reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy lekarz potwierdzi ciaże?? :)

mamaczarusia nikt się nikogo nie uczepił,niech robi przecież co chce,ale staranie się o dziecko po 3 miesiacach znajomości...i stwierdzenie,że to była przemyślana decyzja...Ledwo co go poznała i już mieli dobrze przemyślaną decyzję o dziecku to w takim razie gdy go poznała odrazu mu powiedziała,ze lekarz jej dał 4 lata na zajście w ciąże,przecież to powinno odstraszyć każdego faceta Przecież mają 4 lata,mogą za rok,wad lub trzy,a jak za 5 to co już nie zajdzie...żadna diagnoza nie jest bombą z licznikiem...skad lekarz wie,że ma tylko 4 lata,organizm ludzki jest nieprzewidywalny,a nie zaprogramowanym robotem ...


Wiesz co my sie nie zmamy 3 miesiace tylko po aręczynach tyle jesteśmy a znamy sie ponad 9 lat bo mieszkamy od dzieciństwa koło siebie;)









 
reklama
co wy sie tak uczepilyscie tej malwinki??? chce miec dziecko to jej decyzja nie wam osadzac jej ewentualna dojrzalosc nie znacie wszyskich konkretów to nie spisujcie wyroku! dojrzalosc nie jest uwarunkowana wiekiem. osobiscie znam kilku 30-stolatków którzy glupota przewyzszaja niejednego nastolatka! czlowiek nie staje sie dojrzalym po uplywie okreslonego wieku. mogla równiedobrze zataic swój wiek i wtedy nie byloby tematu.


picture9020.jpg



Dziekuje za poparcie kochana jesteś to prawda ze w tym wieku to że chce mieć dziecko to tylko moja włącznie moja sprawa i nikt nie powinien mnie oceniac. Ale powiem że nie jestem trafiłam wczoraj wieczoram do szpitala ale było już zapóźno na uratowanie dziecka dostałam krwawienia i niestety przez głupiego gina straciłam dziecko bo powiedział ze nie jestem w ciazy i wypisał tabletki na wywołanie miesiaczki a byłam w 2 miesiacu ciąży:(:(:(:-:)-:)-:)-( Teraz już wiem żeby nie słuchać lekarzy tylko było trzeba isć do innego:(:(:(










 
Wszystko jasne, straciłaś dzieciątko dlatego masz aż 4 lata lub tylko 4 lata. Ja straciłam maleństwo w 2 miesiącu ciąży, lekarze od razu kazali mi się starać o drugie. Kochana nadal uważam że jesteś młoda 18 lat i już dziecko. Poczekałabym ze 2 lata jeszcze, ale to Wasza sprawa, nie chcę nikogo oceniać po paru postach jak mnie oceniano, jeśli jesteście pewni, dojrzeliście d tej decyzji, to powodzenia, trzymam kciuki aby teraz wszystko się udało.
 
nie będę się doszukiwać niczego w tym bo nie warto wałkować tematu :rofl2: ale leki na wywołanie miesiączki to stosowanie np.duphastonu,luteiny dopochwowej lub też podjęzykowej,ja nigdy nie miałam regularnych cykli i bardzo wiele razy miałam wywoływany okres progesteronem,a progesteron to nic innego jak hormon "działający" w nas od owulacji do okresu,więc podaje się go przez kilka dni i odstawia,po kilku dniach od odstawienia jest okres,a jeśli komuś w tym czasie (podczas owulacji od której się go bierze na ogół)uda się zajść w ciąże to te leki nie szkodzą dziecku a pomagają i ew.podtrzymują ciąże.

I nie twierdze,że znacie się 3 miesiące a wspomniałam,że po 3 miesiacach bycia razem (bycia a znania się to jest duża różnica) zdecydowaliście się na dziecko.
Napisałaś,że rok starasz się o dziecko,a jesteście ze sobą troszkę ponad rok więc po tych 3 miesiącach bycia razem zdecydowaliscie się na dziecko...

Poronienia się niestety zdarzają (były,są i będą)sama straciłam dziecko,a w obecnej ciąży od 26 tygodnia leże praktycznie plackiem by nie urodzić przedwcześnie ze względu na problemy z bardzo skróconą szyjke i skurcze,maluch też gdzieś od 28 tygodnia jest bardzo nisko i tymbardziej musze na siebie uważać.

