reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie naszych brzdąców piersią i / lub butelką

Oj zapomniałabym-może któraś z Was wie bo ja szukam i szukam w necie i znaleźć nie mogę-czy dżemy podczas karmienia są "dozwolone" :confused:
 
reklama
Moja mała najpierw sie rzuca na cyca a po chwili przestaje ssać.Nie wiem o co jej chodzi. Dzisiaj w nocy wisiała na mnie dwie godziny i mamlała piersi co jakiś czas pociągając kilka łyków:dry:.Zrobiła mi taki peeling brodawek ze sie dotknąć nie moge.Nic nie pomaga:-(.

Anik ja z laktatorem mam podobnie.W ogole nie moge nic ściągnąć a jak sama złapie za pierś to leci.Wypijasz dwie szklanki wody 30 min przed karmieniem?To ponoć działa.
 
U mnie pokarmu dużo...Filip wciana tak co 2h.
Tylko brodawki mam masakryczne, całe poranione...boli bardzo jak Młody ciągnie pokarm...próbowałam w nakladkach..ale on sie wkurzał..ja też..więc daje mu bez...smaruję często więc mam nadzieję ze się choć trochę podgoją...
 
dżemy są dozwolone tylko trzeba uważać na np dżem truskawkowy - bo truskawki uczulają :-) na kuchni jest link od Melulu i tam jest napisane na które owoce trzeba uważać i dżemy ;-)

AdiLea - nie wypijam wody bo wiesz co, ja nigdy nie wiem kiedy mojej małej się zachce jeść :( staram się niby wypijać trochę ale jak wmuszę w siebie litr dziennie to jest sukces - niedobrze mi sie robi na sma widok wody, ale herbatkę to wypijam chętnie :)
Właśnie była u mnie położna i oberwało mi sie że wciskam w dziecko witaminki K jak ją 1xdziennie dokarmiam sztucznym - a niby skąd miałam wiedzieć że nie powinnam ??
:(
 
Ostatnia edycja:
d
Właśnie była u mnie położna i oberwało mi sie że wciskam w dziecko witaminki K jak ją 1xdziennie dokarmiam sztucznym - a niby skąd miałam wiedzieć że nie powinnam ??
:(

a u nas pediatra w szpitalu mówiła ze jak się jeden-dwa razy dokarmia to żeby podawać K..a jak 4-5 razy to nie podwać bo to jest już karmienie a nie dokarmienie.
 
Wazne zeby wypijac te 2-3 litry płynów.

Ja sobie dzisiaj cały dzien wietrze brodawki i co 1,5h smaruje jakas maścia i jest lepiej:-)

Moja mała tez pluje tymi nakładkami:-(
 
a u mnie położna na pytanie jak mam zwiększyć sobie laktację popukała się w głowę twierdząc że wszytko siedzi właśnie tam i powiedziała:" niech sobie pani wyobraża że ma pani nawał pokarmu i ciągle pani leci mleko"
:eek::oo2::unsure:
hmmmmm takie to są właśnie sposoby zwiększania ilości mleka :szok:
no więc sobie wyobrażam .......:cool2::cool2::cool2:
 
Nam w szpitalu mowili, zeby pic przynajmnuej 3 litry wody niegazowanej dziennie, zeby pokarmu nie stracic.Ja pije 2 butelki po 1,5 litra, ale w sumie zawsze tak pilam, wiec dla mnie to zadna zmiana.
 
reklama
Ooo to ja pije zdecydowanie mniej...wody tyle o ile i może ze 3 kubeczki soku lub herbatki koperkowej.Ale na ilość pokarmu nie narzekam-cyce mnie aż bolą:eek:
 
Do góry