reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

Dziewczyny mam pytanie czy któreś z Waszych dzieciaczków ma problem ze swędzącą główką. U mojego Eryka (4 m-ce) jest to ciemieniucha ale strasznie go swędzi (a nie powinna), najbardziej w nocy. Zakładam mu czapeczkę na noc żeby nie mógł się drapać bo nie jestem wstanie czuwać nad nim cały czas. Poradźcie co robić.
 
reklama
ja tez i zastanawiam sie czy kupowac wodniaka...

Jest na pewno tańszy od tych z filtrem hepa,ja sama urzywam zwykłego...

Po wczorajszej wizycie u pediatry wyszłam przybita.Po pierwsze uświadomił mnie że nawet niewielka ilość alergenu będzie powodowała wysypkę i ścisłe przestrzeganie diety jest niezbędne żebym mogła Konstancję karmić cycem a jeżeli nie będzie poprawy to bebilon pepti:-:)-(Bo będzie uczulała sie na coraz to inne rzeczy i grozić jej będzie astma.Teraz mam zakaz na nabiał,jajka,gluten,owoce cytrusowe(po bananach ją "pięknie" wysypało),truskawki,maliny i pozomki,kurczak i wołowina też są beeee.Przepisał ketotifen inie dał żadnych sterydów bo jeszcze zdążymy się nimi nasmarować i chwała mu za to:tak::tak:

Rubi dzięki za inspirację pamiętnikiem alergika.Taki zeszycik to wielka pomoc w mojej sytuacji,wpisuję tam wszystko co jem reakcje Tiny i ewentualnie kiedy ustępują objawy.
 
adusia...
twoje malenstwo juz ma wysypki a moj Jasiek ponad pol roku ukrywal swoja alergie ;-/

a co do odkurzacza to bardziej chodzi mi o mozliwosc prania dywanow... na wsi u rodzicow wynosilam wiosna dywan i pralam na mokro ;-) rok temu dywan wisial chyba tydzien na plocie bo ciagle padalo ;-) teraz z 4. pietra znosic dywany i wozic do rodzicow... kolezanka ma pioracy odkurzacz ale ma go ponad 10 lat a technika poszla do przodu, sa nowe modele... cuda na kiju itp. a ja sie w tym zupelnie nie odnajduje ;-(
wyczytalam tylko ze woda po takim odkurzaniu jest strasznie brudna (okreslena jako "syf", "bloto") no i przy czyszczeniu mozna mdlosci dostac... nie wiem czy gra jest warta swieczki....
 
Tak ,najważniejsze że są już zdiagnozowane te nasze szkodniki:tak::tak::tak:.

A co do odkurzacza to mam takie samo pojęcie o nich jak ty niestety:-:)-:)-(
 
Doświadczone kobietki powiedzcie czy to alergia i czy mam szukać alergologa.
Michaś ma 3,5 m-ca, karmiony cycem, całą ciążę nie "pasowało" mi jedzenie. Jadłam bo czułam głód ale po wszystkim miałam większy lub mniejszy niesmak. Nie spożywałam nabiału. Po urodzeniu nadal unikałam jakiegokolwiek nabiału i jaj. Syn ma okropne wzdęcia i boli go brzuch, stolce ze śluzem. Noce to jeden wielki koszmar, pobudki co godzinkę, prężenie się i wicie. Odstawiłam dodatkowo gluten stolce poprawily się ale gazy nie minęły. Odstawiłam więc ryż w każdej postaci i jadam ziemniaki, buraki, mięso indycze, drób i wieprzowe , jabłko dziennie, kaszka kukurydziana i jaglana (ale jestem głodna), pijam herbatę i wodę. Dostaje probiotyk biogaia. Na skórce pojawiły się krosteczki przypominające strupki, lekko zaczerwienione ( kąpiel w otrębach + siemię i smarowanie emolium pomogła), skórka jest lekko szorstka (jakby gęsia skórka).
Korzystam z waszych rad i prowadzę dziennik ale raczej obserwuję nie to co dokładam do diety tylko to co eliminuję :( Pewnie za chwilę odstawię drób i kicha zostanie malutko :((
A może mylę się, może to nie alergia tylko niedorozwój ukł. pokarmowego a skórka to wynik alergii pokarmowej... Co o tym myslicie. W rodzinie alergia występuję, ale przecież ja stosowałam profilaktycznie dietę :(
 
