reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych brzdąców piersią i / lub butelką

Emilka ja mam zwykłą vit,K: i małej nic po niej nie jest, ale ta kosztuje 35zł i źle się otwiera i dlatego pytam o Baby K, bo podobno tańsza i też dobra.
Ja cierpię na chroniczny brak czasu, Zosia dużo i długo je potem czekam żeby jej się odbiło , czasami uleje albo dostanie czkawki i uleje i chce od nowa jeść, lub w trakcie jedzenia zrobi kupkę i muszę ją przebrać , bo szybko się odparza i wtedy się jej ulewa i znowu karmię i tak czasami 2 godziny. Mam dość , nie mam czasu dla starszej córki, nie śpię w nocy bo małej co drugą noc chce się czuwać. Piersi nie mogę wygoić i do tego jeszcze z powodu piersi biorę antybiotyk. Kiedy to się unormuje?
 
reklama
Ja karmię córcię wyłącznie piersią. Nawały mleczne mamy już za sobą. Na początku mała strasznie mi się krztusiła a ja nie dawałam sobie rady z odciąganiem- teraz już nie odciągam. Troszkę się boję, że któregoś dnia w cycusiu poprostu zabraknie mleczka:szok: Muszę na wszelki wypadek zamrozić jakąś porcję tak na czarną godzinę i poczytać coś mądrego o tym jak utrzymać laktację. Dietę też już zaczynam urozmaicać bo na samym ryżu i kurczaku długo nie pociągnę!!!
 
...ech ile ja bym dała za chociaż trochę większą laktację.... Z piersi ręka udaje mi się ściągnąć niecałe 30ml ( z obydwóch). Po karmieniu piersią Mała po chwili zaczyna się drzeć, dostaje więc butlę.
Ostatnio przy piersi szczególnie w dzień, wije się, popłakuje, wypluwa cycka po czym zaraz się na niego rzuca... W nocy jest półśpiąca i ładnie je....
Wczoraj czyniłam próby zmniejszenia pokarmu z butli plus dodatkowe opróżnianie piersi po każdym karmieniu, tak aby trochę chociaż mleka było więcej - to Mała mi takie cyrki przy biuście wyczyniała, że już sama nie wiem co robić.
 
jakiego mleka sztucznego uzywacie? jakich butelek i smoczkow do nich?
ja postanowilam sie zaopatrzyc w jakis dobry zestaw razem z mlekiem zeby miec na wszelki wypadek...dla wlasnego komfortu psychicznego bo slyszalam ze stres moze spowodowac brak pokarmu a ja sie stresuje teraz niemal wszytskim wiec przynajmniej to mialabym z glowy...
 
Kluliczku a dlaczego dokarmiasz sztucznym mlekiem skoro karmisz cycem?:confused:

Mamjakty też tak mam, tylko od dzis juz mniej sie martwie bo juz czuje ze mam pokarm, mala ładnie polyka :-) i cycki mam twarde a po karmieniu robia sie miekkie. To Karmi chyba poskutkowało, pilam przez 3 dni, albo to zbieg okoliczności bo wczesniej nie mialam zadnego nawału i sie martwiłam ze mala nie dojada ale nie dokarmiałam. Kupilismy wage i ją wazymy. Przybiera na wadze ksiązkowo. Dziś byla polozna i mnie uspokoila ze jak mala przybiera i robi kupki tzn. ze sie najada.:tak:
No i pępek dzis odpadl:-)
 
Emilka my startowaliśmy od Bebiko(położna kazała, później próbowaliśmy Humany(Mały nie tolerował,)teraz prze ulewania jesteśmy na Bebilon AR(fantastyczna reakcja- ale nie można stosować ciągle)i sami nie wiemy, czy się nie skończy na Bebilonie Pepti, bo nasza lekarka sugeruje skazę białkowa, ale na razie czytelnych objawów brak...
 
Bo ja cenie sobie spanie :-p. nie lubie karmic cycem, tak mnie to wkurza, ze trace pokarm, wiec wole dac mieszanke czasem, a czasem cyca, a czasem to i to. no i u mnie mimo czestego dostawiania mleka bylo srednio, wiec meczyc sie nie bede, wolę sobie na luzie pokarmic małego cyckiem, a jak czuje ze mnie już szlak trafia to daje mu butle. No cóż, Matka Polka to ja nie jestem, trudno, jakoś mnie to nie martwi, krzywdy dziecku nie robię.
No i dodatkowo on ulewał, a teraz dostaje cyca, pokarm gęsty i jest super, nie mamy już tych uroczych fontann z buzi i nosa.
 
Kluliczku w pełni Cie popieram.Najwazniejsze zeby dzidzia była najedzona a my pewne że tak własnie jest!Moja położna też mi tak mówiła żeby niE robic sobie wyrzutów z tego powodu że mamy mało pokarmu tylko dawać sztuczne.Nic z tego powodu dzidzi nie bedzie.

EmilkaT my jesteśmy na Bebilonie 1 zwykłym. I to on jest głównym jej pożywieniem bo swojego mleka mam max 300 ml dziennie. Mała go ładnie toleruje i nie mamy wiekszysz problemow z kupkami. Bebilon ma ten sam sklad co Bebiko bo to ta sama firma ale dodatkowo ma te Immunofortis.Nie wiem czy to cos daje ale napewno dziala na moja psychike!!No i oczywisci podajemy herbatke koperkowa.A butelek uzywam Lovi .U mnie sie fajnie sprawuja.Mała ładnie ssie i nic jej nie wyplywa boczkami tak jak w Tommy Tippee.
 
reklama
Mała mi strasznie dzisiaj ulewala i do tego dochodza te cholerne kolki:-(. Dosc mam.Wisi na cycu bo tylko to ja uspokaja.Zastanawiam sie czy jesli podawałabym jej troszke mieszanki to troche by ustąpily kolki..?
 
Do góry