reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

Marzena:szok:
Alex może owsianka posmakuje Olinkowi, ja czasem dolewam odrobinę soku malinowego do owsianki zajada aż mu się uszy trzęsą:tak: Albo do kaszki dodaj biszkopciki soro bardzo lubi może w takiej formie przejdzie, Franek zajada bułę połówkę na jedno posiedzenie smaruję masełkiem wędliny nie daję jeszcze, choć jak Oliwierek fajnie gryzie moszesz położyć upieczoną pierś z kurczaka czy indyka, sama często piekę bardzo lubimy takie kanapki:tak:
 
reklama
Marzena - WOW!:szok: Predzej czy pozniej to nastapi, ale nie powinnas miec problemu z odstawieniem piersi jak Mati tak zajada. Tez bym tak chciala..

Lepi - widze, ze u Was poprawa z jedzonkiem! Calkiem niezle.

Dziewczyny moja Pola malutki obiadek Bobovity lub Gerbera ma na 2 dni... kaszki je ciupinke... Deserki tez na 2 razy. Swieze owoce troche zje, ale to pol jablka, pol banana, czasem nawet nie tyle.. O kawalkach zadnych nie ma mowy. Nawet nie wiem jak sie zabrac za odstawianie piersi.. i w dodatku jak ona tak "je-nie je" .. Ciezkie to bedzie.


Alex - mysle, ze spokojnie mala kromeczke mozna cienko maselkiem posmarowac.
 
Marzenka- to ładnie wcina ładnie :tak: szkoda tylko że tej butli nie chce :confused: ja to już bym mogła odstawić bo z butlą nie ma problemu tylko troszkę mi szkoda jeszcze... ale zobaczymy a jesli chodzi o obiadki to zawsze duży zjadamy ale jeden ;-) a i te inne duperele też chętnie :tak:
 
Marzena szacun :szok: Lepiej go ubierać czy karmić? Moja je jak wróbelek przy twoim smyku, pół dużego słoiczka obiadku max :sorry2:K

Kanapki już można dawać, najlepiej od razu z ciemnym pieczywem, można też ugotować pierś i kroić plasterki, można też podać biały twaróg z pietruszką, w ogóle dużo już można :-)
 
marzena...szacun dla Twojego szkraba! to ja myślałam,ze mój je dużo na obiad - dziś zjadł 190g plus poł zółtka i zrobił mi awanturę, że za mało i nie miałam co mu dać, więc na dopchanie dostał biszkopta :zawstydzona/y:

też planuje niedługo odstawić Stasia od piersi (je w nocy i nad ranem - w sumie 3 razy i jeden raz ok. 16), ale on najada sięw dzień stałymi posiłkami, a ten cyc w nocy to tylko w formie przytulanki, więc obawiam się, że trudno będzie go odstawić. Z Twojego opisu sadzę, że u Was podobna sytuacja.

Dziewczyny, a co macie na myśli pisząć mały lub duży słoiczek? Mały to 190g a duży 220????

alex - ja ze sniadaniami to kombinuje teraz - raz dostaje manne z jakimś owocem (ze słoiczka lub blenderuje banana), czasem dostaje owocojogurt w słoiczku, czasem jogurt z kubeczka, a czasem biszkoptowy przysmak na dobranoc ;-), teraz kupiłam jakiś twarożek od 8 miecha.
Kanapek jeszcze nie próbowałm dawać, bo generalnie z rzeczy do rączki to tylko biszkopta toleruje.

Dla dziewczyn, które chcą odstawić dziecia od piersi - pediatra mi powiedziała,że nie musze wprowadzać mm - wystarczy jak Staś zje dwie porcje kaszki (rano i wieczorem) i jeden jogurt. Wychodza 3 posiłki mleczne i dla dziecka w tym wieku więcej nie trzeba.

A ja mam pytanie do użytkowniczek kubka lovi 360 stopni - czy któraś z Was juz próbowala dawać swojemu smykowi? mój za cholerę nie kuma co z nim zrobić choć mu pokazywałam :-D a tak w ogóle to cholercia kapie z niego - a miałbyć niekapek!!!:wściekła/y:

i jeszcze jedno - odnośnie żółtka - wyczytałam,że piersiowe dziecku w 9 miesiącu nadal powinno dostawać pół żółtka co drugi dzień, a dziecko na mm - pół żółtka codziennie. Zastanawiam się jak dawać mojemu skoro on już mało cyckuje.
 
Ja w sumie nie narzekam na jedzenie małej je ładnie największy problem jest ze śniadaniem ale już wiem że teraz na śniadanie na topie są owoce z biszkoptem, albo z płatkami owsianymi.
 
a może gdzieś zaczniemy wrzucać jakieś przepisy nowości dla Naszych szkrabów ? w sensie jakieś takie nowości cos w stylu jak Hope napisała ?

Joluś- ja też jeszcze nie mam kubka bo nie wiem na jaki się zdecydować? :zawstydzona/y:
 
reklama
hmmm w sumie dużo tu już przepisów...
moge przewertować strony i na 1 dać wszystkie linki do przepisów czyli do stron na których jest przepis...:tak: na listopadówkach tak robyułam i się sprawdziło tak samo z przepisami zwykłymi robiłam ;-)


a toś podaje danonki?? wiecie że sa od 3rż ??
i takąciekawostkę znalazam bo czegoś szukam :-p
Danonki z kolei są zdecydowanie zbyt słodkie, by stosować je w codziennej diecie dziecka – twierdzi doktor Jolanta Mikołajewicz, znany warszawski lekarz pediatra. – Nadmiar cukru, zwłaszcza w połączeniu z mlekiem i jego przetworami, może zrujnować zdrowie malucha. Cukier to jedna z najbardziej szkodliwych substancji dla człowieka, a szczególnie dla małego człowieka.
 

Podobne tematy

Do góry