reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Karmienie

reklama
Kamcia danonków nie dajemy ale czasem daję jogurciki bobovita images.jpeg jakoś niecałe 9zł to kosztuje taże drogo:sorry:
 
Kamciu- wiem że jest sporo ale właśnie coś znaleźć to ciężko więc jakbyś mogła to byłoby super i pewnie inne mamusie też były by chętne prawda ? a wiesz też Nasz maluszki rosną i jakby to ująć nie które przepisy są już nie aktualne :-D więc przydały by się nowe ciekawe ? hmmm ?

co do danonka babcia wczoraj dała Filipowi :zawstydzona/y:( te kochane babcie- nawet nie zdają sobie sprawy że szkodzą) ale nie pozwolę jej więcej na to był to pierwszy i ostatni raz przynajmniej jeszcze przez jakiś czas! wolę zainwestować w te bobovity :tak:
 
Za rzadko zaglądam więc pewnie się powtórzę i wetnę bez sensu, ale pewnie wybaczycie ;-)

A ja mam pytanie do użytkowniczek kubka lovi 360 stopni - czy któraś z Was juz próbowala dawać swojemu smykowi? mój za cholerę nie kuma co z nim zrobić choć mu pokazywałam :-D a tak w ogóle to cholercia kapie z niego - a miałbyć niekapek!!!:wściekła/y:

i jeszcze jedno - odnośnie żółtka - wyczytałam,że piersiowe dziecku w 9 miesiącu nadal powinno dostawać pół żółtka co drugi dzień, a dziecko na mm - pół żółtka codziennie. Zastanawiam się jak dawać mojemu skoro on już mało cyckuje.
ten kubek 360 stopni jest rewelacyjny ale już dla starszego dziecka które się uczy pić z normalnego kubeczka i wcale nie jest niekapkiem tylko tyle że dziecko się raczej nie poleje jak samo pije przy nauce picia z kubeczków ale odwrócony leje się jak szalony
my mamy kubek z TT i ten służy za gryzak bo mała za nic nie może zakapować że trzeba tam ciągnąć (zresztą jej siostra też nie mogła długi czas), i kubek niekapek z Lovi z miękkim ustnikiem i ten się sprawdził

my mamy niejadka i ciężko jest z jakim kolwiek innym pożywieniem niż mleko na szczęście nie ma problemu z mm i tak mała jest karmiona mieszanie - w nocy cyc (laktacja mi siada całkowicie) a w dzień mm. nie ma szans żeby zjadła kaszkę juz kombinowałam wszystkie możliwe smaki, sinlaca, czy po prostu kaszka/kleik ryżowy/kukurydziany z owocami ze słoiczka (tego jeszcze w miarę z 3 łyżki zje). zupki słoiczkowe też są ble, ale zaczęła tolerować zupki mojej własnej roboty, tolerować czyli zje ok poł małego słoiczka. jedynie to deserki owocowe są dobre. a jajko też w ogóle nie wchodzi w grę, pluje na odległość i ma odruch wymiotny :/ także znowu mam niejadkowy i wybrzydzający egzemplarz. no cóż trza sobie i z takim poradzić ;-)
 
Gag ja też mam ten kubek i z niego nie leje się, jeśli jest max do połowy kubka picie. Póki co Ropuch nie kuma jak się z niego pije, myślę, że trzeba poczekać aż zrozumie a na razie pije z niego tak zwyczajnie, bez nakładki, czyli otwiera dziobek i leje do środka ;-)

O danonkach już pisałam, przeznaczone dla dzieci po 3 roku życia.
 
agacio te bobovity ogurty bardzo są fajne dla dzieci :tak:
szkoda tylko że u nas tak rzadko stoja na polskich półkach w polskich sklepach :sorry:

futrzaczku nie martw się , u nas babcia tak samo dawała danonki.. na szczęscie nie do jedzenia , ale mi żebym ja sama dała , no i woadomo ze danonki ladowały w brzuchu męża :-p
albo na pół roku Vi kupiła czekoladki kinder chocolate :szok: ale były pyszne :-p hehe

co do przepisów.. zrobię je... ale to zajmie trochę czasu .. także cierpliwości.. beą wszystkie po kolei jak leci :-) od tych najmłodszych do aktualnych , a późńiej będe w miarę nowych przepisów dopisywać je do listy :tak:
 
Danonków nie daję - tylko jogurty z nestle, bobovity przeznaczone dla dzieci po 6 ms. albo też daję owocojogurty w słoiczkach. dziś jedliśmy twarożek ze słoiczka dl adzieci po 8 msc - kwaśny cholera, ale młody zjadł prawie calusieńki słoik 190g.

Kubki mamy chyba ze 4, kapki,niekapki, kubek 360 stopni, kubek ze słomką, a młody i tak pije z butelki TT ;-)

Zaraz obiad. Mam tylko mały słoiczek rybki, a młody się nim nie naje, więc dogotowałam makaron pełnoziarnisty i posiekam mu. Co o tym myślicie? moge mu dać taki makaron?
 
gag - makaron już można, a czy pełnoziarnisty:eek:, chyba tak...

powiedzcie jak to jest, skoro zwykłe mleko (od krowy) podaje się dużo później, to te jogurciki można?? a masło?? przecież też jest z mleka:eek: - głupieję od tego wszystkiego...

Zochna nie ma jesczze ząbków, więc nie dostaje nic do gryzienia (poza grudkami w obiadku). Skubię jej czasem chlebek, ale takie ociupinki, bo boję się, że się zakrztusi, bo łyka w całości:sorry:

Co do obiadków, to u nas sprawdza się system mrożenia w pojemniczkach na lód. Mam pomrożone kosteczki z buraczka, brokułów i kurczaka i w zależności od potrzeby dodaję do zamrożonej zupki (podst. warzywka + kleik kukurydziany lub makaron). słoiczki mała dostaje dla urozmaicenia menu
 
Ostatnia edycja:
Ja daję danonki nie widzę w tym nic złego wiadomo nie codziennie i nie jakieś wielkie ilości ale mała dostaje i bardzo je lubi.
Kamcia u nas w Sainsbury i Tesco są angielskie jogurty dla niemowląt. Tylko że stoją normalnie w lodówkach.
 
reklama

Podobne tematy

Do góry