reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

reklama
Dzisiaj Olek je co godzinę, a wczoraj wieczorem ciągnął efektywnie 1g14min (karmienie trwało ponad 2g)! Jeśli to skok rozwojowy, to po takim żarciu synek powinien co najmniej raczkować!!!
 
u nas chyba ten skok tez jest, bo maly rzuca sie wrecz na mnie, wysysa mnie do cna, z oby piersi, az mam takie miekkie flaczki i dalej glodny, dzis jadl od 5 rano do 10 z przerwa na przewijanie, odbijanie i krotkie przysypianie krotkie bo 2, 3 minuty, normalnie szok jak tak dalej pojdzie to wyssie mnie cala, ale o dziwo piersi sie bardzo szybko w melczko regeneruja
 
Ryba ja podaje LEFAX (na wzdecia i kolki) wczoraj specjalnie jechalam po nie do Niemiec...zeby mala juz sie tak nie meczyla.

jak sprawdzisz to daj znać czy pomaga, bo moją tak wzdęcia męczą, że szok. Położna radziła żeby podczas karmienia co 15min. odrywać Dziecko od cyca i dać do odbeknięcia i że to powinno znacznie polepszyć sprawę ale nie przewidziała opcji w której brzdąc nie je dłużej niz 15 min. a moja tak niestety ma...
 
jak sprawdzisz to daj znać czy pomaga, bo moją tak wzdęcia męczą, że szok. Położna radziła żeby podczas karmienia co 15min. odrywać Dziecko od cyca i dać do odbeknięcia i że to powinno znacznie polepszyć sprawę ale nie przewidziała opcji w której brzdąc nie je dłużej niz 15 min. a moja tak niestety ma...
Hm... rzeczywiście, Oluś w trakcie ssania co kilka minut odkleja się od cycusia i trzeba go wtedy odbeknąć (czasami nawet nie zdążę go podnieść i już beka). Jak beknie, to zaraz dalej chce jeść. I kolek właściwie nie ma, buczy tylko, jak mu w jelitach jeździ.
Przy robieniu kupki nareszcie nie płacze. Hurrra!
 
Natolin - Przemek je 7x na dobe po 110ml (o godz: 8,11,14,17,20,24 i 4) A Twój synek ile razy dziennie jada?

sugar - ściagniety pokarm w temp pokojowej 6h, w lodowce 48 (ale ja dluzej niz 24 nigdy nie trzymałam), w zamrażarce takiej w lodówce można trzymac 2 tygodnie, a w takiej osobnej zamrażarce, ktora ma nizsze temp to 3-6 miesiecy, zalezy od temp. Dokladnie nie wiem bo nie mam takiej osobnej zamrażarki wiec nie zgłebiałam tematu.

makuc - to musisz oderwać w polowie jedzenia jakos. Ja tez tak ccialam robic ale moj jak mu sie zarcie zabierze zanim sie naje do syta to tak sie wydrze ze w calym bloku chyba go słychac wiec u mnie to nie przeszło...:/

Dziewczyny ja zauważyłam u siebe ze zawsze jak jestem juz mocno zmeczona to mleka w piersiach coraz mniej, a jak tylko ie wyspie to od razu po 250ml sciagam. Wiec na zwiekszenie laktacji polecam zostawnienie na noc maluszka z tatusiem i z butlą i porzadne wyspanie sie :)
 
reklama
Przy robieniu kupki nareszcie nie płacze. Hurrra!

Ech, moja tez miała pare dni etap, ze nie plakała przy kupce - i jej wróciło. A dzisiaj godzine cala wyła jak opętana!

Dziewczyny ja zauważyłam u siebe ze zawsze jak jestem juz mocno zmeczona to mleka w piersiach coraz mniej, a jak tylko ie wyspie to od razu po 250ml sciagam. Wiec na zwiekszenie laktacji polecam zostawnienie na noc maluszka z tatusiem i z butlą i porzadne wyspanie sie :)

????????????
ściągasz na raz 250
????????????
szacun! Jesteś istą mleczarnia!
Mój rekord to 150 ml, a tak normalnie to nie schodzi na raz z obu cyców więcej niż 70... :-(
 
Do góry