WAZNE!!! w ksiegarni Klubu Dla Ciebie kupilam wczoraj ksiazeczke Jill Eckersley, Jak sobie radzic z alergią u dziecka, Łódź 2007 - u mnie jest w tej chwili wyprzedaz i kosztowala mnie ona az 5,77 zł. ;-)

poczytalam troche i musze powiedziec ze... w Anglii jest chyba mniej alergologow niz u nas, ksiazka jest fajnie napisana, choc na kilka bledow (np. w jednym miejscu ryz zalicza do produktow glutenowych)

no i juz chyba wiem jak to jest z alergia ktora sie obserwuje u dziecka a na testach jej nie ma... dziecko ma nietolerancje na ten czynnik (alergen) ktora nie powoduje reakcji ze strony ukladu immunologicznego co wcale nie znaczy ze dziecku ten czynnik/produkt/alergen nie szkodzi!!!
polecam ta ksiazeczke - wiedzy nigdy za wiele ;-) jak u was nie ma jej w tej cenie to moge kupic u siebie i wyslac poczta ;-) wczoraj zostawilam jeszcze 3 takie ksiazeczki ale nie sadze zeby sie ludzie o nie zabijali - gdyby mialy wziecie nie bylyby tak mocno przecenione (pierwotna cena 19,90zl)

Doświadczone kobietki powiedzcie czy to alergia i czy mam szukać alergologa.
Syn ma okropne wzdęcia i boli go brzuch, stolce ze śluzem. Noce to jeden wielki koszmar, pobudki co godzinkę, prężenie się i wicie. Odstawiłam dodatkowo gluten stolce poprawily się ale gazy nie minęły. Odstawiłam więc ryż w każdej postaci i jadam ziemniaki, buraki, mięso indycze, drób i wieprzowe , jabłko dziennie, kaszka kukurydziana i jaglana (ale jestem głodna), pijam herbatę i wodę. Dostaje probiotyk biogaia. Na skórce pojawiły się krosteczki przypominające strupki, lekko zaczerwienione ( kąpiel w otrębach + siemię i smarowanie emolium pomogła), skórka jest lekko szorstka (jakby gęsia skórka).
Korzystam z waszych rad i prowadzę dziennik ale raczej obserwuję nie to co dokładam do diety tylko to co eliminuję :( Pewnie za chwilę odstawię drób i kicha zostanie malutko :((
A może mylę się, może to nie alergia tylko niedorozwój ukł. pokarmowego a skórka to wynik alergii pokarmowej... Co o tym myslicie. W rodzinie alergia występuję, ale przecież ja stosowałam profilaktycznie dietę :(

na samym poczatku - idz z dzieckiem do lekarza!!!
Twoja dieta... - przede wszystkim odstawilas tyle produktow w ciagu 3,5 miesiaca ze nie sadze abys byla w stanie w tak krotkim czasie wytropic alergen!!! odstawiasz produkt i czekasz min. 10 dni na ustapienie objawow!!!
spokojnie i powoli...
druga sprawa - piszesz ze odstawilas gluten a jesz kasze jaglana??? jedyna kasza uznawana za bezglutenowa jest kasza gryczana a i tak nie jest bezpieczna dla bezglutenowcow poniewaz jest produkowana w zakladzie gdzie moze miec stycznosc z kaszami i produktami glutenowymi!!! wiesz ze glutenem zanieczyszczony moze byc...ocet? ze bialko mleka i gluten moze siedziec w... kwasku cytrynowym? ze pasztety sa zazwyczaj glutenowe i mleczne?
moj Jasiek jest od 2 lat na diecie b/g i absolutnie nie mam pewnosci ze nie je niczego w czym moze byc gluten czy bialko mleka krowiego ;-(

a co do profilaktycznej diety w ciazy to zdania sa podzielone - jedni mowia ze trzeba eliminowac potencjalne alergeny a inni ze trzeba stosowac diete dopiero jak u narodzonego juz dziecka pojawia sie objawy... 26 maja ide do alergologa i pogadam z nia na ten temat choc konsultowalam sie z dietetyczka, ktora kazala stosowac zwykla dobrze zbilansowana diete i nie eliminowac czegos bo nie wiadomo co dziecku bedzie szkodzilo i czy w ogole bedzie alergikiem a taka eliminacja waznych produktow moze sie odbic zle na jego rozwoju w zyciu plodowym...

