reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

A u nas bez zmian nadal jedzemy na cycu i budzimy sie pare razy w nocy...bylysy na szczespieniu i lekarka powiedziala ze sztuczne mleko musi sie bardzo roznic smakiem od mojego skoro mala go niechce i coz niewypije go za zadne skarby ani lyzeczka ani butelka nawet kaszki niezje na tym mleku...wiec lekarka powiedziala ze niema jej co zmuszac i zeby jej dawac kaszke mleczno ryzowa skoro taka je...co ja mowie ona ja pozera jak tylko widzi miseczke z kaszka to od razu otwiera buzke i jeszcze popycha sobie kasze paluszkiem...wiec wczoraj zakupilam rozne smaki kaszki i niech sobie Ola je na zdrowie...aha czy wy juz dajecie swoim malcom zoltko??bo nam pediatra powiedziala ze moge juz Oli 2 razy w tygodniu dodawac zoltko do zupki...

a nasz schemat zywienia wyglada tak
7.00 cyc
9.00 cyc
12.30 zupka albo danie z mieskiem
16.oo deserek
19.30 kaszka mleczno ryzowa
oczywiscie w miedzy czasie cyc ile razy sie da i cala noc cyc
boziu mam malego obrzartucha...tylko widzi ze ktos cos je od razu lapki wyciaga
 
reklama
Kociu waży 8 kg a mierzy 71cm przez miesiac czasu przybrala teraz 20dkg..czyli chyba nieza duzo mi sie wydaje
 
Hmm...Zuzia waży teraz około 7.5 kg i ma z 68 cm...To chyba nie dużo mniej,prawda?Ale ona coś w ogóle jest"krótsza"niż reszta Waszych Maluszków:-( Czy może mi ją źle mierzą w przychodni?Jak u Was to robią???
 
Kociu u nas mierza zwyklym centymetrem..ja trzyam przy glowce a pielegniarka przy nozkach ktore prostuje
 
Kociu kazde dzieciato jest inne a moja Ola to akurat od urodzenia byla duza bo wazyla 4230 i miala 56cm dlug wiec napewno bedzie wieksza hihihi
 
Iwa ja swojej Oli tez sama gotuje zupki czy dania z mieskiem tylko deserki jej kupuje
 
reklama
Oto schemat jedzenia mojej Natusi
ok. 6 rano - mleko 200ml
9.30-10 - deserek lub kaszka łyżeczką
ok.11.30 - cycus (ale mala juz powoli sama się odstawia od piersi, wiec rzadko kiedy jest ten cycuś)
ok. 15 - zupka 150g
ok. 17-17.30 - albo cycus a jak nie chce to mleko z kleikiem lub z kaszka
ok. 20 - 200ml mleka z kleikiem na noc
W nocy jak sie obudzi to daje jej herbatke, chyba ze jest straszne marudzenie to wtedy cycuś. W ciągu dnia daje jej soczku i herbatki, czasem też cycuś.
Zupki sama gotuje, chyba ze nie mam czasu to wtedy idzie w ruch słoiczek. Deserki kupuję.
Pomimo, że mała ma super apetyt, to przybrala mi na wadze w ciagu miesiąca tylko 200g, ale wyniki krwi ma dobre, wiec mam sie nie martwić. Waży teraz 6200g, ale jak sie urodziła to ważyła 2540g.
 
Do góry