reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KRAKÓW ZAKUPOWO - zakupy dla mamy, wyprawka maluszka, itp

Na urodziny dostałam od przyjaciółki Kartę na Plus... Są w niej rabaty na usługi fryzjerskie i kosmetyczne również... Niestety, nie znalazłam żadnego salonu w Prokocimiu. Odwiedziłam jak dotąd Studio In Vouge Na Tomasza, zapłaciłam tylko za farbowanie włosów, cała reszta- strzyżenie, czesanie, maseczka regeneracyjna za darmo! Z salonu jestem bardzo zadowolona i będę do niego wracała, bo mam 20% upustu.
 
reklama
Nie mieszkam na Prokocimu, dlatego nie mogę nic polecić :(. A skądinąd- na tę kartę o której pisze lulka byłam 2x w Filharmonii i miałam bilet w cenie ulgowego :). Moja koleżanka mnie tam zabiera :).
 
Robany to ja akurat lubię i czasami kupuję, dużo ich w Krakowie. ale jeśli chodzi o innego typu, to np jesli chodzi o okolice krakowa, jest magdalenka w bochni - ubranka i zabawki dostaniesz.
 
Ja zamierzam kupić używany wózek na krakowskiej stronie gumtree, od czasu do czasu tam zaglądam i jest sporo wózków wystawianych za normalne pieniądze, uważam, że wydanie na wózek 1500 zł to kiepski pomysł, jeśli taki sam w dobrym stanie można kupić np za 400zł - teraz przymierzam się do wygodnej gondoli na dużych, pompowanych kołach, tyle, że ja w domku mieszkam i nie muszę go taszczyć na 3 piętro :-).Jak dzidzia podrośnie to go sprzedam i kupię lepszą spacerówkę na te 2 nastepne lata
 
Basia kupując spacerówkę weź pod uwagę to, że maluch który zacznie pewnie chodzić może nie chcieć jeździć w wózku ;) lepsza (droższa?) spacerówka jest przydatna jeśli planujesz dalsze wyjścia czy wyjazdy środkami transportu publicznego. Warto też zwrócić uwagę na porę roku kiedy będzie się przestawiać na spacerówkę. U nas gondola z wózka 2w1 przestała być przydatna po pół roku, chwilę jeździliśmy spacerówką z tego wózka a później spadł śnieg więc zamieniliśmy wózek na sanki a jak synuś zaczął chodzić to po 1 urodzinach wolał pochodzić po ogródku niż jeździć w wózku... a małą, poręczną spacerówkę kupiliśmy za niecałe 200zł chyba (NOWĄ), która da sobie radę w każdym terenie chyba właśnie ze względu na moje wojaże busami :)
 
Niestety nie mogę polecić nikogo konkretnego. Całkiem sensownie czeszą w salonie na Bieżanowie (vis-a-vis kościoła). Obecnie sama szukam dobrej fryzjerki, bo moje ostatnie doświadczenia są traumatyczne:szok:. Nota bene odradzam salon Alto Forma na al. Daszyńskiego. Nijaka p. Ani zrobiła tam ze mnie we wrześniu potwora i minęło już ponad pół roku, a włosy nadal nie odrosły:-(.
 
Witam,
poszukiwałam na forum podobnego tematu, ale niestety nie znalazłam. A przecież zakup wózka dziecięcego to dość spory wydatek, o ile ktoś stawia na zakup nowego. Tak właśnie jest w moim przypadku, zamierzam porozglądać się za tym w najbliższym czasie. Zakupy przez internet mnie nie interesują, chociaż wiem, że jest duuuużo taniej. Ale wózek chciałabym sobie obejrzeć, "przymierzyć", podnieść, złożyć itp. ;-)

Gdzie w Krakowie warto udać się na poszukiwania wózka? Ostatnio widziałam wystawione wózki na ul. Centralnej na przeciwko lecznicy dla zwierząt, ale nie zaglądałam tam jeszcze, myślę, że uczynię to niebawem. Ale może któraś z Was obecnych i przyszłych mam poleca jakieś miejsce, gdzie można taniej niż w sklepie typu "Smyk", "5-10-15" czy "Mothercare" (gdzie ceny są kosmiczne!!!!) kupić dobrej jakości wózek za normalne pieniążki? A może są tam też dostępne inne artykuły wyprawkowe "grubszego kalibru" typu łóżeczka, foteliki, nosidełka...
 
Hej, ul. Lelewela nie jest wprawdzie w Prokocimiu, ale wg mnie warto tam jechać kawałek drogi do p. Marty. To właścicielka salonu i bardzo polecam jej strzyżenie i modelowanie. Zawsze wychodzę bardzo zadowolona :tak:
ul. Lelewela 5/1 Salon fryzjerski AURA
 
Spory wybór jest w Świecie Dziecka przy Alei Róż, można zawsze pooglądać, wybrać model i szukać taniej w sklepach internetowych, na Wyki też kiedyś był Entliczek Pentliczek, ale nie orientuję się, czy jeszcze funkcjonuje. Ja chyba będę polować na wózek używany (głęboki), koleżanka prowadziła kiedyś komis i naprawdę można było trafić na fajne wózki w dobrym stanie, dużo tańsze niż nowe, na gumtree jest dużo takich ofert sprzedaży używanych wózków
 
reklama
tej samej firmy co przy centralnej jest sklep na św. Kingi... można w nich kupić całą wyprawkę, na dodatek dają kartę stałego klienta ważną 2 lata - z ta kartą są zniżki na zakupy... poza tym jest też jakaś promocja jeśli kupuje sie całą wyprawkę u nich, ale dokładnie nie pamiętam... ja osobiście odwiedzałam obydwa i bardziej polecam św. Kingi bo lepsza obsługa była...

co do komisów - jest jeden fajny blisko pętli 152 na alei róz... to jest normalny "dorosły" komis, ale mają dział dziecięcy i powiem szczerze, ze co tam wchodze to coś fajnego dla córy znajdę, a i wózki tam widziałam...

a co do zakupów w sieci - zawsze mozesz oglądną w sklepie, przymierzyć, wybrać i szukać takiego w sieci... ja tak zrobiłam ze spacerówką - parasolką.
 
Do góry