reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krągłości i okrągłości majówek 2011-zdjecia i waga

Mi znajome powiedziały, że smarować się trzeba od samego początku ciąży, poradziły mi też olejek Bio Oil dla kobiet w ciąży i tam pisze że smarować 2 razy dziennie od początku ciąży i 3 miesiące po porodzie. One się tym smarowały i nie mają rozstępów więc ja też postanowiłam spróbować.
 
reklama
Ja też smarowałam się w ciąży od samego początku, przez pierwsze 3 miesiące oliwką dla niemowląt, a później balsamem dla kobiet w ciąży Perfecta MAMA i nie zrobiły mi się żadne rozstępy także z czystym sumieniem mogę je polecić.
 
Przed chwilą syn skasował mi post... :baffled:
Ja w pierwszej ciąży stosowałam perfecta mama jak marita. Sprawdzone i też mogę polecić. Na opakowaniu jest napisane, że od 4 miesiąca można stosować.
mandrzejczuk do 4 miesiąca już niedaleko ;-) jakbyś przytyła z 5 kilo w ciągu miesiąca jak się tyje później to smaruj czymś a jak 2 kilo to myślę, że skóra się nie rozciągnie na tyle, że wyjdą rozstępy. Moja waga jak nie byłąm w ciąży wahała się w przedziale 56-60kg i rozstępy nie wyszły...
 
U mnie brzucha ani widu ani słychu hehe... ważę 47kg i schudłam 2 kg, bardzo dużo wymiotowałam niedawno mi się to uspokoiło :) więc myślę że teraz zacznę tyć, a co do kremików to codziennie kompie się w wodzie zmieszanej z oliwką i do tego potem smaruje się smecjalnym kremem czy pomoże to nie wiem:)
 
Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć kąpiel w wannie jest nie wskazana w ciąży, szczególnie w bardzo ciepłej wodzie. Słyszałyście coś o tym??
 
Ja słyszałam, że długa kąpiel w wannie może zaszkodzić, pewnie bardzo ciepła woda jakoś też wpływa, bo w końcu podniesie temperaturę ciała.
 
reklama
no na pewno nie wolno sie wylegiwac zbyt dlugo w goracej wodzie...
znalazlam gdzies na forum tabelke ile powinno sie przytyc i dla mojej wagi 55kg i 163cm wzrostu powinnam przytyc do 13kg max do 15. W pierwszym trymestrze 3kg, w drugim 6kg, a w trzecim 4kg. Jak na razie 2 miesiac i jest 2kg do przodu, mam nadzieje, ze jak bede szla wg tej tabelki to nie bedzie tragedii. A dzisiaj wymyslilam sobie, ze bede chodzic na basen. Moj maz lata tam jak glupi wiec bede z nim plywac, w wodzie jest najlepszy relaks, miesnie sie rozciagaja, ulga dla kregoslupa, ktory bedzie coraz bardziej narazony na obciazenie, na skore tez na pewno dodatnio to wplynie. A co do kremow to moze rzeczywiscie kupie sbie cos juz specjalnego zamiast oliwki
 
Do góry