reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią - linki, porady, itp

Mysiu ja Anielce daję o 19 cyca, potem o 3 cyca i o 6 cyca i potem o 8 i juz dalej w ciągu dnia to co dwie - dwie i pół godziny cycusia. Czyli cały czas daję cyca - "mama bistro"
 
reklama
Dziewczyny czym wy karmicie w nocy? Bo Ja daje Milence jak się budzi pierwszy raz ok 3.00 cyca a potem o 6.00 butlę (120 ml) a wy jak??
Ja tez małą karmię ok. 3 w nocy i potem między 6-7, zależy jak się obudzi;-) , butle jej daję albo jedną na noc (ostatnio przez 3 ostatnie dni mi wypija przed snem 170ml:szok: :-D ), albo nie daję wcale, zależy od tego jak mi sie karmienia w ciągu dnia ułożą i ile mi mleka w cycach zostanie na wieczór:-D . A w ciągu dnia karmię co 2,5-3 godziny.:-)
 
Cleo - ja w lutym też chcę coś zacząć małemu podawać bo pod koniec lutego wracam do pracy wiec cycuś bedzie przed moim wyjsciem i jak będę w domu natomiast od 7-14 będzie musiał pod moją nieobecność jeść coś innego niż mleczko z cycusia Muszę poradzić się pediatry co wprowadzić.
 
Ja od 3 tygodni wiecej dokarmiam Maciusia butla. Najpierw podaje mu piers a potem jak mialczy to butle. Ale denerwuje sie:wściekła/y: , poniewaz Macius ssie cyca kilka minut i jest spokojny dopoki szybko leci, a potem chociaz w piersi jest jeszcze mleczko i to bardziej wartosciowe, to on cmoka cyca, tzn.pociagnie, cmokajac i wypluwa, prezy sie i mialczy i znowu pociagnie i znowu sie prezy i mialczy az w koncu zaczyna pokrzykiwac, no i podaje mu butle, i wtedy je spokojnie.

O co mu chodzi?

Jak sprawdzalam, to zostaje mi mleczko w piersiach i dlatego sie wkurzam.
A w nocy jak jest zaspany, to dostaje tylko cyca i ssie spokojnie:tak: (choc zachlannie, az nieraz sie krztusi)dopoki nie zasnie.

Moze wiecie co sie dzieje?? Bo ja jestem bardzo zniecierpliwiona i zdezorientowana!

Probowalam odciagnac troszke mleka tego wodnistego aby mial to lepsze ale tez nie dziala. Nie wiem czy dobrze robie dokarmiajac go bo sie na pewno przyzwzczail do butli, ale to cmokanie, prezenie sie, zaczelo sie wczesniej, i glownie dlatego go dokarmiam, a nie mam tyle czasu, aby odciagac wlasny pokarm i mu podawac w butli. I czy mozecie podac mi oreintacyjnie ile mleka modifikowanego powinnam podawac mu w ciagu doby, skoro ciagnie jescze cyca(choc pewnie niewiele wyssysa)? Ja mu dodatkowo daje okolo 400ml, a nie wydaje mi sie aby byl pulchny, choc widac, ze nabral masy.
 
Royanna, on jest po prostu małym spryciarzem i woli się nie namęczyć za bardzo - poznał butlę, z której łatwo leci i teraz nie chce się namachać tyle przy cycu. Tak mi się wydaje. Jak masz pokarm to nie dawaj butli, tylko go dręcz tym cycem - jest już duży, to się nie zagłodzi, w końcu zacznie ciągnąć jak trzeba.
 
Kurcze a mnie to zastanawia dlaczego niektóre dzieci jak dostaną butlę to juz cyca nie chcą:confused: :eek: .Wydaje mie się, że z butelek Aventu tak bardzo łatwo nie leci mleko, smoczki są dosyć twarde (w porównaniu z innymi )wiec nie wiem czy tak łatwiej i szybciej leci mleko:confused: .Moja mała zanim zmieniłam jej smoczki na 3, to sie dopiero z butelki musiała namęczyć i długo zajmowało jej wypicie całej, podczas gdy z cyca czasami leciało tyle, że aż jej bokiem po buźce wypływało:tak: :-D No a poza tym dziecko chyba ma wiekszy komfort przy cycu.
 
Ja próbowałam dać Anieli herbatkę z butelki - matko jaka i zrobiła awanturę! Najpierw jak jej włożyłam smoczek to miała rozchylone usta i nic nawet lekko nie zaciumkała, jak jej zaczęłam ruszać smokiem w buzi to się zaczęła krzywic a jak jej "wylałam" troche herbatki na języczek to zaczęła się drzeć! Próbowałam juz rumianku, na uspokojenie i na lepsze trawienie z każdą jest tak samo! A mleko jak ja kiedyś zostawiłam z tata piła bez problemu! matko co to będzie jak przyjdzie do rozszeżania diety :confused: :baffled:
 
małzowi udało się wczoraj nakarmić Franka z bultli.. ja poszłam na basen * nie chciałam tego widzieć) i zostawiłam im mleko.. do tej pory ranek przy moich wyjściach dostawał moje mleczko na łyżeczce.. a wczoraj znów spróboawliśmy z butlą i udało się.. UFF.. bo juz sie bałam, że nigdy się nie uda..
 
A mnie już mleczko w cyckach zanikło niestety. Na pewno jest w tym też moja wina bo zaczęłam dawać Milence coraz więcej sztucznego. Chociaż jeszcze parę dni temu dawałam jej pierś tylko w nocy bo za dnia za chiny nie chciała cycka to dzisiaj w nocy absolutnie mi odmówiła ssania piersi :dry: No cóż ... już niedługo wprowadzimy nowe pokarmy, chociaż wiem że mleczko z cycka jest bardzo ważne to już chyba podaruję, bo przecież nie będę jej pchała tego cycka siłę do buzi:no:
 
reklama
Na poczatku MAcius dostawal butle tylko ok3 w nocy aby sie nie przyzwyczail, bo tak kazala doktor, a potem w ciagu dnia, jak zaczal tak walczyc przy piersi, ale nie powinien sie przyzwyczaic, bo najpierw zaczal walczyc i plakac przy piersi a dopiero potem postanowilam go wiecej dokarmiac:confused: .Ale on od urodzenia nie robil problemu-czy to butla czy piers to jednakowo chetnie jadl:tak: !A butelke i smoczek mam cannbol(czy jakos tak)-butelka balonik ze smoczkiem silikonowym-specjalnie do laczenia karmienia piersia i butelka.

A to spryciarz...

Mycha, podejrzewam, ze i u mnie skonczy sie to tak jak u Ciebie, chociaz w ciagu dnia ja podaje piers i nie zawsze daje potem butle, bo jakbym tylko w nocy dawala cyca, to pewnie juz dawno zaniklby mi pokarm...
 
Do góry