reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmimy...

Mrowa- Wiadomo ze kiedys bylo inaczej, teraz to wszystko sztucznie rosnie i wogule, ale to nie bylo tak dawno temu bo moja najmlodsza kuzynka ma 12 lat.

Iza- tak tutaj wogule amerykani to sie nie przejmuja czy dziecko zachoruje czy nie. Niemowleta bez czapek i bez skarpetek niewazne czy cieplo czy zimno. I z piciem jest tak jak muwisz wszystko z lodowki zimne. Tak samo jak lezalam w szpitalu jak maly sie urodzil to na poroduwce tutaj to dzieci sa w pieluszce tylko i takim cienkim kaftaniku, i takim kocem cienkim jak scierka jakas owinete :baffled: w Poslsce tez tak??? A gdzie mieszkalas w stanach?
 
reklama
pytanie za 100punktów z troche innej beczki czy podawala która Gripe Water w inny sposób niz z lyzeczki.
Kaya nie toleruje niczego co chce jej wcisnac na łyzeczce pluje i sie krztusi.Raz juz jechalam na pogotowie(podalam jej GW lykła jak pelikan i zaczela banki nosem i ustami wypuszczac ,cała czerowna itd. ja miałam chyba wtedy zawał) ale w drodze napotkalismy ambulans doktor ja obejrzal i bylo ok:-:)zawstydzona/y:
Moze mozna to z woda rozcieczac albo dodac do mleka na ulotce nic takiego nie znalazłam. HELP ME ?????
 
Befatka a spróbuj strzykawka tylko ajk bedziesz wstrzykiwac to wstrzykuj od policzka to nie poleci do gardła i nie dostanie odruchu wymiotnego
ja podawałam meli i teraz Kondziowi w taki sposób:tak:
 
Dusia - 30 min na pd od San Francisco. Miasteczko San Ramon.
a w Polsce to nie tak :-) tesciowa patrzy na mnie jak bym dziecko uniesczzesliwiala kiedy nie zaloze synkowi czapki keidy lezy w wozku a na dworze 20st i bezwietrznie.
Zimne z lodowki to juz w ogole najwieksze zlo wiec raczej nie bede tego praktykowac bo mi dziecko zabiora :D
Rodzice dziecka w usa tlumaczyli mi ze podgrzane mleko wolniej sie trawi, nigdy tych rewelacji nie sprawdzalam . A co dziwne dzieci pily zimne non stop i nie chorowaly .

Befatka ale sytuacja! Dobrze ze wszytko sie dobrze skonczylo
a z woda koperkowa to faktyznie albo strzykawka albo w aptece sa specjalne aplikatory do lekow,
 
Befatka - moja bratowa odkręcała też smoczek od butelki, lała w niego tą wodę i mała zasysała.
A strzykawką też bardzo dobrze idzie - byleby, jak pisała Mrowa - po policzku puszczać.
 
Ja tez malemu dawalm w sztrzykawce.

Iza- u mnie to samo tesciowa to caly czas gada ze ja malego za lekko ubieram. Jak wyszedl ze szpitala to jak przyszla w odwiedziny i mial ubrane body z dlugim rekawem i pajaca, i akurat dostal czkawke to stwierdzila ze jest mu zimno, niewiem chyba mialam go pod koldra trzymac. teraz chodzi w krutkim rekawku i spodenkach bo juz sie zaczynaja upaly, jeszcze tesciowa tego niewidziala bo pojechala do polski na wakacje jak wruci to chyba kobieta zawalu dostanie. ;-)
To w fajnym miejscu mieszkalas, ja to calkiem po drugiej stronie :-D Dlugo bylas w stanach??
 
Dzieki dzieczyny
Ninja z tym smoczkiem od butelki tez próbowalam ale jak mala poczula ze to ta woda to prawie mi z kolan uciekła,chyba ma wstret biedaczka spróbuje ze strzykawka

Co do podgrzewania mleka w szpitalu podgrzewalysmy pod karnem a dodam ze wrzatek tam nie lecial;-)Pielegniarka mi powiedziała zebym sie cieszyla bo kilka lat wczesniej był zakaz podgrzewania i dzieci piły mleko z lodówki i tez zyły:baffled::no:No to mnie zatkało bo co miałam mowic:)

 
Przemko je i pije różne rzeczy z lodówki od dość dawna, no i lody też często jada. Jak zostawiałam dla niego odciągnięte mleko to dostawał je w temperaturze pokojowej. Jak gdzieś szliśmy, to obiadki ze słoiczków też dostawał niepodgrzane. W domu chodzi cały rok bez kapci, ale jak idziemy do kogoś, gdzie są kafle na podłodze, to biorę mu kapcie, u nas jest parkiet i dywany to w stopy jest ciepło.
Befatka, tez mi się wydaje, że strzykawka jest najlepsza do leków. Jak Przemko był mały to mu nawet przez sen podawałam (no chyba, że lek był gęsty albo lepki to nie), ale właśnie bardzo wolno i po policzku, żeby się nie zakrztusił.
 
Befatka ja podaję zakraplaczem. Zmierzyłam ile to jest łyżeczka i okazało się, że cały zaklaplacz (czyli jedno zaciśnięcie)
 
reklama
ja podaje w taki sposón ze mam miarki wciagam eku tye ie trzeba kładam smoczka od buteki i wstrzykuje tam i Nikoś adnie wysysa a eki w kropekach podaje łyżeczka bo Nikos sobie z nią świetnie radzi :)
 
Do góry