reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy nastepne dziecko????

Jaka różnica wieku między rodzeństwem będzie/albo jest??

  • 1 rok

    Głosów: 5 8,8%
  • 2 lata

    Głosów: 19 33,3%
  • 3 lata

    Głosów: 17 29,8%
  • 4 lata

    Głosów: 7 12,3%
  • 5 lat

    Głosów: 6 10,5%
  • 6 lat

    Głosów: 0 0,0%
  • 7 lat i więcej

    Głosów: 4 7,0%

  • Wszystkich głosujących
    57
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Witam was:)
Halooo czy tutaj jeszcze ktoś zagląda?

Witam!przegladam ten watek z checi posiadania dzidziusia drugiego,ale decyzji i odwagi brak mi i mojemu mezowi na powiekszenie rodziny!a ja nie chcialabym zeby roznica byla duza jesli bysmy sie zdecydowali,a wlasciwie to czas goni corcia ma dwa lata skonczone a produkcja nie zaczeta nawet!!!!!!:-)
 
Witam!przegladam ten watek z checi posiadania dzidziusia drugiego,ale decyzji i odwagi brak mi i mojemu mezowi na powiekszenie rodziny!a ja nie chcialabym zeby roznica byla duza jesli bysmy sie zdecydowali,a wlasciwie to czas goni corcia ma dwa lata skonczone a produkcja nie zaczeta nawet!!!!!!:-)

Zyta witaj:)
My z mężem od samego początku wiedzieliśmy że dwójka dzieciaczków musi być lecz długo dyskutowaliśmy kiedy zacząć starania o drugiego bobasa i podjęliśmy.
Zaczynamy po nowym roku,mam nadzieję że rok 2011 będzie szczęśliwy:))
 
:-)trzymam za was kciuki agnieszka.kk,ja bede rozmawiala z mezem jeszcze musimy przedyskutowac za i przeciw,chociaz tego drugiego nie biore pod uwage!bardzo bym chciala,chociaz obawy mam,jak kazda pewnie matka:-).pozdrawiam!
 
:-)trzymam za was kciuki agnieszka.kk,ja bede rozmawiala z mezem jeszcze musimy przedyskutowac za i przeciw,chociaz tego drugiego nie biore pod uwage!bardzo bym chciala,chociaz obawy mam,jak kazda pewnie matka:-).pozdrawiam!

Nie dziękuję:)
Obawy będą zawsze lecz pozytywne myślenie pomaga.
Powodzenia w rozmowie z mężem.Mam nadzieję że się zgodzi a może razem w tym samym czasie będzie dane nam się starać:)
 
Co jeszcze bym chciala dopisac,to ze mamy bardzo madra corcie jak na ten wiek,ona jest moim jak by tu powiedziec,bardzo by chciala w domu dzidzie tak mowi jak widzi male dzieci gdzies na miescie czy tez w telewizji,hm lalami i misiami wprost pieknie sie bawi,przytula tak jakby wiedziala jak sie opiekuje niemowlakami:-),wiec jest moim tak jakby doradca w tej sprawie:-D!pozostaje aby mi przekonac meza!
 
Co jeszcze bym chciala dopisac,to ze mamy bardzo madra corcie jak na ten wiek,ona jest moim jak by tu powiedziec,bardzo by chciala w domu dzidzie tak mowi jak widzi male dzieci gdzies na miescie czy tez w telewizji,hm lalami i misiami wprost pieknie sie bawi,przytula tak jakby wiedziala jak sie opiekuje niemowlakami:-),wiec jest moim tak jakby doradca w tej sprawie:-D!pozostaje aby mi przekonac meza!

Zyta fajnie że córeczka ma takie podejście do dzieci.
Na pewno będzie pomagała mamusi przy braciuszku/siostrzyce :)
 
5 latek. bawią się razem, a jednocześnie starszy się opiekuje młodszym. Ja też mam już jedno odchowane i na nowo mam przygodę z malutkim ;)
 
a z własnego doświadczenia jak myślicie - kiedy jedynak lepiej "przechodzi" pojawienie się rodzeństwa- kiedy jest młodsze, czyli róznica jest około 2 lat, czy kiedy róznica wynosi około 5 lat?
 
reklama
Witam serdecznie! Mój synek ma w tej chwili 21 miesięcy. Cały ten czas byłam nim tak zajęta, że w ogóle nie myślałam o forum, a myśl o drugim dziecku przerażała mnie. Pragnieniem drugiego dziecka zaraził mnie mój mąż i już nie mogę się doczekać! Gdybym teraz zaszła w ciążę to różnica byłaby 2,5 roku. Cały czas myślę o tej ciąży jakby to był mój pierwszy raz! A wydawało mi się, że to będzie niemożliwe, że za drugim razem to już nie będę się tak cieszyć, bo będę miała zbyt dużo obowiązków przy pierwszym dziecku...Pozdrawiam wszystkie "podwójne" mamy!

Nie mam własnego doświadczenia w kwestii zazdrości i różnicy wieku między rodzeństwem - ale wśród znajomych i rodziny obserwuję jedną zasadę - nie ma znaczenia różnica wieku - znaczenie ma jakie tricki zastosujemy, żeby starsze dziecko było jak najmniej zazdrosne - starsze dziecko musi mieć bardzo dużo uwagi, najlepsza jest czyjaś pomoc w tym momencie - trzeba robić wszystko aby życie starszego dziecka nie uległo całkowitej zmianie. Jedna z rad to wszelkie zmiany (np. zamiana łóżeczka) wprowadzać na kilka miesięcy przed pojawieniem się dzidziusia. I znajdować jak najwięcej czasu dla starszaka, żeby nie odczuwał, że coś stracił. Hmmm ale to piękna teoria...Jeszcze nie wiem, co życie przyniesie...Po pierwszym dziecku wiem, że wszelkie piękne teorie niewiele mają wspólnego z życiem..
 
Ostatnia edycja:
Do góry