reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych brzdąców piersią i / lub butelką

reklama
Kurcze a ja mam 5 dni do porodu a tu w cycach nici :eek: niby urosły, niby jakieś małe rozstępy się porobiły, ale co cisne to nic nie leci to jak ja mam być przygotowana na poród?? Chyba nic nie będzie z tego mojego karmienia piersią :sorry:

sie nie przejmuj na zapas :) mleko nie u każdego wystepuje przed porodem , za to po porodzie u wszystkich (chociaż u niektórych skąpo)... nawal robi sie nawet po3-4 dniach, ale też nie masz co się martwic, bo już masz donoszonego dzidziolka i on przez pierwsze dni aż tyle nie potrzebuje co później.
a stres i myślenie o tym, że nie będziesz miała mleka na pewno nie pomogą... także poczekaj jeszcze troche:tak: cierpliwośc przy dzieciaczku sie przyda.
nie bedziesz gorszś matką nawet jak bedziesz butlą karmic:happy2:, a sres nic nie pomoże. glowa do góry:happy2: ja tez jeszcze nierozpakowana
 
Dziewczyny początek zawsze jest trudny ale jak maluszek ładnie je z piersi to smoczek tego nie zaburzy. Dzieci mają bardzo silną potrzebę ssania i dlatego tak "wiszą" Wam na piersi. Dajcie smoczek. Moja Oliwia też takim ssaczkiem była że cały dzień tylko z cyckami na wierzchu i nic nie mogłam zrobić przełamałam się i dałam smoka fakt na początku nie chciała ale potem złapała i już było lepiej.
Jak maluszki będą na okrągło przy piersi to zaczną się ulewania i bóle brzuszków bo będą przekarmione.

A tym ciężarówkom którym nie leci nic z piersi to głowa do góry u mnie też nic nie leci. Przy Oliwii też nie leciało dopiero po porodzie wszystko się rozkręciło.
 
My mamy smoka i bardzo pomaga:tak:.

Moja mała śpi po 3-4 godziny, godzine wisi na cycu/butelce i tak w kółko. Położna mówila ze mam ja budzić ale jakoś nie mam serca. Jak chce spać to niech śpi. Na pewno nie jest głodna po godzinnym ssaniu bo strasznie intensywnie to robi.
 
Dziewczyny- takie pytanko....
Czy sprawdzają się wam laktatory? Czy używacie ich na codzień czy przydałay się tylko na początku? Przy synku miałam wylew mleka i teraz chciałabym się przygotować do tego....
 
dziewczyny a czy wy dokarmiacie swoje maluchy sztucznym pokarmem? Czy tylko karmicie piersią czy może butelką ale z waszym mlekiem?

moja mała po Nanie przespała dziś w nocy 6h :szok: aż doła zlapałam ze jej nie obudziłam na karmienie po jakiś 3-4h ale sama spałam jak zabita :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

teraz to juz nie wiem co robić czy ją wybudzać w nocy czy pozwolić spać :eek:
 
Ile ja bym dala, zeby maly spal 3 godziny. U nas to 1-1,5 h i znowu placz...

Laktator przydal sie baaardzo na poczatku, teraz juz nie, chociaz nic nie wiadomo.
 
Karmie tylko piersia i nie mam zamiaru wprowadzac sztucznego .. co do butelki to mały nie chciał załapac ale tez nie robiłam nic na siłe poki co nie ma potrzeby.. do pracy wracam dopiero w pazdzierniku lub listopadzie...
 
Anik - jeśli mała prawidłowo przybiera na wadze, to absolutnie jej nie wybudzaj w nocy. Nic jej nie będzie, jak prześpi jeden posiłek - i Tobie i jej wyjdzie to na zdrowie :tak:
 
reklama
U nas laktator w ogole sie nie sprawdził.Kupiłam elektryczny do odciągania pokarmu ale to odciaganie boli niemiłosiernie.Wole swoją rękę.

Ja na początku dokarmiałam.Pokarmu było bardzo mało i nie chciałam jej zagłodzić.Ale im częściej przystawiałam tym więcej ciekło i teraz lecimy tylko na cycku.:tak:
 
Do góry