KAgga - zapisz sie do alergologa (prywatnie bedzie duzo szybciej!!!) i dokladnie przeanalizuj jadlospis - moze tylko Ci sie wydaje ze wyeliminowalas jakas grupe produktow a wcale tak nie jest... no i eliminuj produkty stopniowo a nie na hurra ;-)

powodzenia ;-)
 
A ja mam juz powoli dość .w poniedziałek wypiłam mleko sojowe we wtorek,środę też nie dużo szklanke dziennie wczoraj stan skóry się pogorszył powrót czerwonych krost i bóle brzuszka z odpowiednimi kupami.A dziś rano to zupełny hardcor buzia jak pomidor spuchnięta tak że oczy ledwo otworzyła dobrze że normanie oddychała normalnie masakra z tych krostek coś się sączy robia się ranki uszy to wogóle nie wyglądają po prostu tragedia.Lekerz zalecił dodatkową dawke syropu i letnie kompresy żeby twarz otęchła w razie braku widocznej poprawy szpital i zakaz bezwzględny eksperymentów kulinarnych.W tej chwili mam wrażenie że jest lepiej ale mała śpi z rodzicami bo się boję...
 
rubi dziękuję za odpowiedź. Jestem juz zapisana (prywatnie) do alergologa i we wtorek mamy wizytę. Z tą kaszą jaglaną to okropna wpadka :-(. Dziś rano jadłam i nie wiem jak szybko przenika to do mleka matki ale mój Bączek jest dziś wyjatkowo marudny i nie może spać w dzień bo boli Go brzuch> Czy to możliwe aby tak szybko..? Jak nie to pewnie jeszcze cos innego......
Masz rację w krótkim czasie odstawilam dużo produktów ale mój zamysł byl taki, aby zostawić minimun takie podstawowe i stopniowo dodawać, już na spokojnie, dając sobie czas na obserwację. Oczywiście notując :tak:
 
rubi jeszcze raz sprawdziłam w internecie czemu podkusiło mnie na tę kaszę jaglaną...i ją własnie + gryczaną zalecają dla osóB uczulonych na gluten. Ale o tym, że w czasie pozyskiwania ich moze dojśc do zanieczyszczenia glutenem też niestety slyszalam :-(
 
reklama
hmmmm.... za ta kasza jaglana sprawdzilam tu i owdzie... w necie pisza ze mozna ale znajomi cierpiacy na celiakie jej nie polecaja - powod - zanieczyszczenie. Przestrzegali przed kasza jaglana firmy"KRAW PAK" w opakowaniach 500g. no i powiedzieli ze jak juz chcesz to musisz kazda porcje kaszy jaglanej czy gryczanej dokladnie przebrac - kazde ziarenko musisz poogladac!!! oni osobiscie zadnej kaszy nie jedza nie rozumieja natomiast dlaczego odstawilas ryż???

do zanieczyszczenia moze dojsc w roznych okolicznosciach - na polu, w czasie zbiorow i potem w fabryce. firmy produkujace zywnosc bg nie produkuja kasz! kupujesz kasze z zakladu gdzie obok kaszy jaglanej czy gryczanej produkuja inne kasze... przy diecie bg nie mozesz sobie pozwolic nawet na smarowanie jednym nozem chleba glutenowego i bezglutenowego!!! na uzywanie deski do krojenia na ktorej chwile wczesniej bylo cos glutenowego (nawet okruszki chleba pszennego czy maki)...
gluten mozesz miec w soku owocowym (na etykietce jest napisane syrop glukozowo - fruktozowy... niekiedy jest on zageszczany skrobia pszenna...) czy w jogurcie...
cos takiego jak dekstryna - moze, ale nie musi byc wytwarzana z pszenicy...
hydrolizowane bialko roslinne... tylko nie pisze juz producent z jakiej rosliny uzyskal ten hydrolizat a pszenica to tez roslina ;-(
wiesz gdzie moze cie czekac spotkanie z glutenem? na durnej poczcie - klej na znaczkach moze zawierac produkty maczne wiec uzywaj do zwilzania znaczkow poduszeczki z woda!

jak widzisz pulapka jest na kazdym kroku - generalnie zasada jest prosta - kupujesz podstawowe produkty bezglutenowe i z nich sama przygotowujesz posilki. Jesli jestes z Krakowa to masz pod nosem pierwsza w Polsce (i jedyna) restauracje dla osob na diecie bg
jesli potrzebujesz jakihs przepisow to daj znac - mam maly zestawik ;-)

na poczatku tez czulam sie jak dziecko we mgle ale teraz jest juz lepiej - glownie dlatego ze jak nie mam 100% pewnosci to Jasiek nie dostaje takiego podejrzanego produktu


pozdrawiam

podaje ci liste z forum dla celiakow - forum.celiakia.pl - celiakia, gluten, dieta bezglutenowa, produkty bezglutenowe, glutenfree - Zobacz temat - Co Dozwolone a co Zabronione
masz tu podane co mozesz jesc, na co uwazac a czego absolutnie ci nie wolno. no i wazny jest komentarz!!!
 
Do góry