reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

Cześć dziewczyny!

Mam pytanie, czy wasze dzieci miały jakieś reakcje poszczpienne po tym szczepieniu na odrę, świnkę i różyczkę? Bo ja byłam wczoraj z Amelką na szczepieniu, a dziś dostała tempeatury 38.50 C i śpi prawie cały dzień. Dałam je paracetamol i trochę spadła gorączka, ale zastanawiam się, czy to normalne i ile może trwać
 
reklama
Komarkowa, ja rodziłam w wojewódzkim, ale osobiście nie polecam.
Co do ktg, to jeśli masz jakies obawy o dziecko, to możesz np. iść na izbę przyjęć i powiedzieć, że nie czujesz ruchów dziecka od kilkunastu godzin. Wtedy łaski to już na pewno ci nie robią i ktg muszą zrobić.

Swoją drogą, ta nasza słuzba zdrowia jest coraz gorsza. Ja chodziłam w ciązy do gina do przychodni, ale za usg i cześć badań i tak musiałam płacic. Bezpłatne miałam tylko wizyty i dwa razy morfologię i badanie moczu. Reszta - płatna. I po co my te składki płacimy?
 
Hej babulce ;)!!!

Z tego co sie zapowiada- to faktycznie Olu bedziemy same :p Jezeli reszcie pasuje na 16 czy jakos tak to moze zmienimy? Dawajcie znac!!! Chyba, ze nie chcecie... :mad:???

Komarkowa a co Ci tak spieszno do tego porodu??? Jeszcze bedziesz chciala, zeby te chwile wrocily jak male jest w brzusiu, nie ryczy, "idzie" tam gdzie Ty, robi to co chcesz itd.... Zartuje oczywiscie! Rozmumiem doskonale Twoje zniecierpliwienie i pragnienie zobaczenia malenstwa :) Uszy do gory! To juz niedlugo...
Acha! Dzieki za gratulacje dla mlodego piechura!

Mati od kilku dni ZNOWU odrzuca mleko! Zdarza mu sie to cyklicznie co pewien czas... Doataje mleko z kaszka tylko 2 razy dziennie (rano i po kapieli), a teraz jak wtykam mu smoka zaczyna sie histeria... Nie chce karmic go przez sen, bo zupelnie rozwale mu rytm posilkow... A moze naprawde nie byl glodny? Jadl cosik wieczorem... Tylko czemu nie chce rano po 10 godzinach snu? Na moja logike- powinien byc glodny.... Nie wiem juz sama co robic...

Mialam cos jeszcze napisac, ale nie pamietam... Jak mi sie przypomni to dopisze ;D
 
No to ja już też nie wiem jak zorganizować to spotkanie ???

Keterek Dawid też ostatnio rano wypija mi niewiele mleka- jakieś 90-100 ml. Więc nie wiem co się z tymi dziećmi dzieje ???

Basiu owszem były objawy poszczepienne,ale standardem jest że między 5-11 dniem po,wiec cos szybko u tej Amelki.Dawid też miał gorączkę i to przez parę dni,do tego te upały wtedy były i był trochę marudny.No i kupka inna.

Magdabial a gdzie się wybierasz jeśli można wiedzieć ???

A ja mam mego dół,ale szkoda by pisać :-[ :-[ :-[
 
Park Oliwski - wstępnie zgłaszam swój akces. Ale okaże się, jak będziemy ;)
Irlandia - istnieje coś takiego na całym świecie jak bezpłatna opieka zdrowotna (nie uwzględniam Skandynawii, gdzie horrendalne podatki pokrywają wszelkie zachcianki w pakiecie podstawowym)- i tutaj mamy jedynie wąski, czyli uskuteczniany w razie ryzyka kontakt z lekarzem oraz opieka dodatkowa (pakiety, abonamenty etc.), gdzie płacimy za pozostałe, a więc nie zagrażające życiu, ale naszemu spokojowi jedynie zabiegi i konsulatacje. Nasz piękny kraj wciąż przechodzi modyfikacje w tym względzie i najpewniej koszyk świadczeń podstawowych skurczy się boleśnie, aby zblizyć się do tego, co już teraz serwuje się naszym rodakom na wyspach. howgh.
Mleczko - od wczoraj wprowadzamy całkowitą rezygnację z butleki z mlekiem. Krótko mówiąc: butleka Twój wróg ;) Mamy dość kłopotów z ssaniem kciuka (cholera, mądra Polka po szkodzie ... ), i pozostajemy przy kaszce mleczno-ryżowej na kolację przed kąpielą, serka/jogurtu/twarożku etc. na drugie śniadanko i dodatków mlecznych i jogurtowych. Więc jeśli to komuś pomoze, są różne szkoły żywieniowe. A jedzenie rok czasu tego samego na kolację jest nudne ;)
Szczepienie - Basiu nam się 3 dni po szczzepieniu przytrafiła 3dniówka. A z tego, co mi wiadomo (info przekazywane z babci prabaci ;) jeśli chore dziecko śpi, nie należy my przeszkadzać, bo się regeneruje :) Maja spała ok. 1,5 dnia. Z przerwami na picie i kroplę zupki/kaszki.
ufff. się napisałam.. Mam małego agresorka dziś i musiałam się gdzieś wyżyć... ::)
 
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.

U nas niestety dziś bez zmian. Amelka cały dzień miała temp. 38o, a w nocy i teraz wieczorem nawet 39. Kurcze, nie wiem, czy to jest tylko reakcja na szczepienie, czy coś dodatkowo sie przypałętało.
 
Basiu-życzymy Amelce zdrówka.

U nas też nie lepiej,od dwóch dni chorujemy z Adulkiem na grypę żołądkową.Wtedy to żyć się odechciewa.A-nie bębę przynudzać.Basiu Ada też miała niedawno tę szczepionkę i te nasze dzieci są osłabione a potem łapią wirusy.
 
Aniu :-* :-* :-*, Wam także życzymy zdrówka.

Może to i prawda, że te nasze dzieci są osłabione po szczepieniu i łapią jakies wirusy. Byłam dziś u pediatry i ta stwierdziła, ze to niemożliwe, żeby to była reakcja poszczepienna, bo gorączka po tym szczepieniu wychodzi dopiero po 5-6 dniach. czyli tak jak pisała Ola. Prawdopodobnie jest to jednak trzydniówka, ale to powinno okazać się jutro.
 
reklama
Do góry