reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie piersią i nie tylko

reklama
Moje dziecko cofnęło się wczoraj w rozwoju. Już od dawna pije ze zwykłego kubeczka albo z Lovi 360 ewentualnie niekapka Avent, a wczoraj nie chciał pić z niczego, chociaż na widok tego jak my pijemy wrzeszczał jak oszalały.

Dopiero jak podałam mu picie w jedynej rezerwowej butelce jaką mamy w domu (wszystkie inne ostatnio wydałam) to wypił. O takiej butelce Produkty - Canpol

Pech chciał, że wieczorem buteleczka gdzieś zaginęła, Cypek włączył syrenę, cała rodzina szukała butelki, a ja przelewałam picie z kubeczka do Lovi z Lovi do Avent i za cholerę nie chciał pić. Dziś rano to samo, a buteleczka się nie znalazła.

No i nie miałam wyjścia i musiałam zakupić nową buteleczkę, ale jak pech to pech, objechałam okoliczne apteki, sklepiki i Tesco, nigdzie nie było butelki Canpol z dziurką. Jedyne była buteleczką TT, która przypominała kształtem butelkę Canpola, tylko że ta jest ze smoczkiem, a Canpola była lepsze, bo miała taki bardziej ustniczek, no ale najważniejsze że Cypek ją zaakceptował i wypił na raz dwie pełne butelki po 240ml, tak się dziecku pić chciało.

To nasz nowy nabytek:
 

Załączniki

  • SDC14321.jpg
    SDC14321.jpg
    15,6 KB · Wyświetleń: 28
Przed chwilą dzwoniła moja mama, że znajomej z pracy córeczka (3 miesiące młodsza od Cypka) też odmówiła od wczoraj picia w kubeczku i jedynie w butelce pije picie. Czy to jakiś bunt, ciekawe ile potrwa?
 
z bidonka ze słomką moje dziecko mniej wypija, a jak dziś mi zależy, żeby pił dużo, bo chory to dałam butle i znowu pije dużo hmmm :/
 
Dziewczyny, jak myć bidony z rurką???? Te cholerne owocówki mi się zalęgły w krochmalu (?!!?) i teraz bez przerwy obsiadają bidon, myłam płynem, wyparzałam, a dalej czuć go soczkiem i odgonić dziadostwa nie idzie:////
 
Nikita ja rurkę myję cieniutką szczoteczką, która była dołączona do buteleczek dr brownsa. Poszukaj na allegro, może można dokupic taką szczoteczkę.
 
na koniec pytanie: czy wszystkie MM sa tak strasznie słodkie???? Ostatnio dodałam do kaszy pszennej że śliwką Bebiko i wyszła taka słodka że się jesć nie dało ;/

enfamil 3 jest bardzo słodkie



do mam, których dzieci piją kakao? jest jakieś specjalne dla takich maluchów czy podajecie takie zwykłe nestle itp? no i kiedy je podajecie - jako uzupełnienie posiłku czy z kaszką?
kiedy wczoraj zrobiłam młodemu na próbę 60ml to strasznie się obruszył, że tak mało i już się skończyło :/



co do picia z niekapków - mój nie toleruje żadnego! bidony też nie wchodzą w grę :( potrafi, ale nie chce
jedynie z lovi 360 stopni jakoś idzie ale malutko bo tylko 250ml dziennie + 150ml soku przecierowego
z butli wypijał 1l dziennie + 300ml soku przecieowego
zastanawiam się czy nie oddać mu tej butli..
 
Ostatnia edycja:
awru ja podaję zwykłe słodkie kakao- puchatek chyba..
daję tylko do mleka na 200 ml mm daję 1 łyzeczkę puchatka.
i podobnie jak u Was po mimo, ze wypije 200 ml , to chciałby więcej:-)
ja podaję kakao max 2 razy w tygodniu :tak:
 
reklama
u nas od kiedy mamy bidonik Maja pije więcej, załapała od razu jak z niego pić i teraz jest jej łatwiej jak z butelki. Może dlatego że ona bardzo sporadycznie piła z butelki - głównie leki-syropy podawałam butelką.

z jedzeniem u nas jest makabra- nic nie chce zjeśc od początku do końca...kaszki zje 5łyżek pod warunkiem ze będa w niej owoce, obiad gotowany bądź ze słoika ok 170g...
przepada za zupą pomidorową-chodź świeżego pomidora nie lubi i bardzo jej smakują pierogi z jagodami:)

A mam pytanie jak przyrządzacie rybe???smażycie gotujecie czy dusicie?
 
Do góry