reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

reklama
ja ytalam dzisiaj mojej gin jak zwiekszyc ilosc pokarmu to mowila ze nie ma zlotego srodka-kazde cycki wyprodukuja tyle ile im jest dane i ani kropli wiecej chocbysmy wode swiecona pily. a co do piwa to jak i kiedy je pic zeby mala nie pila z cyca piwska??? tuz po cycaniu? miedzy cycaniami??
 
Sugar masuj i tak jak radzi dziulka najlepiej pod prysznicem. Wydaje mi się że robi Ci się tzw kamień a to potem bardzo boli ( wiem, bo sama miałam) , do tego ciepły okład z pieluchy tetrowej ( namoczonej w gorącej wodzie albo przeprasowanej żelazkiem i najlepiej taki okład też zrobić gdy dziecko ssa pierś) a później okład z zimnej kapusty białej bo wydaje mi się że robi Ci się zastój.
 
a najlepiej zanim zacznie boleć to zaopatrz sie w kapuste - bo potem moze byc za późno... warto miec pare listków w domu.
Przed uzyciem wytłuc az sok pusci, zamrozic i przykładac, a wczesniej goracy prysznic.
 
Mnie też zrobiła się taka kuleczka pod skórą na piersi. Bolało przez parę dni ale nie jakoś bardzo teraz trochę zeszło jak dziecko ciągnęło mleko... polewałam prysznicem ciepłą i zimną wodą na zmianę.
 
Sugar, właśnie że nie należy masować stwardnień w piersiach. Należy opukać lekko przed karmieniem i jak najczęściej przystawiać dziecko do tej piersi (albo ściągać laktatorem pokarm). Zasada przy karmieniu: dzidzia powinna mieć ten guzek na linii bródka-nosek, bo w tych kierunkach ssanie mleczka idzie najmocniej. Okłady z potłuczonych i schłodzonych w lodówce liści kapusty po karmieniu są wskazane, ale minimum 15 minut przed następnym karmieniem trzeba je zdjąć i umyć piersi wodą.
 
reklama
Mamy butelkowe, jak często dopajacie dzieciaczki ? My jesteśmy od 2 dni całkowicie na sztucznym bo mam stan zapalny dziąsła (wyrzyna mi się ósemka) jestem na antybiotyku no i uczę się tego karmienia. Wszędzie piszą by dopajać, a ten mój nie chce ani wody, ani glukozy, ani herbatek.
No i nie wiem czy na siłę dopajać z łyżeczki czy zdać się na jego chęci ?
I jeszcze ciekawi mnie ile macie kup dziennie na sztucznym.
 
Do góry