Robale skąd to stwierdzenie,że straciła dziecko i dlatego ma 4 lata...zaden lekarz nie powie tego pacjentce,że jak straciła dziecko to ma wyznaczony termin na zajście w ciąże.
Po poronieniu samoistnym można odrazu się starać,po zabiegu czyszczenia radzą odczekać 3 miesiące...Ja miałam zabieg,ale nie czekałam,bo dobrze się mną zajeli i bardzo szybko wróciłam do formy i w 1 cyklu po zabiegu zaszłam w ciąże,a teraz to tylko na badaniach słysze że maluch rozwija się bardzo dobrze i nie żałuje decyzji,ze tak szybko się postaraliśmy o dziecko,ale strach i niepewność towarzyszą mi od poczatku ciąży...

malwinkakcp ale jak chcecie dziecko to ja
Was nie będę zmuszać do innej decyzji,najpierw to bym zmieniła lekarza i porobiła podstawowe badania
 
Ostatnia edycja:
no właśnie moja siostra miała problem, bo jej okres trwał 12 dni i w 12 dniu poszła do lekrza, przpeisał jej duphastron, przestałą krwawić, a po 4 dni znowu do stała okres :szok:
 
no właśnie moja siostra miała problem, bo jej okres trwał 12 dni i w 12 dniu poszła do lekrza, przpeisał jej duphastron, przestałą krwawić, a po 4 dni znowu do stała okres :szok:

moja znajoma z innego forum miała to samo.
Tak działa progesteron,hamuje krwawienie bo nie pozwala na złuszczanie się endometrium,ale po odstawieniu krwawienie wraca tym razem z odstawienia.
Ja sama brałam progesteron do 20 tygodnia

Ale juz się nie udzielam,bo ktoś jeszcze stwierdzi że jestem chamska :eek: a mi już hormony walą do głowy na tej końcówce ;-)
 
moja znajoma z innego forum miała to samo.
Tak działa progesteron,hamuje krwawienie bo nie pozwala na złuszczanie się endometrium,ale po odstawieniu krwawienie wraca tym razem z odstawienia.
Ja sama brałam progesteron do 20 tygodnia

Ale juz się nie udzielam,bo ktoś jeszcze stwierdzi że jestem chamska :eek: a mi już hormony walą do głowy na tej końcówce ;-)

no i potem nie ma juz strachu ze krwawienie powróci?
mi narazie lekarz przepisał 2 opakowania. a biore 2 razy dziennie po 1 tabletce
 
to bierz nadal ;-) gdzieś wyczytałam,że w 12 tygodniu łożysko produkuje progesteron,ale lekarze i tak nie chcą odstawiać progesteronu wcześniej niż w 20 tygodniu.Krwawienie moze powrócić,ale nawet z innych przyczyn np.dźwigniesz coś ciężkiego...i kosmówka się odczepi...ale jeśli miałaś plamienie czy krwawienie to na pewno do 20 tygodnia będziesz brała leki

Ja brałam od początku ciąży 2 x duphaston i 2 x luteine dopochwowo,w 16 tygodniu odstawiono mi duphaston,a luteine od tamtej pory stosowałam 3 x dziennie po 1 tabletce.
W 19 tygodniu zostało mi 20 kilka tabl. i lekarka powiedziała mi,że mam zmniejszać sobie dawke tak by nie odstawić nagle i by do końca opakowania odstawić je całkowicie i poszło dobrze,jednego dnia po odstawieniu troszkę brzuch mnie bolał,ale to tylko przez jeden dzień i już było ok :-) bo zafundowałam sobie trochę no-spy w te dni po odstawieniu
 
Ostatnia edycja:
to bierz nadal ;-) gdzieś wyczytałam,że w 12 tygodniu łożysko produkuje progesteron,ale lekarze i tak nie chcą odstawiać progesteronu wcześniej niż w 20 tygodniu.Krwawienie moze powrócić,ale nawet z innych przyczyn np.dźwigniesz coś ciężkiego...i kosmówka się odczepi...ale jeśli miałaś plamienie czy krwawienie to na pewno do 20 tygodnia będziesz brała leki

Ja brałam od początku ciąży 2 x duphaston i 2 x luteine dopochwowo,w 16 tygodniu odstawiono mi duphaston,a luteine od tamtej pory stosowałam 3 x dziennie po 1 tabletce.
W 19 tygodniu zostało mi 20 kilka tabl. i lekarka powiedziała mi,że mam zmniejszać sobie dawke tak by nie odstawić nagle i by do końca opakowania odstawić je całkowicie i poszło dobrze,jednego dnia po odstawieniu troszkę brzuch mnie bolał,ale to tylko przez jeden dzień i już było ok :-) bo zafundowałam sobie trochę no-spy w te dni po odstawieniu


no ja narazie biorę tak jak kazał, ale dziś właśnie wybieram się do innego lekarza, zobaczymy co on powie :-)
 
reklama
w poprzedniej ciąży też brałam duphaston,ale los chciał inaczej i nasz iskierka umarła...wady,zbyt słabe serduszko...wiele mogło być powodów.
Po odstawieniu duphastonu wtedy nie poroniłam samoistnie i musiałam iść na zabieg.Chociaż teraz zauważyłam w szpitalach,że coraz częściej podają tabletki na wywołanie skurczy i na samoistne poronienie.

Ale zobaczysz,że do ponad 20 tygodnia będzie Ci się ten czas dłużył,a potem poleci i nawet nie zauważysz a będziesz w ponad 30
 
Do góry