reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych brzdąców piersią i / lub butelką

moja to tak wydziwia przy karmieniu piersią ze szok...miala tak od początku...wierci sie, szuka cycka gdzies w zaswiatach mimo ze ma go przed nosem...jak otworzy szeroko buzke i wsadze jej brodawke do buzi to tez zamiast zlapac dalej "ryjkuje" ale ma tak na poczatku zawsze podejrzewam ze jest taka glodna ze zbyt nerwowa az i stad te cyrki bo jak juz sie przyssie i chwile poje to sie uspokaja i nawet jak wypusci to ze zlapaniem juz nie ma takich problemow...
no ale moja mama oczywiscie stwierdzila ze to dlatego ze jej smoczka daje i ona nie wie juz jak sie ssie cyca...
 
reklama
mój mały to lewego cycka często wypluwa.. Dziwne, bo dzieci zazwyczaj wolą lewego.. Mam mleko bo zawsze sprawdzam czy leci i zazwyczaj tryska strumyczkiem! Fakt, że na jego potrzeby to to co mam to mało, ale jak daje drugiego to normalnie ciągnie.. Może to wina butli, bo go dokarmiamy, ale jest taki łakomczuch, że zawsze przyssie sie do cycka chociaż na parę łyków :-D
Smoka za to chce tylko gdy jest głodny i chcemy, go chwilke jeszcze przetrzymać - karmię wpierw trochę cyckiem a potem butlą co cztery godziny

hej megikolo!!I jak tam u pediatry?Jak maluszek i jego kolki,lepiej już?Możecie brać Bobotic?
 
Emilka to nie od smoczka bo ja nie dawałam a moja cycka i tak na początku złapac nie moze. Wczoraj próbowałam ją 1 raz tym smokiem uspokoić ale jej nie smakuje, marszczy buzke i wypluwa
 
Moja laura też ryjkuje i szuka po bokach .. ;-)
a ja karmie butlą wiec jak sie przyssa to tak jakby wygłodzona była... a karmie ja co 3-4 godz.
a najgorsze jest to , że wypije 90 ml i dalej ryjkuje mi po ramieniu...
Adilea mojej tez zawsze cosik wypłynie... pediatra doradzil trzymac dłuzej ja w pozycji pionowej po karieniu i faktycznie pomaga
 
Ostatnia edycja:
U mnie po mleku dla delikatnych brzuszków małemu zaczęło się bardzo ulewać. szczególnie w nocy. Także ja nie spałam bo bałam się o niego. Musiałam znowu zmienić mleko, tym razem na inna firmę. Mam nadzieję, że będzie lepiej. Już nie mam siły. wczoraj nic nie mogłam zrobić bo cały czas płakał, a tego starego mleka nie chciał jeść. Dopiero pod wieczór mu przeszło jak podałam mu już nowe. Ciekawe na jak długo:confused:

Dziewczyny jakim mlekim karmicie? Czy Wasze dzidzie maja jakieś problemy po mleku i jak sobie z tym radzicie?

Dodam, że mój nie chce herbatek pić. Daje mu infacol, ale połowę wypluje
 
Dziewczyny to normalne że dziecko się prąży przy jedzeniu, czasem płacze, a czasem szuka cycka a jak ma go to wypluwa.
U mnie to samo. Gdzię na internecie znalazłam film jak położna o tym mówiła i powodów jest kilkanaście, np. bo za zimno, bo za cipeło, bo wolałby mleko z drugiej piersi do picia a tu już leci te gestsze lub na odwrót, to własnie robi kupkę lub próbuje zrobić bąka itd.

U mnie jak się zanosi (a jest to przy kolce) biorę na rece w pionie uspokajam i znów przystawiam i tak czasami po 4 -5 razy az się zmęczy zaśnie i za godzinę lub dwie karmie na spokojnie.
 
Ja karmie Babilonem 1 mleko początkowe! i spoko wszystko troche sie ulewa ale nie zawsze..
co do herbatek to podaje ale mała tez wypluwa wypije moze gdzies 30 ml reszta be..
 
Moj jak tak wariuje przy cycu, to zauwazylam,ze sie nie najada, bo chyba bardziej skupia sie na placzu, niz na jedzeniu. Po jakiejs 1-1,5 h jest znowu glodny. Nie dosc, ze ja sie z nim zmecze, stracimy minimum godzine, on sie zle czuje, to w ogole to efektywne nie jest. Wczoraj darl sie w nieboglosy do 2 w nocy. Sasiedzi mnie chyba niedlugo z bloku wygonią.
 
reklama
ja dzis na próbe-czy wogóle złapie smoka- dałam Krzysiowi herbakę i wytrabił połowę - resztę Julka Spróbuję zatem dac mu odciągniete mleko Przyda sie ta wiedza w razie koniecznosci mojego wyjscia..
 
Do góry