reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie

a ja nie będę chwalic syna, ze ładnie je wszystko co mu podam, bo pewnie go przechwalę i jutro zacznie mi wybrzydzać i wszystkim pluć :-D:-D:-D, więc żeby nie było - NIE CHWALĘ ;-)

agacio-ja uwielbiam kaszki i zupy mleczne - dziś sobie zrobiłam manne, ale taką prawdziwną na mleczku....mniaaaam


a z piciem jest mały problem - od pewnego czasu zaczełam mu dawać herbatki i soczki i teraz mi wodą gardzi!!!:wściekła/y: i co to będzie jak go zacznę odstawiać od nocnego cyckowania :confused: nie chce mu dawać słodzonych napojów w nocy :-(
 
reklama
ale produkujecie :szok:
lepi pytałaś o mleko krowie... wiesz ogolnie się nie podaje , ale w małych ilościach z pewnoscią dziecku nie zaszkodzi :tak:
kiedyś piło się tylko mleko krowie i żyjemy , nasi rodzice też i dziadkowie...:tak:

ja kanapki daję z różnymi serkami do niektrórych dodaje zioła :tak:
z wędlinką , z jajkami , czasami sama robnię jakś papkę na kanapkę do smarowania z różnych składników które może jesc :tak:daję tez mięsko...
no róznie można pokombinowac ,.. czasem z masłem czasem bez , zalezy co nakładam ;-)

kaszki też zjada chętnie , zupki uwielbia , najbrdziej pomidorówkę i rosołek :-)
a i szczawiowa jej smakuje :-)
obiadki też zjada.... raz domowe, czasem kupne.... różnie bywa

co do picia to nie pije za bardzo nic innego niż mleko , a jak już to wodę albo czasem soczki z bobovity

 
Alex cieszę się że Oli zupki lubi a i do innych rzeczy napewno się przekona:tak:. Jeśli chodzi o picie z butelki chyba musi wkroczyć tata, zasadź mu kopa na rozpęd i niech on karmi Oliwierka butlą. Ty kojarzyrz mu się z cycem i pewnie mały nie rozumie dlaczego ma cycać z butelki skoro cyc w zasięgu dzióbka.

Gag weź nie pisz już o tych grysikach;-) Myśle że Staś w nocy na śpiocha wodę wyżłopi bez problemu:tak: Właśnie te herbatki to o doopę rozbić sam cukier:no:

Kamcia mmmmmm zupa szczawiowa już drugi raz o niej wspominasz i coraz większego smaka mam na nią tylko skąd szczaw wziąć? Emcia widzę nie ma problemu z jedzeniem i oby tak dalej. Podsunęłaś mi pomysł na pasty na kanapkę dla małego także dzięks:-)
 
Ostatnia edycja:
Ania pisałam właśnie ostatnio że Franek nie ma zębów a naprawdę świetnie sobie radzi z jedzeniem kanapeczek:tak: Czasem daję mu żeby sam ugryzał, a czasem kroję na małe kęsy i stawiam przed nim na talerzu, pierwsza opcja jest napewno czystrza:-D Daję chlebek normalny albo ciemne pieczywo tylko bez ziaren, na to masełko albo jak już wcześniej pisałam pieczona pierś kurza lub z indyka, albo biały serek z koperkiem. Teraz Kamcia podsunęła mi świetny pomysł na pastę np żółtko utarte z odrobiną sklarowanego masła do tego grobno posiekane mięsko alb łosoś i coś zielonek pietruszka albo koperek. Dawniej dla nas robiłam takie pasty do kanapek i zupełnie mi to z głowy wyleciało:baffled:
 
co do picia to junior nie bardzo lubi czystą wodę,ale za to nauczył się ładnie pić napary ziołowe- rumianek,lipę,melisę,miętę.Robię w dużym kubku(1torebka-350ml) i rozcieńczam wodą (na pół). Jak mu się pić bardzo chce to wypije taki napar, jak marudzi to sypnę parę granulek herbatki.Soczki to jakoś średnio .. Uprzedzając pytanie- nie podaje mu codziennie 2 litrów melisy a potem gadam jak to on ZEN:-D najczęściej pije lipę
Mlesia nigdy nie odmówi:-D

kanapki to zazwyczaj chce,ale jeszcze nie dawałam tak legalnie,najczęściej skubnie od kogoś
 
Jaipur myślałam że napiszesz "jak marudzi to podwójną dawkę melisy dostaje i jest ZEN":-D:-D:-D O widzisz połowę Twojego posta przeczytałam

a teraz drugą połowę:-D:-D
 
agacio - fajny przepis na pastę i dzięki za tego posta - uświadomiłaś mi,że mój bezzębny syn tez może dostać kanapkę:-)

agacio, jaipur - uśmiałam się :laugh2:

ten słynny ZEN to nic innego jak pospolita melisa ;-)
 
Ostatnia edycja:
ania możesz dawać chlebek ale na początek najlepiej urywaj po kawałeczku i dawaj powoli sprawdzając reakcję
Emma nie miała zebów i memlała aż jej się papka trzesła :-)
no i możesz dać z czymś kanapkę przecież :tak: tylko tak jak wyżej .. po kawałku :-)
Emmie jak daję to sama ładnie gryzie sobie kawały.. a jak szybko je pochłania:szok:
raz wzięła taki duży kwała czekałam tylko czy sie nie będzie dławić a on w sekundę zniknął w jej paszczy :-p
masełko możesz ale wiadomo , nie za grubo :-)

agacio pastę możesz zrobć niemal że ze wszystkiego :-) nawet z mięsa, jajeczka z marchewką gotowaną i pietruszką :tak:
a Emcia tak.. apetyt ma :-)





 
reklama
a ja nie będę chwalic syna, ze ładnie je wszystko co mu podam, bo pewnie go przechwalę i jutro zacznie mi wybrzydzać i wszystkim pluć :-D:-D:-D, więc żeby nie było - NIE CHWALĘ ;-)

agacio-ja uwielbiam kaszki i zupy mleczne - dziś sobie zrobiłam manne, ale taką prawdziwną na mleczku....mniaaaam


a z piciem jest mały problem - od pewnego czasu zaczełam mu dawać herbatki i soczki i teraz mi wodą gardzi!!!:wściekła/y: i co to będzie jak go zacznę odstawiać od nocnego cyckowania :confused: nie chce mu dawać słodzonych napojów w nocy :-(
Nadia wodą też gardzi w dzień ale w nocy pije bez problemu jak taka zaspana jest.


Aniu ja sama piekę chleb tego co tu w sklepach jest sama boję się jeść więc małej na pewno go nie dam. Raz daję biały raz pełnoziarnisty, zależy jaki akurat najdzie mnie smak. Do tego smaruję masłem i jakimś twarożkiem, jutro chcę posmarować owocami ze słoiczka (ala dżem jej zrobię)
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

Do góry