reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych maluszkow

Mam do Was pytanko,Brianek niedlugo skonczy pol roczku,chce mu wtedy zaczac wprowadzac jakies obiadki,narazie je tylko sliwke suszona i jabluszko,co powinnam wprowadzic najpierw???iile razy dziennie mu podawac??to ma zastepowac normalne karmienie??
Iwonko 85...wlansie tego sie obawiam...ze jak moj maluch sprobuje roznych smakolykow..to odrzuci moj pokarm...sprobuj moze malej ograniczyc te obiadki..to znowu doceni mamusinego cycusia!..ja bym chyba tak zrobila...
 
reklama
Iwona85,a może to wina np stanu zapalnego gardła albo mże sprawdź czy Ola nie ma aft w buźce? Może dlatego ssanie sprawia jej taką trudnośc i jest nieprzyjemne? Zbyt dużo innych pokarmów niz cycuś tez nie radzę wprowadzać w tym wieku.myślę że jedego dnia dac deserek raz dziennie,drugiego zupkę itp,nie wszystko naraz... niemożliwe żeby z dnia na dzień obrzydło jej twoje mleko...a może spróbuj odciągnąć z piersi laktatorem i podac jej mleko z kubeczka niekapka? Może tak wypije? Ja bym w każdym razie przeszła się do pediatry,to napewno nie zaszkodzi...
Iwonka-arch,jak już podajesz owocki,to może spróbuj teraz z warzywkami np dać samą marchewkę,albo ziemniaczka z dynią...Oliwierek je już gruszki,jabłka,brzoskwinie,morele,jabłko z jagodami,z bananem,zupke marchewkową z warzywami-wszystko z Gerbera po 4 miesiącu i kilka słoiczków po 5...dzis byla zupka marchewkowa z indykiem i zjadł połowę,troszkę za gęsta konsystencja...ale narazie na twoim miejscu podawałabym jeszcze tylko same owocki i warzywka skoro Brian jadł tylko jabłko i śliwkę....napisz na co się zdecydowalaś. Acha,taki deseraek albo zupkę podaje się ziecku wzamian za jeden posiłek mleczny ale mój głodomorek i tak zapija to jeszcze troszkę mleczkiem :)
 
Narazie Brian zjada prawie caly maly sloiczek jabluszka czy sliwki Gerberka naraz..po czym normalnie zachowuje czestotliwosc karmien.zobaczymy czy z warzywkami bedzie se bardziej najadal:)
 
Dziewczynki,czy półroczniakowi można podawać więcej niż 1 posiłek dziennie inny niz samo mleko? Bo zastanawiam się czy rano np dac kaszkę z bananami a po południu np deserek albo zupkę czy raczej jedego dnia kaszkę a drugiego własnie deserek lub zupę...nie chcę przez zbyt częste dokarmianie stracić pokarm,bo jakby nie było pomijam wtedy 2 posiłki cycowe...
Ostatnio Oliwier jakby krócej ssie i rzadziej domaga się cyca,to raczej ja mu przypominam że pora na mleko...może coś mu dolega,sama nie wiem,ale specjalnych objawów nie ma,jest pogodny i tylko czasem zwyczajnie marudzi...
 
Olu to samo u nas. Teraz Adaś je czasami tylko 4 x na dobę:szok: a tak normalnie max 5 razy, też się zastanawiam czy to nie za mało bo i przybierać zaczął wolniej. Zaraz po niedzieli pójdziemy do lekarza to z nim o tym pogadam no i oczywiście urozmacenie diety pewnie już trzeba zacząć w końcu już za chwile pół roczku minie, Boziu aż sie wierzyć nie chce.
 
Dziewczyny z tego co ja wiem, to nasze dzieciaczki powinny już wplniej przybierać na wadze.
Schemat żywieniowy Tulki wygląda tak :
6.00- mleko z cycuszka
9,00- mleko modyfikowane
11,30-12,00- kaszka z owocami lub same owoce (zależy od babci)
14,30- obiadek i mleczko do popicia
17,00 - mleko z cycuszka
19,30- kaszka lub mleko z cycuszka (zależy od obfitości w ciągu dnia)
i przez resztę nocy mleko z cycuszka

Może ją przekarmiam ??????
Dziewczyny a Wy jak karmicie :) ???/
 
Ja nie mam takiego schematu jedzenia. Karmię co 3-4 godziny i zazwyczaj mały się sam o to upomina. Rzadko je 150 ml - przeważnie 120ml. Daję mu raz dziennie zupkę lub deserek, a do tego 2-3 razy herbatka .
 
Ola - ja nie widze problemu, juz od dawna daje malej przed poludniem marchewke a po poludniu jabluszko. Ale nie w zamian za mleko tylko dodatkowo. A od wczoraj zmienilam troche schemat i podaje "obiad" kolo pierwszej - marchewke z ziemniakiem albo z mieskiem (mieska jeszcze nie dawalam) i do tego mleko a kolo szostej deserek. Mleko zageszczone kaszka je kolo 1630, wieczorem nie daje bo leniuch i za ciezko jej ciagnac i w polowie zasypia, wiec karmie na wieczor tylko mlekiem.
 
dzięki dziewczyny,tzn że kaszka plus obiadek albo deserek w ciągu jednego dnia są ok.
My tez nie mamy schematu,karmię na żądanie albo jak już moje piersi mocno napęcznieją hihi,poza tym daję ok 14 obiadek lub deserek,teraz dojdzie jeszcze kaszka ok 12 przed spaniem południwym a obiadek zjemy już ok 15,reszta to samo mleczko mamusi.
kasiek,mi sie wydaje,że ten mniejszy apetyt to sygnał na ząbki...
 
reklama
Mój też malutko teraz je .Był moment że jadł sporo a teraz stop ,nie zjada na obiad nawet połowy słoiczka,dlatego jakieś pół godziny póxniej podaje mleczko z kaszką.Ale może od poczatku
2 rano-mleczko z kaszką 120ml
6.30 mleczko z kaszką (inny smak)ok.100ml.
9.30 mleczko z kaszką lub deserek (zalezy od nastroju)a czasami to i to:-D
13.30 obiadek -jarzynki z mięskiem ze słoiczka lub gotowane
16 jak zostanie deserek to podajemy albo kaszka malutko Ok.60 ml.
18.30 Kapanko i kolacja i też zjada różnie od 100ml.do 180ml.w zależności jak jest głodny i czy coś mu nie dolega.
i to chyba tyle,picia nie chce w ogóle ,pluje ,widać wystarzcy mu kaszka z mlekiem a dawniej pił.:confused: :baffled:A i Oskarek uwielbia deserek z banana i marchewkę z jabkiem ,jabłko z z morelą i jabłko z dynią.
 
Do góry