reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych brzdąców piersią i / lub butelką

Celinka - moja często po półtorej godzinie domaga się cyca :baffled: czasem boję się że mleczko nie nadąży się robić, po kąpieli dwa razy mi się zdarzyło, że mała z dwóch cyców ściągnęła i nadal płakała bo była głodna :-(
 
reklama
w mojej klatce jest o miesiąc starszy chłopczyk i jak rozmawiałam z sąsiadką, to mówiła, że miał bardzo często kolki i głośno płakał.. Nasz też czasem płacze. Pytałyśmy się nawzajem czy słychać nasze dzieci i nie słychać.. więc sąsiedzi nie wyrzucą..:-D
Ja troche ściągam mleko po jedzeniu szczególnie w dzień, bo Damianek niecierpliwi się, że leci mniej niż z butli i krótko ciągnie.. Daję mu później to mleczko na wieczór przed snem - jakieś 50ml.
Do tej pory karmiłam go (cycek + butla) co 4 godz nawet w nocy. Z tym, że w nocy musiałam go budzić. Wczoraj na próbe pozwoliłam mu spać ile chciał i jak dostał jedzenie o 20 a usnął o 22 to później obudziłam go na jedzenie o 4 rano! Muszę mu później dawać ostatnią porcję to do 7 będzie przesypiał.. Ma dopiero 3 m-ce a jest bardzo duży, więc nie potrzebuje takiego dokarmiania w nocy, szczególnie, że wcale się na nie budzi..
 
Ostatnia edycja:
Karmię mieszanie, mlekiem Bebiko (wcześniej Bebilon comfort na bolący brzuszek). Daję do picia herbatkę - koperkową i rumiankową na zmianę. Moja pediatra powiedziała, żeby dawać małemu po łyżeczce kilka razy dziennie soku jabłkowego albo marchwiowego. Mały miał trochę zaparcia - robił kupki co dwa, trzy dni i w tej sytuacji 3 miesięcznemu dziecku można podawać juz soczki. Po dwóch dniach było dużo lepiej. Ustały bóle brzuszka i kupki są ładniejsze!!
 
Megikolo czy Twojemu małemu się ulewało po bebilonie comfort? Bo ja tu w Anglii dawałam Aptamil Easy Digest, to jest angielski odpowiednik bebilonu comfort. U mnie mały bardzo po nim ulewał, do tego 2 godziny po jedzeniu ulewał wodą:confused:
Zmieniłam mu mleko.
 
mój antoś ma niespełna 3 m-ce i bardzo ulewał i prężył się przy jedzeni i miał problemy z kupką i pediatra doradził nam po pierwsze mieszanie 2 rodzai mleka np bebiko z hipp lub nanem po drugie zmiane butelki z aventa na canpola taka zakrzywiona jak banan a po trzecie podawanie raz dziennie do picia soczek gerbera jabłkowy pól na pół rozcieńczony z wodą a i jeszcze na ostatnie nocne karmienie na 150 ml wody 4 miarki mleka jedna miarka kleiku ryżowego i naprawde pomogło je ślicznie kupka jest dwa razy dziennie bez problemów kolek nie ma i co najważniejsze śpi ładni nocą jak zje o 21-21.30 to śpi do 6-7 rano:-)
 
Dziewczyny a ja mam schizy czy mała się najada moim mleczkiem. Blania je co 2 godziny pierś ssie max 20 minut czasami krócej. Potem pada albo rozgląda się. Czasami po karmieniu z tego cyca co jadła ściągam max 20-30 ml. Czy to nie za mało?? Piersi mam miękkie, nie tryska mi mleko. Słyszę że mała przełyka podczas ssania, czasami nie nadąrza łykać.
 
no dobra a powiedzcie w jakim wieku najwczesniej moga pojawic sie kolki? i czy kolki to tylko nieopanowany placz raz dziennie o stalej porze? ...pytam bo moją mała boli potwornei brzuszek, jest marudna, grymasi, przed zrobieniem kupki potrafi dlugo plakac i prezyc sie....ale to nie sa kolki podobno(opinia innych doswiadczonych mam, cioc, kolezanek)...wiec jak wyglada kolka?
 
Zazwyczaj w dzień się ulewa, bo w nocy zaraz po jedzeniu usypia.. Czasem uleje więcej, czasem mniej.. Bywało, że po 30 min ulewało mu się całkiem sporo.. Bebilon comfort jest gęstsze, ale mi się wydaje, że to nie ma znaczenia na ulewanie.. Chodzi o to, żeby mniej powietrza łapał przy jedzeniu.. Przez przez pierwsze 2 m-ce po jedzeniu dostawał czkawki i wtedy ulewał mimo, że sie odbijało nawet po trzy razy. Po tym mleku było z brzuszkiem trochę lepiej, ale nie super. Płakał często i tak. Kupki miał zielone. Nie pomagał za bardzo ani espumisan ani plantex. Po 3 m-cach zaczęłam dawać soczek i zmieniłam mleko na bebiko o jest super!
Na kolki i bóle brzuszka polecam proszek troisty - naprawdę BARDZO skuteczny i tani środek, ale trudno dostępny w aptece..
Pediatra mi tez mówiła, że moge już zagęszczać mleko kleikiem na noc, ale nie robię tego, bo Damian i tak śpi większość nocy, a rośnie w takim tępie, że z kleikiem to już by w ogóle przybierał na wadze!!
 
no dobra a powiedzcie w jakim wieku najwczesniej moga pojawic sie kolki? i czy kolki to tylko nieopanowany placz raz dziennie o stalej porze? ...pytam bo moją mała boli potwornei brzuszek, jest marudna, grymasi, przed zrobieniem kupki potrafi dlugo plakac i prezyc sie....ale to nie sa kolki podobno(opinia innych doswiadczonych mam, cioc, kolezanek)...wiec jak wyglada kolka?
mój nie miał typowych kolek, raczej bolał go brzuszek przez wzdęcia.. z kupka też były problemy.. Jeżeli Twoje maleństwo ma już 1 m-ąc to poszukaj w apetce PROSZKU TROISTEGO. Jest to naturalny środek na zaparcia, bóle brzuszka i wzdęcia. Daje się troszeczkę na czubeczek łyżeczki i jak ręka odjął. Espumisany, plantexy i inne są do d... Na mojego słabo działały.. Polecono mi jeszcze BOBOTIC ale nie próbowalam..
 
reklama
Do góry