reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych brzdąców piersią i / lub butelką

to, że Damian jest dużo, to nie znaczy, że mam dużo pokarmu. Gdy zdaża się, że nie mogę go nakarmić piersią, a później ściągam mleko to mam góra 50ml a on zjada teraz butle 150ml więc nie mów, że mam dużo mleka!!
Damian urodził się ważąc 4,850kg od poczatku nie jadł tyle co 3kg dziecko!!
 
reklama
to, że Damian jest dużo, to nie znaczy, że mam dużo pokarmu. Gdy zdaża się, że nie mogę go nakarmić piersią, a później ściągam mleko to mam góra 50ml a on zjada teraz butle 150ml więc nie mów, że mam dużo mleka!!
Damian urodził się ważąc 4,850kg od poczatku nie jadł tyle co 3kg dziecko!!

Ty pijesz do mojego postu? Ja nie pisałam do ciebie tylko do Dagi, czytaj uważnie...
 
Daga - ja mam podobne schizy :baffled::-( niby piersi mam wielkie ale takie flaki, tylko w nocy jak karmię małą to są twardsze :dry: ja też słyszę jak mała przełyka pokarm, ale to przez jakieś 5 minut, może troszkę dużej, a potem czuję jak ciągnie ale już nie bardzo słyszę żeby połykała :sorry2: a dwa razy mi się zdarzyło że mała jak przez cały dzionek praktycznie co godzinkę/półtora wisiała mi przy cycu to potem po kąpieli jak ją karmiłam to strasznie sie wierciła, stękała i w końcu płakała tak rozpaczliwie - i to przy obu piersiach :-( porażka :baffled:
aha, kiedyś próbowałam ściągnąć laktatorem pokarm to nawet 20 ml nie było :/ nie wiem albo źle ściągałam albo hmmm ;]

co do kolki to nie wiem, mała jeszcze nie miała.....
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, nie zakładajcie że macie mało mleka na podstawie tego co zciagniecie laktatorem, ja zciagam tyle co kot napłakał, ale mały potrafi po cycaniu spac słodko, wiec zakładam że sam zciąga duzo wiecej.

A co do mleka, to mały bardzo ulewał, wiec kupilismy nan ar, ale jakoś tak brzus mu dokuczał, wiec teraz je mieszane 2/3 nanAR i 1/3 nan1, no i oczywiscie cyc na poczatek, lub sam.
 
...my też mieszamy dwa sztuczne mleczka bo bylo za kazdym razem ulewanie po samym bebiko. Teraz dajemy 2/3 bebiko 1/3 bebilon AR. Nan nam nie spasował - był schiz z brzuchem i zatwardzeniami.
 
Dokladnie, tez Wam pisalam ze laktatorem czy reka sciagam 30 ml a jak maly zje z cyckow to spi 3 godziny wiec na bank glodny nie jest... Ale tez co kilka dni amma schize ze pewnie nie ma co jesc i sprawdzam i sciagam.
Wczoraj w dwoch podejsciach sciagnelam 90 ml i dalam butelka zeby na wszelki wypadek (mojego dentysty fryzjera czy czegos) umial zjesc z butelki... Udalo sie!
 
my mamy witamine K w formie kropli "Baby K" podajemy ją od wtorku...
teraz sie zastanawiam czy nie ma wplywu na te dolegliwosci brzuszkowe mojej małej bo jakos tak to sie zaczelo...
 
my mamy witamine K w formie kropli "Baby K" podajemy ją od wtorku...
teraz sie zastanawiam czy nie ma wplywu na te dolegliwosci brzuszkowe mojej małej bo jakos tak to sie zaczelo...

mnie pediatra od razu ostrzegała ze kolki się mogą nasilić od vit K mówiła żeby wtedy podawać co drugi dzień...
u nas na szczęście się nie nasiliły
 
reklama
kluliczek ma racje ja tez ie potrafilam duzo sciagnac a karmiłam 2,5 roku dziecko przybierało prawidłowo spało itp czasami tez miało schizy przy karmieniu.. ale nigdy nie odpusciłam i dalej cyca dawałam
 
Do góry