaleje lada moment zacznie chodzić sama :-) na czworaka to śmiga jak błyskawica zwłaszcza jak goni brata :-D poza tym to gada non stop tylko na razie po swojemu :-D
 
gRATKI DLA KAZDEGO DZIECIACZKA
:-)

U mnie Oliwka bardzo ladnie robi KOSI KOSI i rozumie jak sie jej powie aby to zrobila :-)
Ladnie kiwa glowka na NIEEE i ma przy tym taka fajna radoche :-)
Nadal tylko pelza Zazwyczaj jak ja cos ciekawi to pelza sobie fajnie ale ogolnie jak sie jej nie chce to troche popelza i wyje ze juz sie jej nie chce samej chodzic Trzeba ja wtedy zahecach aby przyszla do nas :-)
Jak jak jem to ona ryczy ze tez to chce :-)
Na nogach twardo i pewnie stoi :-) Stara sie jak ja trzymam KROCZKI ROBIC :-)
Czasem przytrzyma sobie sama butelke i stara sie z niej sama pic ale marnie jej to wychodzi hihihi.
Jak siedzi to zaraz szuka czegos czego moglaby sie chwycic i sie podnosic do stania :-)
Reaguje na swoje i mie i na NIE ale i tak robi swoje hhehehehe

Jak sie jej na cos nie pozwoli to pokazuje rozki swoje :-)

Aha i gada non stop TATA DADA i dzis jej kilka razy wyszlo MAMA :-)
 
Gratki wszystkich postępów!!!:tak::tak::tak:

No a u nas pełzanie parę dni temu zamieniło się w raczkowanie:-):-)Jak tylko stoi rzy kanapie, krześle stole lub czymkolwiek innym to próbuje wstać. Przy łużku lub w łużeczku ładnie wstaje i potrafi tak długo stać.

Najgorzej jest jak siedzi pod stołem i o nogę próbuje wstać i głową o stół się uderza:-p:baffled:

No i raczkowanie tak szybkie że czasem nie da się złapać:-)

Z chodzeniem jeszcze nie bardzo, depta sobie nóżki ale ładnie stoi.
 
No i Hanka w końcu załapała stanie na nogach...i teraz tylko chce stać hihi Zaczeła też nogami przebierać w końcu;)
 
moj teraz tez ucieka mi szybko, najszybciej z przewijaka.tzn juz sie na podlodze przewijamy bo sie nie da.ae zanim ja cos zrobie to on na drugim koncu pokoju...macie sposob???
no i wczoraj zaczal wstawac.co chwile lapie sie o byle co i stoi i upada.non stop:-Di placz bo wywala wszystko na siebie:confused2:
 
My jak zwykle na końcu.
Ustoi chwileczkę, ale na paluszkach i nogi słabe.
Nie wie się ani do samodzielnego siadania ani do stania.
Pełza do tyłu i wokół osi.

Robi "nie" i "tak" i "nu-nu-nu".
Naciąga pieluszkę na głowę i robi akuku.
Pokazuje osoby o które się pytam.
Pokazuje u kogoś lub u misia czy lali nosek, oczka, uszka itp.
Wyciąga paluszek na różne przedmioty i każe się tam prowadzić i nazywać te przedmioty.

Z gadania to dzia-dzia, dzi-dzia, ta-ta i ba-ba.
Oraz różne swoje takie tam.
A jak mówię "powiedz mama" to ona tata albo "nie" i się śmieje.
Przekorna bestia!
 
Malena widac Ze Izunia idzie w innym kierunku Hi nie rwie sie do stania ale za to jaka madra Oliwka nie pokazuje na misia nosek oczka itp Owszem robi kosi kosi i rozumie jak sie jej powie aby zrobila to robi Choc z poczatku jak sie tego nauczyla to byl szal a teraz robi kiedy chce kosi kosi i nie zwaza na to ze my ja o to prosimy heheh
Oliwka robi NIEeeeee

Malena Oliwka tez nie mowila mama i dokladnie tak jak u Ciebie jak mowilam jej powiec mama to ona TATA i sie smiala Od tygodnia mowi ladnie mama
I LUBI NASLADOWAC JAK JA POWIEM MAMA TO MOWI MAMA ITP

No i mamy etap lapania sie za wszystko i wstawania Juz sama potrafi sie nieraz tak podciagnac i stanac na nozki trzymac sie i stac dlugo potrafi juz sama :-)
 
U nas z mowieniem kiepsko...mama i reszta po swojemu, jak je to mowi mniam mniam niewiem czy swiadomie czy poprostu tak wychodzi ale jeszcze jest czas zeby sie rozgadal, no i chlopcy mowia pozniej niz dzieczynki;-)i tego sie trzymam:tak: Za to rokokosil sie z chdzeniem, wstaje wszedzie i chodzi na dlugosci mebli, jak sie pusci to stoi nie trzymajac sie niczego i tak mozenawet dlugo, ale proby zrobienia samodzielnego kroczku koncza sie kontuzja:-D Ale nie poddaje sie i probuje dalej. Trzymany za raczke ladnie juz chodzi co sie dla mnie na spacerach udreka bo za miast siedziec w wozku trzymam w jednej rece jego lapke a w drugiej wozek i idziemy slimaczym tempem. Do wszystkich sie ciagle smieje i co rano jak sie budzi to szuka Zosi:tak:
 
reklama
MAGDA to wielkie gratki dla STASIA ze tak sliczne CHODZI

U nas jakos mi sie wydaje ze po roczku bedzie chodzenie Choc coraz wiecej robi kroczkow i posuwa sie do przodu jak ja trzymam w drie raczki to czasem adnie idzie do przodu :-)
 
Do góry